Kargonun Adresini Nasıl Değiştirebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

oshop12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Aliexpress'ten bir ürün satın aldım. Ürün Türkiye'ye giriş yaptı yapacak. PTT EDI'i almış, PTT'nin kargo takip sayfasında ürünü görebiliyorum; gerçi vergi, ağırlık gibi bilgiler daha girilmemiş.

Virüs sebebiyle konumumu değiştirmek durumunda kaldım, dolayısıyla kargonun da yeni adrese teslim edilmesini tercih ederim. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Teşekkürler,
oshop12

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
PTT ile iletişime geçmenizi öneririm. En azından belki bu zamanda bir yardımı dokunabilir, gerekçeniz şuan ki koşullara göre gayet normal.

oshop12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevapladığınız için teşekkür ederim; önerdiğiniz çözüm yolunu deneyip, sonucu bu gönderiye yazacağım.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,303
Cevapladığınız için teşekkür ederim; önerdiğiniz çözüm yolunu deneyip, sonucu bu gönderiye yazacağım.
Sonrasında bizlere de bilgilendirme geçerseniz sevinirim. En azından bu tarz bir konuda arkadaşlarımız nasıl davranacaklarını öğrenmiş olurlar.

Ata0000000101010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Merhaba,

Aliexpress'ten bir ürün satın aldım. Ürün Türkiye'ye giriş yaptı yapacak. PTT EDI'i almış, PTT'nin kargo takip sayfasında ürünü görebiliyorum; gerçi vergi, ağırlık gibi bilgiler daha girilmemiş.

Virüs sebebiyle konumumu değiştirmek durumunda kaldım, dolayısıyla kargonun da yeni adrese teslim edilmesini tercih ederim. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Teşekkürler,
oshop12
Daha gönderiyi göndermeden önce aldığın satıcıya mesaj atınca değiştiriyorlar ama Türkiyeye girdikten sonra değiştiremezsin Gidip hangi ptt şubesindeyse kendin al

oshop12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PTT'yle ve satıcıyla iletişime geçtim, iki taraf da bu konuda yardımcı olamayacağını belirtti. Görünüyor ki şu anki yasa böyle bir durum için yeterli değil.
Çözüm olarak başka birini kargonun teslim edileceği adrese gönderdim, kargoyu o kabul edecek, ilgili vergiyi o ödeyecek.