Kar Tanesinin İçindeki Gizli Dünya

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Çok güzel, Allah ın hikmeti,

nevuser

Profesör
Reaksiyon puanı
2
yavv kafamıza ne düşüyomuş öle :) :D :D

ilahiyatci

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Allahım sana iman etmeyen gavurdur dedim

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Gerçekten çok güzeller ve müthiş bir simetri var kar tanelerinde, Wilson Bentley'in neden hayatını bu kar tanelerinin fotograflarını çekmeye adadığını insan daha iyi idrak ediyor.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
"Kar taneleri... Hepsinde ayrı nakış… Hepsinde ayrı motif… Aynı olan, üzerlerindeki imza… İmza hep aynı…" (Tacettin Şimşek)

Reaksiyon puanı
2,146
Bi keresinde direk böyle düşmüştü kar montumun üstüne, yani büyütmeye gerek olmadan bu müthiş şekiller gibiydi.

Reaksiyon puanı
66
Allah ın kudreti:)onun büyüklüğünün delilerinden sadece bir tanesi:)

m.emek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah`ın nimetini ve büyüklüğünü gösteren sadece küçücük bir örneği...

Action3

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Allah´in sanati.

Ilk resim 2 vida resmi gibi ve demir dökümünü andirdi.
Uzaktaki yildizlar sistemi ve makrodaki yapi planlarin bibirine benzedigi resmini görmüstüm bir müzede. Galaxilerin ve yildizlarin görünümleri mikroskop altindaki görünümler birbirlerini animsitiyordu.
Yildizlarin etrafinda dönen gezegenler, benzeri atom bazinda elektronlarin ve neutrumlarin protonlar etrafinda dönmesi.

cnr

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bilimsel acidan meydana gelen bir doga olayini dini yorumlarla carpitan mesajlar shiftdelete gibi bir foruma yakismiyor..

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
herseyi yaratan,seni beni doga yi ...yüce rabbime allah cc.dua etsek azdir.sen eger inanmiyorsan ozaman bizim isimize karisma.biz herseyi ondan biliriz.atomlari karlari karincalari herseyi allah yaratti.
ya seni ilgilendirmez.
biz herseyi ondan biliriz.ister din hakinda konusurz ister teknoliji hakkinda.
sen git bilim adamlarina inan.maymundan geldigine inan kardes.
hersey bilim adamlari yaratmis sanki hasa hasaaaa

surmelim37

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Her bir kar tanesini bir melek indiriyor nasıl güzel olmasın :)

FIRTINA_SEM

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bilimsel acidan meydana gelen bir doga olayini dini yorumlarla carpitan mesajlar shiftdelete gibi bir foruma yakismiyor..

Hımmm bilimsel açıdan meydana geldiğini varsayıyorum bilimin açıklayamadığı, çözemediği bir sürü şey var buna ne demeli peki :) Bilim dünyası ALLAH'ın söylediği şeyleri tasdik eder nitelikte bilgiler yayınlıyor bunuda söylememe gerek yok herhalde :) En büyük örneği yayınlanan kar tanesi :)

En son 36.000 kez büyütülmüş halini gösterdiler. Peki ya 50.000 kez ya da 1.000.000 kez büyütüldüğünde ne gibi yapılar çıkacak ortaya daha derinlerinde ne var bilimde bir yere kadar dimi :)

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Hımmm bilimsel açıdan meydana geldiğini varsayıyorum bilimin açıklayamadığı, çözemediği bir sürü şey var buna ne demeli peki :) Bilim dünyası ALLAH'ın söylediği şeyleri tasdik eder nitelikte bilgiler yayınlıyor bunuda söylememe gerek yok herhalde :) En büyük örneği yayınlanan kar tanesi :)

En son 36.000 kez büyütülmüş halini gösterdiler. Peki ya 50.000 kez ya da 1.000.000 kez büyütüldüğünde ne gibi yapılar çıkacak ortaya daha derinlerinde ne var bilimde bir yere kadar dimi :)

sana katiliyorum yegen

Action3

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Doga olayi ;)
Evet gözle görülürde doga olayi, bilimsel kurallarada baglidir ama sonucta Allah´in sanatidir.
Bilim Allah´in ilminden bize sInIrli sekilde insanlarin calismalarina, arastirip ugraslarinin mükafati olarak nasib oldugudur.
Bazi bilim adami vardir bunlara ibret olarak bakmaktan yoksun kalmis, bunlarin Allah´in bize nimet olarak verdiginden uzak kalmis ve sükretmesini unutmustur veya ona sükretmek ters düser. Bir seyi kesfederse ben yarattim demeye gider.
Bizim hem sükredip böylelikle ibret olarak Allah´in sanati oldugunu bilmemiz sonrada bilim acisindan sonuna kadar arastirip ögrenmemiz gerek. Hayatimizda faydasi olacak seyleri hayata gecirip bize faydasi olan yada kolaylik sagliyanlari kullanmamiz lazim.

Ama Allah´tan uzaklastiran bilim bize göre degildir. Gercek sahibi olanin sinirsiz ilminden bize nasib ettigi payda bilimdir. Allah´i seven onun sanatina hem ibret alarak bakar hemde Allah´in rizasi icin bilimi herkesten daha iyi bilmeye calisir.