Kekemelik nasıl yenilir?

Atilla4811

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
18 yaşındayım kekemeyim sonradan oldu 3 yıl oluyor kekemeliğim başlayalı konuşurken takılıyorum bazı kelimeleri ve cümleleri söylerken zorlanıyorum insanlarla konuşamıyorum bu yüzden asosyalim şimdi diyeceksiniz doktora gittik bunun için bir sürü doktorlara gittim faydası olmadı psikiyatri doktoruna da gittim antidepresan ilaçta kullandım 1 yıl boyunca faydası olmadı her gün 1 saat sesli kitap okuyorum onun dışında gün içinde sessiz kitap da okuyorum yani hem sesli hem sessiz okuyorum. Sizce ne yapmalıyım? Bunun için ne önerirsiniz bana?

Red Gui11otine

Asistan
Reaksiyon puanı
61
en çok korktuğunuz şeyin üzerine gidin. aklıma başka birşey gelmedi.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Öncelikle eleştiri yapayim mesajimon hemen ustundeki mesaja gulucuk atanlar cok ayip etmiş

Kardeşim hikaye tarzi akici kitaplari bol bol oku ve insanlarla konuşmaktan korkma kimse mukemmel degildir karsindaki kekeme değilse baska yonden eksiktir unutma kekeme olmayi sen secmedin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendini uzme seninle kekeme diye alay edenlere icinden şoyle de: sizden daha akici konusunca görursunuz bu sana motivasyon olsun kardesim

Son düzenleme:

sosyalton

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bol bol antrenman yaparak yenersin ( konuşma antrenmanı) kekeleme bitene kadar hep devam et, gece gündüz her zaman, sözler söyle vb.