Internet Explorer 8'in Ucu Gözüktü

Bu konuyu okuyanlar

snra

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Bir sonraki Internet Explorer'ın ilk betasının ne zaman çıkacağı üç aşağı beş yukarı kesinleşti. Tarih henüz pek yakın olmasa da IE'yle ilgili sevindirici bir gelişme var.

Microsoft'un resmi blogunda belirtildiğine göre, en yaygın web tarayıcı Internet Explorer'ın 8 sürümü için ilk beta 2008 yılının ilk çeyreğinde gelecek. Şimdilik uzak olduğu, hatta belki haber yapmak için erken olduğu da doğru; ancak aynı blog yazısında özellikle web geliştiricileri ilgilendiren bir ayrıntıya yer verilmiş.

Standartlara Dost IE Geliyor

Internet Explorer 8, Acid2 testi olarak anılan web standartları desteği testini başarıyla geçebiliyor. Bu da demek oluyor ki Microsoft, Opera'nın da şikayet ettiği standartlara uymaması konusunda adım atıyor. Bilindiği gibi, Acid2 testi tarayıcıların W3C HTML ve CSS 2.0 özelliklerini destekleyip desteklemediklerini test etmeye yarıyor.

AcidTest2.jpg

Resim, Internet Explorer Blog'dan alınmıştır.

Şu sıralar garip bir şekilde Acid2 testi önceden düzgün görüntülenebildiği Opera'da bile bozuk görünmekte. Sanıyoruz bu geçici bir hatadan kaynaklanıyor. Hata süresince testin şu adresteki düzgün kopyasını uygulayabilirsiniz. Acid2 testini mevcut Firefox ve Internet Explorer sürümleri geçemezken; Opera, Safari ve Konqueror testi geçenler arasında.

Bilgi İçin:
Internet Explorer
Yazan: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Talha Ertunç dedi ki:
ıyyy.. bu ne resim
Resmin ie ile alakası yok zaten orjinal resim o :D
İe8in gerçek görünüşüne ben baktım baya güzeldi çıksında kullanırım..

ilkercelik1990

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Internet Explorer 8, Acid2 testinden geçti

Internet Explorer 8'in öncül bir sürümü Acid2 testini başarılı bir şekilde atlattı. Haberi Microsoft geliştiricisi Dean Hachamovitch Microsoft Geliştirici-Blogunda yayımladı.

Acid2 testi ile kullanılan tarayıcının, tavsiye edilen standartlara göre web sayfalarını görüntüleyip görüntülemediği kontrol edilebiliyor. Internet Explorer 7 bu testi şimdiye kadar geçememişti. Hachamovitch'e göre Microsoft 2008'in ilk yarısında IE 8 için ilk beta sürümünü yayımlamayı planlıyor.

[youtube=425,350]<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/0i4CDZgQJwo&rel=0&border=0"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/0i4CDZgQJwo&rel=0&border=0" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>[/youtube]

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Linki varsa koyabilir misiniz acaba?

m1903

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Connect'te varsa bende hemen beta için başvurayım bari :)

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Firefox derim baska birşey demem :)

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
ie ciydim ie de sorun çıkınca bi anda firefoxa ısındım eklentileride süper ayrıca ama ie 8 güzelse yine ie ci olabilirim :D

Son mesajlar