Kediler Ne Yer, Ucuza Nasıl Kedi Beslenir?

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Biyerde okumuştum kediler çok et yerse iştahı kapanır ve başka bişey yemezmiş

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Biyerde okumuştum kediler çok et yerse iştahı kapanır ve başka bişey yemezmiş

Kediler etçil hayvanlardır. Pişmiş et ve bazı sebzeler hayvanların bünyesine ters geliyor. Ev kedisiyse mümkün olduğunca tavuk, balık ağırlıklı mama verin bu onlara yeter.

Bizimki balık ve kıyma seviyor. Ama kokmuş olmayacak yemiyor sonra :D Maması da tavuklu.

thesavarona

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bu kuru mamaların zararı yokmu kediye sonuçda yapay...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim bir kedim var henüz 5 aylık yavru ben ona çorba,puding,dondurma.balıklı kuru mama,makarna,yoğurt kimi zaman et ve ekmek veriyorum. aslında evet süt iyi gelmiyor kedilere ishal yapıyor iyi günler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
daha demin balkonda sigara içerken geldiler su verdim bıraz sonra acıkmışlar evde bişi yok dolapdan fare düşşe kafası yarılır bende ekmek verdım yemedı sonra ekmeği dünden kalma makarnanın salçasıyla karıştırdım verdım pek haz etmedı ama yedı gınede önceden her gün süt veriyorduk ablamla şimdi süt almaya param bile yok :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(:hammer:benimde bir tane kedim var 3-4 aylık civarlarında sokaktan buldum cins bir kedi geldiği ilk gün onu yıkadık sudan hiç korkmadı 2. gün çokca yemek yedi ama 3. gün hiç yemek yemedi sadece toaletete kalktı vede dışarı atılmış bir kedi çok uyuyor hiç oyun oynatamıyorum kedi maması aldım hiç birini yemedi bunun sebebi nedir söylermisiniz?

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
:(:hammer:benimde bir tane kedim var 3-4 aylık civarlarında sokaktan buldum cins bir kedi geldiği ilk gün onu yıkadık sudan hiç korkmadı 2. gün çokca yemek yedi ama 3. gün hiç yemek yemedi sadece toaletete kalktı vede dışarı atılmış bir kedi çok uyuyor hiç oyun oynatamıyorum kedi maması aldım hiç birini yemedi bunun sebebi nedir söylermisiniz?
Bu şekilde sonuç alamazsın. Hemen bir veterinere götür hayvanı koysun tanısını.

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
ya bırakın kedi köpeğide acıktım ben yaa :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet bizim fabrikada bir tane kedi var afyondaki şayin ustanin baklavasini yiyor:lol::lol::laugh:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[SEvgili arkadaşım yazdığını okudum dediğin gibi makarna yiyebilir ve onu patatesle sıkça besleyebilirsin ama kedilierin önemli yemek kaynağı demirdir ona tahıl vermeyi unutmaQUOTE=Ahmed Han;1467256]Bizim mallede 2-3 tane yawru kedi var. Bir tanesini eve alıp bakmak istiyorum, en azından büyüyünceye kadar. Ama bi kediye her gün et yedirecek bütçem yok. Böyle bir işe kalkışmadan önce maddi olarak bana ne kadara patlayacağını bilmem gerekiyor.

Biraz Google'dan araştırdım. Kedilerin belirli aralıklarla et yemeleri gerekiyormuş. Eğer hiç et yemezlerse zamanla kör oluyorlarmış. Kediler için, sanıldığının aksine, süt iyi bir besin değilmiş; zira kediler sütü çok zor hazmederlermiş. Kedilerin makarna yiyebildiklerini, hatta fazla yağlı ve şekerli olmamak şartıyla insanların yedikleri herşeyi yiyebildiklerini okudum. Günde 150-200g civarında yemek bir kedi için yeterliymiş.

Kedi besleyen arkadaşlar varsa eğer bana fikir verebilirler mi? Bir kedi nasıl beslenir, hangi ev yemeklerini yiyebilir, hangi aralıklarla ne kadar et yedirmek gerekiyor?[/QUOTE]

:yes:sevgili arkadaşım yazdığını okudum kedilerin dediğin gibi makarnayla besleyebilir hatta patatesin her türlüsünü. ama kediler büyüyüp doğum yapana kADAR demire yani tahıla çoookk ihtiyaç duyar ara sırada et ver ama tahılı unutma

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Evet bizim fabrikada bir tane kedi var afyondaki şayin ustanin baklavasini yiyor:lol::lol::laugh:

Yapmayın etmeyin. Tatlı gıdalar hele ki şerbetli gıdalar kedilerin sindirim sistemine ters. Kedi dediğin hayvan etçildir. Direkt etten ziyade et+sebzeli mama ile besleyeceksin. Eğer hayvan sokak kedisiyse işler değişiyor tabi, önüne ne koyarsan onu yiyiyor hayvan.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben kedime sulu köptenin içine biraz ekmek doğrayıp verdim ve çok sevdi sizede tavsiye ederim... :thumbup: :dil: :lol:

erdembattal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şimdi arkadaşlar kedi bir süre evde besleyeceğim diye alınmaz hayvanı eve alıştırıp sonra sokağa atmak günahtır ya alınca birdaha salmayacaksın yada almayacaksın bu hayvanı eve kediler çok temiz hayvandırlar kedi necistir onun gezdiği yerde namaz kılınır eve sadece kedi beslenir başka hayvan besleyemezsin birde muhabbet kuşu olması lazım kediler masrafsızdırlar ve çok merhametli hayvandırlar bazı bilim adamları bakışlarıyla insan psikolojisini de tedavi ettiklerini söylüyor arkadaşlarında belirttiği gibi insanların yediği herşeyi yerler fakat yanlış bilinen bir gerçek var kedilere süt vermek pek iyi değil ishal olurlar mesela hamsi alırsın kilosu 1 lira bayılırlar hemde sana kolay gelsin

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Yada şöyle yap hayvan besleyecegine bir arkadaş bul onunla dostluk kur kavga edin tartışın barışın yani kendimizi Dört duvar arasına sıkıştırıp bir hayvanın sizin insanlar ile yapacağınız duygu alışverişlerinizi hayvanlar sağlayamaz ve kişiliğiniz de duygusal duraklamalara sebep olur ruhsal kimlik gerçi bu daha yeni bir kavram kısaca kişiliği sekteye uğratmaya sebep olur.

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bizim mallede 2-3 tane yawru kedi var. Bir tanesini eve alıp bakmak istiyorum, en azından büyüyünceye kadar. Ama bi kediye her gün et yedirecek bütçem yok. Böyle bir işe kalkışmadan önce maddi olarak bana ne kadara patlayacağını bilmem gerekiyor.

Biraz Google'dan araştırdım. Kedilerin belirli aralıklarla et yemeleri gerekiyormuş. Eğer hiç et yemezlerse zamanla kör oluyorlarmış. Kediler için, sanıldığının aksine, süt iyi bir besin değilmiş; zira kediler sütü çok zor hazmederlermiş. Kedilerin makarna yiyebildiklerini, hatta fazla yağlı ve şekerli olmamak şartıyla insanların yedikleri herşeyi yiyebildiklerini okudum. Günde 150-200g civarında yemek bir kedi için yeterliymiş.

Kedi besleyen arkadaşlar varsa eğer bana fikir verebilirler mi? Bir kedi nasıl beslenir, hangi ev yemeklerini yiyebilir, hangi aralıklarla ne kadar et yedirmek gerekiyor?

Hemen her yerde satılan kıtır mamalar var. Onlardan alırsan zaten epey bir süre gider. Onun harici haftada bir defa konserve alabilirsin. 5 TL falan. Mahalledeki kedilere genelde mahalleli de arada bir şeyler verir. Bizim mahalledeki kedi ve köpeklere hemen herkes aralıklarla birşeyler verir. Bir de kediler o kadar da narin hayvanlar değil. Sokakta kedi kalmazdı aksi olsa. Su konusunda biraz hassaslar o yüzden kapları hemen hergün değiştirirsen iyi olur.

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Sadece mama veriyordum ben kedim varken.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bizim bahçedede yaklaşık 10 tane kedi var yaklaşık 2 senedir besliyorum onları bahçede bn hep sosis,salam,kasaptan tavukda alıorum paketi 2 liramı ne bn hep bunları veriorum gayetde güzel besleniolar bnce sizde bunlardan verin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim Kedim Et Hariç Her şeyi yiyor mesela kasar,makarna,çikolata vb. şeyler yiyor sadece yemek vermedığımızde zorunlu olarak kabındakı eti yiyor bi yardım edın nasıl ete alıstırabilirim ve zararlı seyler yememesını engelleyebılirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim kedim sokaktan buldum büyük ve insanlardan kacmıyodu ve sabah uyuyor öglen yemek yiyor aksam da oynuyor . B)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben kediye fazla acı olmayan çiğköftwe verdim onu bile yedi valla

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
wiskas yerler mi :D
babam amcam sülalem hep kasap :D hergün et ıskartası yediriyorum nenem çiğ et vermeyin kurt yapar dedi benim içime kurt düştü şimdi :D tavuk derisi yediriyordum kırmızı et yedirince artık yemiyor onu

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
kediler hemen hemen her şeyi yiyorlar yalnız biraz nankör oldukları için dün yedikleri şeyi bugün beğenmeyebiliyorlar.
askeriyedeyken kediler gofret, kuruyemiş, bisküvi bile yiyordu :w00t:

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bizim kedi makarna, balik, sucuk, kisacasi ne verirsem löp diye yutuyor :p
[MENTION=7414]Jojoba[/MENTION] arkadasiminda dedigi gibi cok nankörler ama ne yaparsin.. keratalar cok sevimli :D

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
çok hassas hayvanlar ilgi bekliyorlar, ama o hazır mamalarda ne varsa katır kutur yiyorlar pek hayır demiyorlar :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim de bir tane kedim var. Onu günde üç öğün bir tabak salamla besliyorum. İçme suyunu da her zaman hazır bulunduruyorum. Ama ben kediyi içeride değil, kapımın önünde besliyorum. Çünkü kediyi içeriye almak sağlık açısından iyi değilmiş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kediye mısır verilmesi dakıncalıdır ayrıca sebze yemezler diye bir şey yok haşlanmış havuç patates hatta bezelye bile yerler. kedilerinde sebzeye ihtiyacı vardır lütfen bir konu hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapmayın insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz :bored:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet abiler ablalar gardaşlar verdiğiniz bilgiler banada yardımcı oldu çok sağolsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benimde yavru bir kedim var. Benim kedim normalde sokak kedisi. Yaklaşik yirmi- yirmi beş günlük. Ama pek süt içmiyor. Sütün içine ekmek bölerek koyuyorum ama onuda yemiyor. Ne yapmam lazim?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mısır unuyla sğtğ karıştır ve pişir ve kedine ver ama rengi beyaz olcak sütü oylen ver akşamda artık yemek

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bizim mahaledede bir kedi var evcil salam sucuk kedi maması süt içiyor buda normaldıor