Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Müdavim
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,955
Reaksiyon puanı
351
Puanları
83
Çin'den Alışveriş Yapmak - Çin'den Ücretsiz Kargo Siparişler - Çin Alışveriş Siteleri - Kargo Takibi - Tavsiye Alışveriş Siteleri
dealextreme.jpg


Dealextreme.com: Global 1 Milyoncu dükkanı

Geçen sene yerli bir alışveriş sitesinde işime yarayacak bir zımbırtıyı aldığımda çok sevinmiştim. Ama bir süre sonra aynı zımbırtının bir çin alışveriş sitesinde 3'te bir fiyatla satıldığını ve Türkiye'ye de sorunsuzca gönderildiğini öğrenince sevincim kursağımda kaldı.
Çinli dostlarımız işe yarar ıvır zıvırları üretmekte ve bunları da global olarak internetten satmaktalar. Üstelik çok uygun fiyatlarla. Bu siteleri tanımaya çalışalım:

1- DealeXtreme - Cool Gadgets at the Right Price - DX Free Shipping Worldwide : Aradığınız hemen her türlü şeyi bulabilirsiniz. Fiyatlar genellikle müşterilerce çok uygun bulunuyor. Kargo ücreti yok. Gönderilerin ülkemize ulaşması yaklaşık 2 haftayı buluyor. Site en popüler Çin alışveriş sitesi.

tradetang.jpg


tradetang.com: Çin çin

2- http://www.tradetang.com : Her çeşit ürünün satıldığı bu sitede bazı ürünler perakende bazıları ise ancak toptan satılabiliyor. Fiyatlar makul. Gönderiler hızlı.

focalprice.jpg


focalprice.com: İlim Çin'de de olsa..

3- http://www.focalprice.com : Elektronik ağırlıklı ürünlerin bulunduğu bir site. EMS kargo seçeneği seçilirse Türkiye'ye de siparişinizi gönderiyor. Kullanıcı yorumları, ürün incelemeleri alışverişlerinizi kolaylaştırıyor.

bestofferbuy.jpg


bestofferbuy.com

4- http://www.bestofferbuy.com : Site karmaşık değil. Çok sayıda ürün var. Kargo ücreti alınmıyor. Ülkemize teslimat süresi ortalama 12 iş gününü bulabiliyor.

chinavasion.jpg


chinavasion.com

5-http://www.chinavasion.com : Elektronik ürünlerin genellikle toptan satıldığı bir site. Fiyatlar haliyle uygun.

alibaba.jpg


6-http://www.alibaba.com: Toptan her çeşit ürünü bulabileceğiniz bir site. Ancak perakende ürünlerin de satıldığı http://www.aliexpress.com adlı yan sitesi de var. Toptan satışların olduğu siteler de gözünüzü korkutmasın. Toptandan kasıt ürününe göre değişmekte. Örneğin 5 ya da 10 adet ürün de toptan satışa dahil olmakta. Hemen hemen tüm sitelerde hediye paketi ve mesajı seçeneği sunuyor. Bu bazı ürünlerdeki gümrük engellerine takılmanızı önleyebiliyor. Ayrıca bahsettiğimiz siteler gayet iyi müşteri desteği verebiliyor. Ancak ürün iadesinin gerektiği durumlarda geri gönderim sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Mevcut gümrük mevzuatımıza göre değeri 150 Euro'yu aşmayan ürünlerden vergi alınmıyor. Bunu aşanlarda ise ürününe göre değişmekle birlikte genellikle vergi tahsil ediliyor.

Bir de fiyatı düşük olsa da çok sayıda ürün satın aldığınızda (Özellikle aynı üründen) ticari miktarda olduğu karinesiyle vergilendirilebiliyor. Ayrıca kota konulmuş ürünleri de alamıyorsunuz.
Sonuç olarak Çin alışveriş siteleri düşük fiyatlı ıvır zıvırları almak için iyi bir seçenek sunuyor. Yüklü alışverişler yapmadığınız sürece de bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.
Liánghǎo de gòuwù! (Çince, iyi alışverişler.)​

Ek olarak

http://www.lightinthebox.com/
http://www.tomtop.com
http://www.dinodirect.com/
http://www.chinabuye.com/
http://www.tinydeal.com/

Focalprice.com ile alışveriş yapımı ve ürün gelmesi(DETAYLI)

28.gif

Merhabalar,

Sizlere önceki yazımda DealEextreme hakkında bilgiler verdim bunda ise focalprice.com üzerinden nasıl alışveriş yapabiliriz ve focalprice.com nedir gibi konulara yer vermek istiyorum.

Focalprice.com ile tanışmam 2 sene öncesi başladı ilk olarak paypal ile 20 dolarlık bir ürün 14 günde gelince diğer alışveriş sitelerini bırakıp focalprice ye yöneldim çünkü sade, şık tasarımı vardı ve fiyat olarak daha uygun gördüm.

Simdi focalprice.com Nedir?
Focalprice "Free Shipping" yani ücretsiz alışveriş anlamına geliyor. Burada ücretsiz anlamı kargo/posta anlamında.
Focalprice Çin Halk Cumhuriyeti toprak sınırları içinde gümrük kanunlarının az uygulandı bir bölge (ticari bölge).
Hong Kong yönetimi postalama işlemlerinde dünyanın en uygun yeri ve her ürünün çok kolay bulunduğu bir yer olduğu için focalprice.com o bölgede yer alıyor.

Focalprice.com ile nasıl ödeme yaparım?
Focalprice.com PayPal ile ödeme yapabilirsiniz.
* PayPal'a nasıl para yatıra bilirim?

PayPal hesabınıza para aktarmak için Visa/Mastercard/Amerikan Exspress kart ile ödeme yapılabilir yada bir başka kullanıcıda ödeme alarak hesap bakiyesi yaratılabilir.

Focalprice ile aradım ürünü bulmak ve bulamıyorum?

Aradınız ürünü sol kısımdaki menüler ile bulabilirsiniz eğer ürün yok ise yukarıda bulunan Arama kısmı ile kelimeyi yazar bulabilirsiniz.

Focalprice.com üye olmak istiyorum?
Focalprice.com üye olmak ücretsiz eğer üye olmak isterseniz
http://www.focalprice.com/register.html
Yukarıdaki bağlantı yardımı ile üye olabilirsiniz.

Focalpice.com ile ürünü buldum ödeme yapmak istiyorum ama nereden yapabilirim?
Eğer ürünü buldu iseniz üründeki "Add to card" sekmesi ile ürünü sepete alıyoruz daha sonra "Shopping Cart [ürün sayısı] item(s)" diyerek sepetimize geliyoruz
Sepet ekranında bulunan ürün adı ürün bilgileri gibi kısımlar vardır buradan adet artıra bilir düşüre bilir yada iptal edebilirsiniz.

Focalprice.com ile posta/kargo ayarı nasıl yapıyoruz?
Sepetimizde olduğumuz süre içinde "Shipping" kısmında ülke ve ve kargo kısmı vardır buradan hızlı kargo gibi kısımların ayarı yapılır.

Focalprice.com kupon var neresine yazıyorum?
Sepet üzerindeki Shipping kısmında "Any Coupon" vardır oraya kuponu yazarak Apply ile aktif edebiliriz.

Focalprice.com ile ödeme yapımı.

Focalprice sepetimizde tüm işlemlerimiz bitti zaman sarı renkli Check out with PAYPAL sekmesi ile paypal ürünler ekranına yönleniyor daha sonra paypal bilgilerimizi giriyoruz ve kargo yani posta adresini giriyoruz ve ödeme işlemini yapıyoruz ödeme işlemi yapıldı zaman focalprice bizi kullanıcı panelindeki "Orders List" kısmına atıyor.

Focalprice.com ile kargo/posta takibi.

Focalprice ile posta takibi ürün sipariş listesi yani orders list kısmında bize postaya verildi zaman yer alıyor.

Daha sonra Hong Kong postanesinin resmi internet sayfası üzerinden sorgulana biliyor ama sistem Türkiye uçak ile yola çıktı zaman yer veriliyor.

focalrpice.com ile ürünün gelme süresi.

Ürün bize normal kargo ile ise yani posta ise Türkiye 7 ile 21 iş günü arasında gelme süresi var.
Hızlı kargo ise 3-12 iş günü arasında gelme süresi var (ayrıca fiyat ödeniyor hızlı kargo için)
Fodex uluslar arası kargo ise 3-5 gün gibi yani en geç 3 iş günü içinde ürün adresimize MNG kargo ile geliyor (Ayrıca kargo parası ödeme sırasında veriliyor ve hızlı kargoya göre çok yüksek)

Focalprice.com ile ürün nasıl geliyor?
Ödemesi yapılan ürünlerin 3 iş günü içinde focalprice ekibi tarafından stok bulunması ve postaya verilmesi gerekiyor postaya verildi zaman bizim süremiz başlıyor eğer takip kodumuz varsa kontrol edebiliriz 20$ ve üzerine kendi ücretsiz veriyor 20$ ve altı için 1.8$ verirseniz kendiniz takip kodu alabilirsiniz (sepet üzerindeki kargo kısmı).
Ürünümüz Türkiye uçak ile İstanbul şehrine geliyor hali ile İstanbul ve diğer merkezi yerler ürünü daha çabuk posta ile geliyor yada kargo (fodex-mng) ile

Focalprice.com ürünüm gelmedi!

Eğer ürünüz 45 gün içinde gelmez ise kullanıcı adınız ile siteye giriş yapın ve kontrol panelindeki mesaj yeri ile ürünün bilgilerini sipariş kodunu yazarak konu başlığı ve mesaj ile (İngilizce) olarak bildirim yaparak durumu söyleyin 45 gün oldu ürünüm gelmedi ve para iadesi talep edin para iadeleri 3-5 gün arası inceleniyor ve size onaylanınca ertesi gün ödeme yapılıyor.

Focalprice.com puan sistemi.
Puan sizlere alışverişlerinizde indirim, kupon, kargolama olarak geri dönüyor.
Puan kazanmak için;
Üye olmak.
Alışveriş yapmak.
Resim ve yorum eklemek.
Arkadaşlarınızı davet etmek üzere puan veriliyor ve bu puanlar ile alışveriş yapabilirsiniz.

Hazar Kent

----

DealEextreme ile Ürün Alma ve DealExtrame hakkında bilgiler.

dx_04.gif


Sizlere bu yazımda dealextreme firmasından Çin üzerinden ürün almayı anlat cam öncellikle dealextreme ne onu tanıyalım isterseniz.

Dealextreme merkezi Çin’de bulunan bir firma dealextreme firması Çin ürünlerini ücretsiz kargo ile 27 ülkeye kargo yapıyor posta olarak. Dealextreme sağlam Çin ürünlerini bizlere en uygun yollayan Çin Alışveriş sitelerinden sadece bir tanesi.

Dealextreme söyle çalışıyor üye girişi yapıtlıktan sonra seçilen ürün yada ürünler sepete ekliyoruz ve bize ait olan sepete giriyoruz daha sonra ürünü PayPal ile nasıl ödemek istiyorsak giriyoruz ve bizi PayPal ticaret sayfasına yeni sekme olarak yönlendiriyor PayPal bilgilerimizi girdimiz zaman ödeme geçiliyor ve bizi PayPal dealextreme adres sayfasına yönlendiriliyor ev adresimizi güncelliyoruz ve devam ediyoruz bize takip kodu veriyor ilerde onla ürün durumu kontrol edebiliriz.

Daha sonra ürün dealextreme firmasından stoklara göre en geç 5 iş günü içinden Çin Halk Cumhuriyeti postasına dealextreme tarafından teslim ediliyor, ve Çin Halk Cumhuriyeti posta kurumu ürünü 3iş günü içinde tren ile Türkiye üzerine yolluyor ve ürün Türkiye tren durumuna göre Doğu Asya’dan geliyor genellik ile 7 ile 10 gün arasında ürün ülkemize giriş yapıyor ve ürün yada ürünler gümrük tarafından tekrar x-rey ismi verilen makine lan dan geçiyor sonra Türkiye Cumhuriyeti PTT idaresine teslim ediliyor PTT tarafından ürün yada ürünlerimiz ilimize postalanıyor ilimize gelen ürün yada ürünler PTT memuru tarafından bir gün sonra evimize posta olarak geliyor.

Dealextreme firması böylece başarılı bir iş yapıyor ürün takip kodu sadece tren’e verilene kadar devam ediyor.

İşte simdi sizlere uzun bir yazı üzerinden nasıl ürün alacamızı resimliyorum.


Dealextreme firmasının internet sitesine üye oluyoruz.

http://www.dealextreme.com/accounts/register.dx adresinden

Daha sonra satın alacağımız ürünün sayfasında bulunan AND TO CARD (sepet) sekmesi ile tıklıyoruz.

Daha sonra yukarıda bulunan My Account menüsü ile sepetimize girebiliyoruz sepetimiz ile ürünleri göre biliyoruz silmek istenilen ürün varsa romove sekmesi ile silebiliyoruz.

Ödeme işlemi için Sağ tarafda bulunan Checkout altında bulunan PayPal ödeme şekillerinde bize uygun olan ile ödeme yapıyoruz ben 1. Olan ödeme işlemini yapıyorum.

Ödeme planımız ile işlemlere başlıyoruz PayPal sistemine bizi yönlendiriyor ve de PayPal ile giriş sonrası ödemeleri geçiyoruz bizi dealextreme firmasının internet sayfasının adres sayfasına aktarıyor oradan ise adresimizi güncelliyoruz ve onaylıyoruz bize ürün takip bilgilerini veriyor ve e-posta adresimize tekrar durumla ilgili bilgilerimizi yolluyor ve artık ürünümüzün evimize gelmesini bekliyoruz.

Hazar Kent

Dealextreme

Web Sitesi : www.dealextreme.com

Dealextreme nedir ?
Dealextreme hong kong'ta bulunan bir alışveriş sitesidir.

Neden Dealextereme ?
Dealextreme uygun fiyatları nedeniyle tercih ediyoruz.

Kargo Ücreti Ne Kadar
Dealextreme'de air mail posta sistemi kullanılıyor ve ücretsiz olarak evinize kadargeliyor

Ürün Takibi Nasıl Oluyor ?
Aldığınız ürünler 15$ üstü ise ücretsiz olarak takip kodu veriliyor.
Aldığınız ürün 15$ altı ise takip kodunu 1.7$ alıyorsunuz.

Takip Linki ?
Türkiye içine girene kadar
; http://www.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta-yd.php
Türkiye içindeyken ; http://www.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kayitliposta.php

Kaç günde ulaşıyor ?
Konya ilindeyim 1'ayda ulaştı

Ödemeyi nasıl yapıyoruz ?
Paypal ile ürünlerinizi alabilirsiniz.

Ürünü gift olarak nasıl gösteririm ?
Ürünü gift yani hediye olarak göstermek için 0.01$ değerinde http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1888 bu ürün sepete ekleyiniz.

Tinydeal
paket2f.jpg

img0371a.jpg


Focalprice
goxel003.jpg


Dealextreme
p1030300.jpg

2gv2848.jpg


Ürün alımlarına ait fotoğraflar LockerzTürkiye.com üyelerine aittir.

Gümrük sorunu hakkında bilgiler :

" Posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya

MADDE 45- (1) Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 75 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır. "

http://www.ups.com.tr/07102009YeniGumrukKanunu.asp
 
Son düzenleme:

POWER

Müdavim
Katılım
5 Ekim 2009
Mesajlar
10,275
Reaksiyon puanı
161
Puanları
0
Dealextreme'yi kullandım :) Bu konu üst konu olmalı bence :)
 

eray045

Müdavim
Emektar
Katılım
12 Nisan 2008
Mesajlar
12,600
Reaksiyon puanı
250
Puanları
63
İbretlik konu olmuş.
Kargo ücreti olmaması garip ama :)
 

LWMP

Doçent
Katılım
20 Mayıs 2009
Mesajlar
930
Reaksiyon puanı
3
Puanları
0
gümrük sorunu nolucak 1 dolara iphone kılıfı var ben 70 tane ıstesem gümrükte takılı kalır
 

saolbakalım

Asistan
Katılım
27 Ekim 2010
Mesajlar
244
Reaksiyon puanı
7
Puanları
0
konunun sabitlenmesi gerekir. Ayrıca bilgisi olan başka arkadaşlar varsa paylaşmalı bizim neyimiz eksik :D
 

Darknes$

Müdavim
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,955
Reaksiyon puanı
351
Puanları
83
gümrük sorunu nolucak 1 dolara iphone kılıfı var ben 70 tane ıstesem gümrükte takılı kalır

Onunda belli bir sınırı var.

Posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya

MADDE 45-(1) Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 150 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır.
 

LWMP

Doçent
Katılım
20 Mayıs 2009
Mesajlar
930
Reaksiyon puanı
3
Puanları
0
150€ bılıyorum,birde sanırım ilaç vb maddeler gönderilmiyormus benım kalmıstı gumrukte
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.9523 bu urun ıyımıs :)

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:36 ----------

yuh eklemek istiyom htc desire 180$ xperia x10 100$, kiloyla cep telefonu alımı bu olsa gerek çinlilerden
 

mila12

Müdavim
Emektar
Katılım
5 Kasım 2007
Mesajlar
9,864
Reaksiyon puanı
255
Puanları
83
150€ bılıyorum,birde sanırım ilaç vb maddeler gönderilmiyormus benım kalmıstı gumrukte
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.9523 bu urun ıyımıs :)

---------- Post added at 19:50 ---------- Previous post was at 19:36 ----------

yuh eklemek istiyom htc desire 180$ xperia x10 100$, kiloyla cep telefonu alımı bu olsa gerek çinlilerden

Hepsinin Çakma olduğunu unutmamak gerek. Ama çakma telefonlarda solomobi.com daha iyi ve daha sağlam :)
 

LWMP

Doçent
Katılım
20 Mayıs 2009
Mesajlar
930
Reaksiyon puanı
3
Puanları
0
çakma oldugu bellide gittigidiyorda fılan gıder bu ceptelefonu satılır her yonden saflar var yanı,zaten butun cep telefonlar cınde cogunlugu
 

serbay67

Öğrenci
Katılım
1 Kasım 2008
Mesajlar
42
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Çok teşekkürler. Siteler harika, bi kaç gün gezilir yani.
 

CZC

Müdavim
Katılım
26 Ağustos 2008
Mesajlar
1,519
Reaksiyon puanı
1
Puanları
0


6-http://www.alibaba.com: Toptan her çeşit ürünü bulabileceğiniz bir site. Ancak perakende ürünlerin de satıldığı http://www.aliexpress.com adlı yan sitesi de var. Toptan satışların olduğu siteler de gözünüzü korkutmasın. Toptandan kasıt ürününe göre değişmekte. Örneğin 5 ya da 10 adet ürün de toptan satışa dahil olmakta. Hemen hemen tüm sitelerde hediye paketi ve mesajı seçeneği sunuyor. Bu bazı ürünlerdeki gümrük engellerine takılmanızı önleyebiliyor. Ayrıca bahsettiğimiz siteler gayet iyi müşteri desteği verebiliyor. Ancak ürün iadesinin gerektiği durumlarda geri gönderim sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Mevcut gümrük mevzuatımıza göre değeri 150 Euro'yu aşmayan ürünlerden vergi alınmıyor. Bunu aşanlarda ise ürününe göre değişmekle birlikte genellikle %18 vergi tahsil ediliyor.

Bir de fiyatı düşük olsa da çok sayıda ürün satın aldığınızda (Özellikle aynı üründen) ticari miktarda olduğu karinesiyle vergilendirilebiliyor. Ayrıca kota konulmuş ürünleri de alamıyorsunuz.
Sonuç olarak Çin alışveriş siteleri düşük fiyatlı ıvır zıvırları almak için iyi bir seçenek sunuyor. Yüklü alışverişler yapmadığınız sürece de bir sıkıntı yaşamıyorsunuz.
Liánghǎo de gòuwù! (Çince, iyi alışverişler.)​
Diğerleri hakkında bilgim de fikrim de yok ama AliExpress iyidir, tecrübeyle sabittir.

Bir de özellikle ortalama İngilizcesi olan arkadaşlara bir ağabey tavsiyesi:
Alibaba.com'a üye olun. Üretici ve/veya toptancı firmaların sayfalarını inceleyin. Tek ürün satışı yapan firma oranı % 40'a yakın.. (Çok yüksek ve iyi..)
Doğrudan iletişim kurabileceğiniz trade messenger eklentisi var sitenin. Onu kullanarak firmalarla bire bir diyaloğa girmeyi deneyin.
Hepsi cin gibi müşteri temsilcileri var ve inanılmaz azimliler.
"Eeee laf salatasının sonu?" diyorsunuz biliyorum.
Son altmış gün içinde Çin (&Hong Kong) çıkışlı 3 kargom geldi. Bir başka deyimle:
Bir tane epad.. (herşey dahil 120 $ filan tuttu ve o fiyata göre çok başarılı.)
Aynı kutuda 4 ayrı harici hafıza birimi.. (500 GB harici HDD:60 $, 128 GB Flash disk: 27 $, 4 GB kredi kartı şeklinde flash disk:6.5 $, 8 GB İsviçre çakısı Flash disk:8.5 $.. Son ikisini numune olarak istedim ve tek kargo olunca çok ekonomik geldi.)
Ve Microsoft Zune 120 GB mp4 player: 135 $...

Uzun sözün kısası akıllıca davranırsanız WU havale ücreti de dahil çok çok kazançlı alışveriş yapabilirsiniz..

İki küçük ipucu:
1. Trade messenger la sınırlı kalmayın görüşmek için.. Mutlaka Msn'inizi verin onlar istemese de.. (onlar zaten istiyor ve bir anlamda güven sağlayıcı bir ayrıntı onlara göre..)
2. Alibaba.com da bir firmanın ürünlerini incelerken ÖNCE GOLD SUPPLIER özelliği olup olmadığına bakın.. Ve web sitelerine de..
Boş şanslar..
 

orcnd

Müdavim
Katılım
13 Ekim 2008
Mesajlar
6,394
Reaksiyon puanı
255
Puanları
63
başlık süper olmuş eline sağlık darkness.

dün bende bir sipariş verdim fakat bu gün şu sayfada okuduğum yazıda en fazla 3 ürün alabilirsiniz demiş. doğru mu bu ?

benim sipariş 3 den biraz fazla oldu :)
120qlqb.jpg
 

orcnd

Müdavim
Katılım
13 Ekim 2008
Mesajlar
6,394
Reaksiyon puanı
255
Puanları
63
Data Traveler'ı satan kişinin seceresi pek iyi değil zaten. diğerininde ne olduğu pek belli değil. bu tarz farklı kişilerin satış yaptığı sitelerde sahte ürün ihtimali var. ancak dealextreme gibi sitelerde sahte çıkmaz en fazla kalitesiz çıkar
 

Uso!

Doçent
Katılım
10 Ağustos 2010
Mesajlar
947
Reaksiyon puanı
27
Puanları
18
Bu gümrük olayları nasıl oluyor tam olarak miktara göre ve ya fiyata göre mi ?
 

orcnd

Müdavim
Katılım
13 Ekim 2008
Mesajlar
6,394
Reaksiyon puanı
255
Puanları
63
yok mu başlığı sırtlanan

gümrükten geçebilmesi için en fazla 3 parça mı olması lazım yoksa en fazla 150€ mu ?
 

arsenik

Müdavim
Katılım
8 Ağustos 2009
Mesajlar
11,362
Reaksiyon puanı
242
Puanları
63
yok mu başlığı sırtlanan

gümrükten geçebilmesi için en fazla 3 parça mı olması lazım yoksa en fazla 150€ mu ?
benim bildiğim 150€ üstü alışverişlerde gümrükte kalır gidip vergisini ödeyerek alabilirsin

3 parça diye birşey yok
 

orcnd

Müdavim
Katılım
13 Ekim 2008
Mesajlar
6,394
Reaksiyon puanı
255
Puanları
63
benim bildiğim 150€ üstü alışverişlerde gümrükte kalır gidip vergisini ödeyerek alabilirsin

3 parça diye birşey yok

150€ kısmı kesin doğru direkt yasayı indirdim yazıyor ama 3 ürün limiti ile ilgili bir şey bulamadım bu sayfadan başka nereden gördüm içime kurt düşürdüler :)
 

Darknes$

Müdavim
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,955
Reaksiyon puanı
351
Puanları
83
Yukarıda eklediğim resimlerde cevabı var aslında onlarca ürün almış adam :)
 

muratgurcemal

Asistan
Katılım
11 Ağustos 2008
Mesajlar
175
Reaksiyon puanı
0
Puanları
16
Arkadaşlar bu sitelerden ürün aldığımız da ödemeyi nasıl yapıyoruz ? illa kredi kartı olması gereklimi yoksa bir sistem ile (Paypal sanırım tam bir bilgim yok) Türkiye'den yatırdığımız parayı online ödemelerde mi kullanıyoruz . Bu olayı bir anlatacak arkadaş var mı acaba ?
 

Darknes$

Müdavim
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,955
Reaksiyon puanı
351
Puanları
83
odemeler paypal ile yapiliyor
 

arsenik

Müdavim
Katılım
8 Ağustos 2009
Mesajlar
11,362
Reaksiyon puanı
242
Puanları
63
ödemeler paypal ile yapılıyorda paypal'ın Türkiye'ye yaptığı sınırlandırmadan dolayı paypal hesabın onaylıda olsa artık parayı kredi kartından çekiyor bu durum çok kötü oldu kredi kartı olmayanlar açısından.
 

Darknes$

Müdavim
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,955
Reaksiyon puanı
351
Puanları
83
Posta veya hızlı kargo yoluyla gelen eşya

MADDE 45- (1) Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 75 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır.150 Avro olan gümrük tutarı 75 Avro olarak değişti.
Konu güncellenecek.
 

topalsolucan

Müdavim
Katılım
25 Mart 2010
Mesajlar
15,675
Reaksiyon puanı
555
Puanları
113
ben hiç online alışveriş yapmadım ve sonucunu görmek için fazla pahalı olmayan bir ürün ile ilk adımı atmak istiyorum. uzun zamandır kol saati almak istiyorum ama mağazalardaki fiyatlar gerçekten çok pahalı.

şöyle 150- 200 liraya, daha önce alışveriş yaptığınız güvenilir bir siteden casio saat linki verebilirmisiniz? şeklini beğenirsem düşünmeden hemen alıcam :)

güvenilir diyorsanız bu çin sitelerinden de tereddütsüz alabilirim. dediğim gibi ilk denemem olacağı için para yansa da problem değil. tabi o durumda tavsiye eden arkadaşa yine de bir selam gönderirim :)
 

neskalii

Profesör
Katılım
25 Mayıs 2008
Mesajlar
3,932
Reaksiyon puanı
23
Puanları
38
Yaş
37
Güzel konu olmuş uygun ürünler var gerçekten...
 

sofu44

Öğrenci
Katılım
28 Mayıs 2010
Mesajlar
79
Reaksiyon puanı
0
Puanları
6
Yaş
34
Dealextreme Harika bir site bende daha önce arabam için ipod denilen çakmaklıklardan aldım ürün 16 günde tamamen elime ulaştı burada 35 tl denilen aleti ordan 18 tl ye aldım üstelik üründe burda olmayan Bluetoth la telefon konuşması yapma,telefonda çalan müziği araca verme hafıza kartı girşi usb girişi gibi birçok seçenek var
Ancak şunuda söylemek gerekirse ürün çin malı olduğu belli yani biraz yapmacık duruyor.Ama üründen memnunum 2 senedirli kullanıyorum.
 
Üst