Yardım Kardeşim Anime Izliyor Durum Vahim

Bu konuyu okuyanlar

rexnye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Öncelikle kardeşimi çok sevdiğimi belirtmek istiyorum.

Kardeşim çok iyi bi çocuktu ta ki anime izliyene başlayana kadar bende anlamadım aslında. 4-5 ay öncesine kadar çok iyidik ne olduysa animeye başlayana dek.Sabah kahvaltı yaparken japonca şeyler galiba anime replikleriymiş ağzına çakasım geliyor kendimi zor tutuyorum.Sonra tabi değişik değişik peruklar istiyor anlamıyorum sen yardım et yarabbim.Bide diyor anime kızları gerçektir yahu nasıl gerçek olabilir diyorum sen anlamazsın diyor çakıcam ağzına en sonunda düzelicek ama abi yüreği iştee.Sonra öğlen 3-4 te kalkıyor yemeden içmeden kesildi çocuk.Lol giriyorum sonra yatmadan önce bakıyorum kardeşim ayakta saatte sabahın 7 si diyorum sen hala yatmadın mı yatmamış.Derslerinide aksatmaya başladı.Şu illetten nasıl kurtarabilirim yardım edin..Ha bide anime kızlarına aşıkmış fslgkdtmşldfşög abi kafayı yicem geçen odasına girdim anime posterleriyle dolu kafayı yemiş bu.Büyüyünce ne olucaksın diyorum otaku diyor yardım edin dostlar durum vahim.Birde başını kaldırmıyor laptoptan sabah akşam anime yüzünü göremiyorum.Yalnız kalmak istiyordur diye bırakıyorum olmuyor.Dışarıda çıkmıyor zavallı hep evde asosyal oldu çocuk.Suyuna hap mı katsam ne?.

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Troll konu desem?

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,975
Nerden izliyorsa o cihazdan onu uzak tutun anime posterlerinide çöpe atın.

rexnye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
Eğer gerçek ise izlediği cihazı elinden alın. Posterleri çöpe atın. Daha yararlı düzgün şeyler izlemeyi önerin.

rexnye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hayır, inandım sayalım. Bence onu alıp adam akıllı konuşman gerekiyor. Tıpkı TikTok kullanan kardeşimle konuşup bıraktırdığım gibi :D
Tiktok mu izliyor !!?

Kolay gelsin kardeşim senin işinde zormuş.Ama bırakması bencede iyi olmuş.Deniyeceğim adam akıllı konuşmak gerekiyor.

Reaksiyon puanı
120
Öncelikle bir kişi bir şey izliyorsa, onun kendi tercihidir. Ancak şunu söylemek gerekli ki, iş ileri boyuta gittiğinde kısıtlamalar hatta yasaklamalar getirilmelidir. Bence kardeşiniz ile konuşun. Açıkçası samimi olacağım ben de anime izliyorum, bağımlı değilim ama anime kızlarına aşk olmasa da ilgim var. Bu gayet normal bir duygu, ama kardeşinizin durumu ve yaşına bakarsak pek iyiye gitmiyor gibi. Size önerim önce konuşun.

Bunların gerçek olmadığını anlaması için, seslendirmenlerini, anime yapımcılarını gösterin. Kısaca bunların insan elinden olduğunu yapay bir şey olduğunu anlatın. Anime kızlarının gerçek olmadığını söyleyin. Eğer hala daha inanmazsa sert davranmadan kısıtlamalara başvurun unutmayın şiddet asla çözüm değildir hatta sizden soğuyup daha da çok bağlanmasına sebep olabilir.