Kediler Ne Yer, Ucuza Nasıl Kedi Beslenir?

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
soğan verme zehirler veteriner dedi.. soğan,sarımsak,üzüm ve şekerli şeyler şeker hastası yapabilir aklınızda bulunsun :wink:

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Kedişlere aspirin vermeyin arkadaşlar.
Geçen gün veteriner, sahipleri hayvanları halsiz görünce yapıyorlar böyle şeyler dedi.
Aspirin ölüme kadar götürebiliyormuş kedileri. Aman dikkat.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım benimde bi kedim var aşıları tam sokaktan buldum bizimde durumumuz iyi deyil ama bakaldan 1 liraya aç bitir salamlar oluyo ondan 1 2 tane alsınmı 1 gün yeter

django

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kediler daha yavruysa ekmeği sütün içinde eritip verebilirsin , sosis yerler çok aşırı pahalı değil en ucuzundan alabilirsin domuz eti olabilir olsun kediler yer :) tavuk derisi isteyebilirsin kasaplardan ayırırlar para almazlar büyük ihtimalle alsalarda çok almazlar onuda sever kediler ama en çok sevdikleri yiyecek balık kılcıklarıyla verirsen ölümüne sebeb olabilirsin ton balığı verebilirsin mesela ama sürekli yiyecek verecek durumda değilsen fazla alıştırma alıştırdıktan sonra vermessen doğada aç kalırlar bu şekilde iyilik değil kötülük yapmış olabilirsin

biroll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nasıl alıştırırsan öyle giderler ben hıyar yiyen kedi köpek bile gördüm
Hatta kuzenimin serasında köpek var müsait bir zamanda hıyar yediğini videoya çekip buraya ekleyeyim...

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Nasıl alıştırırsan öyle giderler ben hıyar yiyen kedi köpek bile gördüm
Hatta kuzenimin serasında köpek var müsait bir zamanda hıyar yediğini videoya çekip buraya ekleyeyim...
Köpekler sebze, meyve yerler. Ben arada salata veriyorum. İlk görenler çok şaşırıyor ama yiyorlar. Ot da yiyor ama 10 cm gibi uzun ot yedikten sonra mideyi komple kusuyor. :D Bazıları hasta olduklarında ot yerler diyor ama bence öyle değil. Sanıyorum o kadar uzun otu çiğnemeden yemesinden kaynaklanıyor.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Köpekler sebze, meyve yerler. Ben arada salata veriyorum. İlk görenler çok şaşırıyor ama yiyorlar. Ot da yiyor ama 10 cm gibi uzun ot yedikten sonra mideyi komple kusuyor. :D Bazıları hasta olduklarında ot yerler diyor ama bence öyle değil. Sanıyorum o kadar uzun otu çiğnemeden yemesinden kaynaklanıyor.
Köpekler ot yerler.
Bazen Hazım problemi yaşadıklarında yada hasta olduklarında yerler.
Ama her otu yemezler,özellikle yedikleri bir ot var onu arar bulurlar.
3 tane köpeğim olduğundan biliyorum.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157

Kediler, midelerinde biriken kıl yumaklarını kusabilmek için dışarıda çim, yeşillik ne bulurlarsa yerler.
Muhtemelen köpeklerde de benzer bir sindirim olayı vardır.

Kedi köpek etçil hayvanlardır. Sindirim sistemleri ona göre hareket eder.
Her zaman sebze vermek sakıncalı olabilir.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Hep bir köpek beslemek istemiştim bu hayatta.
Bir türlü nasip , kısmet olmadı apartman hayatından dolayı.

Eskiden kaldığımız evin karşısında bir dükkanın kurt köpeği vardı onu çok sever , besler ve gezdirirdim.
Bir insan ne yiyorsa hayvancağız aynısından yiyordu.
Pilav üstü taze fasulye yediğini gördüydüm çok gülmüştüm o zamanlar. :)

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Yanlız benim bir 'Tom'um vardı.Golden cinsi idi.
Ona ne kesme şeker yedirirdim ya.Hayvan bayılırdı şekere.
10 yaşında ölmüştü.
Dişleri dökülmüştü ölmeden önce.
Sonra öğrenmiştim şeker,köpeklerin gözlerinin kör olmasına neden olurmuş.:crying:
Aman diyim,köpeği olanlar dikkat etsinler.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Köpekler ot yerler.
Evet bizimkide yiyor. Bilimsel yönünü bilmiyorum ama bana hazımsızlıktan gelmedi. Yediği otlar uzunsa kusuyor.

Kediler, midelerinde biriken kıl yumaklarını kusabilmek için dışarıda çim, yeşillik ne bulurlarsa yerler.
Muhtemelen köpeklerde de benzer bir sindirim olayı vardır.

Kedi köpek etçil hayvanlardır. Sindirim sistemleri ona göre hareket eder.
Her zaman sebze vermek sakıncalı olabilir.

Sebze ve meyveleri büyük dilimler halinde yemekte zorlanıyor ama ufak ufak dilimlerseniz afiyetle yiyor. Benim yedirdiklerim havuç, ayva, elma, mandalina, limon, hıyar, salata. Yaz mevsimi geldi. Yakında karpuzdan giriş yaparız. :) Ot hariç hiç birinde de rahatsızlanmadı, kusmadı. Zaten köpek mamalarında et, balık dışında sebzelerde var.
Köpeklere zararlı olan kakao, kahve ve fazla şeker. Bir köpek sebepsiz yere komaya girdi veya öldüyse sebebi bunlar olabilir. Birileri köpeğe çikolata yediriyor olabilir. Hiç akla gelmeyecek şeyler.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Evet bizimkide yiyor. Bilimsel yönünü bilmiyorum ama bana hazımsızlıktan gelmedi. Yediği otlar uzunsa kusuyor.

Sebze ve meyveleri büyük dilimler halinde yemekte zorlanıyor ama ufak ufak dilimlerseniz afiyetle yiyor. Benim yedirdiklerim havuç, ayva, elma, mandalina, limon, hıyar, salata. Yaz mevsimi geldi. Yakında karpuzdan giriş yaparız. :) Ot hariç hiç birinde de rahatsızlanmadı, kusmadı. Zaten köpek mamalarında et, balık dışında sebzelerde var.
Köpeklere zararlı olan kakao, kahve ve fazla şeker. Bir köpek sebepsiz yere komaya girdi veya öldüyse sebebi bunlar olabilir. Birileri köpeğe çikolata yediriyor olabilir. Hiç akla gelmeyecek şeyler.

At mı bu :D Bi zahmet güzelce yıkayın, dilimleyin öyle verin hayvancağızlara :D

Benim kıj arada kokusu güzel gelirse haşlanmış mısır yiyiyor.
Ayıptır söylemesi geçen yiyiyorum, geldi boncuk kucağıma miyavda miyav :D
Ama favorisi mezgit, tavuk göğsü ve kıyma :D

Kedi mamalarının içinde özellikle pirinç koyuyorlar. Pirinç oranı fazla olunca bizimki burun kıvırdı mamaya.
Sonrasında fazla kilo aldığı için mamasını değiştirdik.
Şimdi özel mama veriyoruz.

Yalnız bir nokta daha var bu mamalar hakkında.
İçlerinde domuz eti ve katkıları oluyormuş.
Ürünü alırken içeriğine çok dikkat etmek gerek.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Köpekler ot yerler.

Ayrık otu ?

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Ayrık otu hazıma iyi geliyorsa biz de yiyek :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bizim yandaki bir komşu var. tam 5 tane kedi var. babam et yediklerini söyledi. ve bende buna inandım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
walla bnde beslyrm fakat kediye qöre deqşyr kimisi çiq et yiyor kimisi haslanms et. bazıları süt bazıları ekmeq yani deqşyr her kedi br deql bn yıllardr beslyrm kedi mama almasn bile herseyi yerler köpeklern bnakmdndan daha kolay ve masrafsız ..

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Kedi ve köpeklere şeker yedirmemek gerek. Bir iki sefer az miktarda bisküvi falan verilebilir ama çok miktarda verilmemeli, şeker bu hayvanlarda şekeri yükseltip körlük oluşturuyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
haşlanmıs yumurta beyazı ile sarısını ayrı yere koyun,sucuk,salam,sosis,içine biraz su katılmış süt,mama,balık,az yağlı makarna

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Sal sokağa karnını doyurup gelsin :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kediler süt içerler yoğurt yerler evden biraz al yemek yedir çünkü benimde kedim var....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:blink:abi yardım etmelisin lütfen kedim var ne yapmalıyım:crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bir kedi kapıma geldi ve evin kapısının önünden hiç ayrılmıyor sizce ne yapmalıyım?
:helpsmilie::confused1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence sen ona et alırsan ona ver bıde kedı maması bırazcıkta sut ver

Son mesajlar