Kasadan gelen yanık plastik kokusu

Bu konuyu okuyanlar

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Merhaba! Bugün gta5 oynuyordum ve kapatıp bir film izliyeyim dedim. Bir süre sonra kasadan yanık plastik kokusu biraz da duman geldi, hemen fişi çektim. Kasayı temizledim ve tekrar açtım ve farkettim ki kasanın ön fanlarından birinin led leri yanmıyor. Fakat fan dönüyor. Aklıma ledin yanmış olabileceği geldi bir yandan da acaba kullanmaya devam etsem bir sorun yaşarmıyım diye düşünüyorum. Garantisi var ama göndersem gelmesi uzun sürer. Ve sınavlarım da yaklaşıyor. Malum online sınav olduğu için pc lazım. Bu arada pc sorunsuz çalışıyor. Yanlız led yanmıyor.

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
hala yanık kokusu geliyor m

hala yanık kokusu geliyor mu
Hayır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aldığın yerden bir müşteri hizmetlerine sor bence
Evkur dan aldık. Herhangi bir sorun olmadan oyun oynuyorum. Göndersem gelmesi uzun sürecek. Bilgisayarcıya götürsem garantisi güme gider diye korkuyorum 6 gün sonra sınavlarım var.

MutluEmekli81

Asistan
Reaksiyon puanı
144
bi kısa devre falan yapıp patlamıştır ledi bilgisayardan sök

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
PP
bi kısa devre falan yapıp patlamıştır ledi bilgis

Evkur çöp markalar satabiliyor. Masaüstü Bilgisayarlar Fiyatları ve Modelleri | Taksitle Bilgisayar Satın Alın bir bakın ve görün.
Güç kaynağı yine rampage veya frisby gibidir. Onda sıkıntı olma ihtimali var.
Ama bir önce hangi bilgisayarı aldın? Biliyorsan buraya atarsan, daha iyi yardım edebiliriz.

Aynısı sadece benim işlemci rayzen5 3500 aman aman bilgi yok pc hakkında. Evkur dan almayacaktık ama ailem evkur dan ürün alıp durduğu için pc yi de ordan almak istediler.

Evkur çöp markalar satabiliyor. Masaüstü Bilgisayarlar Fiyatları ve Modelleri | Taksitle Bilgisayar Satın Alın bir bakın ve görün.
Güç kaynağı yine rampage veya frisby gibidir. Onda sıkıntı olma ihtimali var.
Ama bir önce hangi bilgisayarı aldın? Biliyorsan buraya atarsan, daha iyi yardım edebiliriz.
Güç kaynakarı hakkında hatta pc hakkında pek bilgim yok fakat bana bir güç kaynağı önerirseniz almayı düşünebilirim.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
@ErenKut, ne diyeceğimi şaşırdım. Ailen iki de bir oradan alışveriş yapabilir tamam ama, oradan bilgisayar alınmamalı. Vatan Bilgisayardan alsaymışsınız keşke en azından. Bir de kasanın hava alacak yeri yok, doğru düzgün. Geçmiş olsun. ?

Son düzenleme:

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
@ErenKut, ne diyeceğimi şaşırdım. Ailen iki de bir oradan alışveriş yapabilir tamam ama, oradan bilgisayar alınmamalı. Vatan Bilgisayardan alsaymışsınız keşke en azından. Bir de kasanın hava alacak yeri yok. Geçmiş olsun. ?
Nasıl yani, önde 3 arkada 1 ve kasanın altında bir hava çıkışı var. Pc açıp arada oyun veya film izliyorum çok da zorlamıyorum. Benim laptop vardı eski çok ısınıyordu ama kapanmıyordu bile ama kasa da ısınma sorununun olması biraz garip geldi, şuan da pc açsam sorun olurmu bilmiyorum. Ama açacağım. Pc ilerde kullanılamaz hale gelirse yapacak birşeyim yok birkere yaptığım hatayı tekrar yapmam. Düzgün pc alırım inşallah.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
PSU yanmış olabilir, ben olsam kullanmazdım. Riske girmeye gerek yok.

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Hayır öyle değil. PC'De bulunan güç kaynağının marka ve modelı.

Genellikle öyle.
Frisby 650w 80plus

Hayır öyle değil. PC'De bulunan güç kaynağının marka ve modelı.

Genellikle öyle.
Ama pc açılıyor sorunsuz hemde. Sadece 1 fanın ledleri yanmıyor.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,236
Evkurdan Kullanılmıs Don Bile almayın dıyorum Alıyorsunuz Cekın ceremesını Iyı Oluyor Beter olun, Abii Uyarıyoruz Okuyun arastırın az Almayın Su TEFECILERDEN,Canınız Yanıyor sonra gelıp Konu acıyorsunuz, Yapmayın Yahu Paranızla REZIL Olmayın Gunah Kendınıze,Paranız kısıtlı Oldugu ıcın zaten Sızı Kullanıyolar sızde Buna ıstırak edıyorsunuz, Ne dıyeyım Yahu. Akıllanmıyorsunuz..

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
@ErenKut, pekte sıkıntı çıkarmaz ama yine de dikkat etmek lazım.
Eğer PSU değiştirmeyi düşünürsen, Zalman olabilir. 500W ya da 600W olanları yeterli ve fazla bile olacaktır.
Fiyatları uygun ve kötü değiller. Bütçen az ise alınır gayet.

Bir de lütfen tartışma çıkarmayalım. Uzatmaya gerek yok. Almış bir kere. Her insan hata yapabilir.

Reaksiyon puanı
193
Eğer PSU değiştirmeyi düşünürsen, Zalman olabilir. 500W ya da 600W olanları yeterli ve fazla bile olacaktır.
Ağzindan bal damliyor kardeşim.

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Teşekkürler. Bir sorum var. Benim o spu da 650w yazıyor ancak daha yüksek w alabilir miyim.

Bir de lütfen tartışma çıkarmayalım. Uzatmaya gerek yok. Almış bir kere. Her insan hata yapabilir.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
@ErenKut, frisby de kaç watt yazarsa yazsın o değeri vermez.
Evet alabilirsiniz. Fazlasından zarar gelmez. İyi bile olur. İleride parça yükseltirseniz, yüksek watt değeri olan, PSU almak mantıklı olur. Yükseltmeseniz de siz isterseniz alabilirsiniz. ?

_mirror_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,938

ErenKut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Son düzenleme:

Son mesajlar