Kasper Sky 7.0 Da İnternet Explorer Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ademcevahir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Kasper Sky 7.0.125 yükledikten sonra İnternet Explorer da bazı sitelere giriş yaptığımda hata mesajı veriyor ve site kapanıyor.Önceden bu tür sorunlarım yoktu.Kasper Sky kullanmaya başladığımdan beri İnternet Explorer ile KasperSky anlaşamıyorlar.Üstelik girmeye çalıştığım site herhangi bir sohbet kanalı.Yine de hata mesajı alıyorum.Ve PC bi süreliğine donuyor yavaşlıyor.Bahsettim sitede virüs ,trojan falan bulunmaz.Java tabanıyla çalışan chatsohbet sitesidir.Tamamıyla bir grup arkadaşların sohbet etmesi için açılmıştır."Reklam olmasın diye site ismini vermiyorum"

Ayrıca İnternet Explorer ile hiçbir işim olmamasına rağmen durup dururken hata mesajı geliyor.Windows Gezgini iexplorer i kapattı diye.

Kasper Sky a çıkış yaptırıp siteye giriyorum hata mesajı veriyor.Ancak Program Ekle/Kaldır'dan KasperSky i kaldırınca siteye sorunsuz bir şekilde giriyor.

Bazı arkadaşlar diyecek ki firefox veya opera varken neden i.explorer kullanıyorsun.Söyleyim Firefox,Opera,Awant Browser gibi birçok tarayıcıyla denememe rağmen site yine açılmadı.Sadece İ.explorer de açılıyor o da KasperSky yüklü değilse.Bugün format atıp tekrar denedim yine olmadı.KasperSky ile İnternet Explorer düşman gibi kardesim.Bu nasıl işti yaa...

KasperSky dan vazgeçmek istemiyorum ama sistemimde kuruluyken sohbet edemiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum...

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İnternet security mi antivirüs mü?

Sen ver sitenin adını korkma bu sitede reklam yaptı diye ban yiyen olmadı hiç ;D
Ben deneyip, sorunu anlarsam söylerim ;)

lucifer

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Anlattıklarına göre kis'in güvenlik duvarı bu uygulamayı durduruyor.Eğer öyle ise güvenlik duvarına gir ve orda güvenli bölgeye ie yi ekle. ;)

elektr10 dedi ki:

Sen ver sitenin adını korkma bu sitede reklam yaptı diye ban yiyen olmadı hiç ;D

+1 bende kis 7 kullanıyorum söylersen yardımcı olabiliriz B)

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
+2 Bende kis 7.0.125 kullanıyorum ie7 ile çok barışık çalışıyor hiç sorunum yok ayarları biraz yükseltmiş olabilirsin belki..

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bende KIS 7 kullanıyorum.Ama güvenli bölge ye eklemesin.İzin versin

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşın sorunu belki şundan olabilir:KİS internet bağlantısını ilk algıladığında ne yapılacağını sorar burada engelle demiş olabilirsin..

Efe Zoroğlu

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Raporlar ve veri dosyalarını incelesin.Tabii monitor karşımızda olsaydı daha çok yardımcı olabilirdik

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Efe Zoroğlu dedi ki:
Raporlar ve veri dosyalarını incelesin.Tabii monitor karşımızda olsaydı daha çok yardımcı olabilirdik
kasperskynin ayarlarında sıfırla düğmesi var ona tıklaması yeterli..

ademcevahir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle yardım eden etmeyen herkese teşşekür ediyorum.

Maruz kaldığım durumu daha iyi anlatmak için bi animasyon hazırladım.Lütfen izleyin ve bana ne yapabileceğim hakkında bilgi verin.

Tekrar teşekkürler

[flash=200,200]http://img339.imageshack.us/my.php?image=exploreriy3.swf&width=1280[/flash]

Direkt Link = http://img339.imageshack.us/my.php?image=exploreriy3.swf&width=1280

ademcevahir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun güvenlik duvarı ile alakalı olduğunu sanmıyorum çünki ayarlardan güvenlik duvarını kapattım yine aynı.Güvenli bölgeye ekle dedim yine aynı.İzin ver dedim yine aynı.

elektr10 dedi ki:

KasperSky İnternet Security

site www.trabzonspors.com ayrıca hazırladığım animasyonu izlersen daha iyi anlarsın

elektr10

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Videoyu izledim, anormal bir şey göremedim.Siteye girmeyi denedim, sorun çıkmadı.
Bence senin sorunun javayla.Javayı yüklemediysen yükle, yüklediysen güncelle ;)

ademcevahir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
denedim arkadaşlar ie7 de zaten sorunlar çıkmaya başlamıştı.Kladırdım eski sürüme döndüm gene aynı.kis i tamamen pc den kaldırınca giriyor kurunca girmiyor.Bunun bi ayaraı falan vardır heralde.Güvenlik duvarında kurcalamadığım yer kalmadı yok yok olmuyor.Java da yükledim.Zaten javasız da giriyor siteye ama kis yüklü olmadan giriyor

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
ademcevahir dedi ki:
denedim arkadaşlar ie7 de zaten sorunlar çıkmaya başlamıştı.Kladırdım eski sürüme döndüm gene aynı.kis i tamamen pc den kaldırınca giriyor kurunca girmiyor.Bunun bi ayaraı falan vardır heralde.Güvenlik duvarında kurcalamadığım yer kalmadı yok yok olmuyor.
Şöyle yapmışsındır belki.Hem kisin güvenlik duvarı hemde windowsun güvenlik duvarı açıktır çakışma olabilir..
Ama eğer bu hata sadece www.trabzonspors.com da oluyosa sitede bir sorun vardır..

ademcevahir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çakışma olduğunu sanmıyorum çünkü windowsun güvenlik duvarı zaten kapalı kis in kini de ben kapadım belki olur diye ama yok olmuyor lanet olası

Bi de bu hata benim bildiğim kadarıyla sadece bu sitede oluyor başka java ile çalışan siteleri denedim çalışıyor.Sitede de sorun olduğunu sanmıyorum.Çünkü bir çok arkadaş sorunsuz giriyor.

Ama bişey hatırladım siteye ilk girişte speaky chat diye bi program yükletiyordu ie bunla bi ilgisi olabilir mi?