Kali Linux Masaüstü Yok?!

Bu konuyu okuyanlar

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
Merhaba Arkadaşlar Ben Sanal Makineye Kali Linux Kurdum (5.4.0 olması lazım) Başarıyla Kurdum Fakat Masaüstü Yok Kod Yazabildiğimiz Siyah Bir Yer Var Acil Cevaplarsanız Sevinirim Çok Acil!

loradona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Neden linux konusunda hiç bir bilginiz yokken kali ile başlıyorsunuz ? Tavsiyem ubuntu, mint, manjaro gibi bir dağıtımla başlamanız.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
"startx" komutunu deneyin grafik ekranı çalıştırır kuru ise tabii ki.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
Aslında hacking tools için kali ile başladım.. Ubuntuyu çok duydum fakat ilk deneyimim olduğu için heyecanlıydım ve hacking tools en iyi kali'de diyorlardı. Ubuntu yüklesem işime yarar sanırım. Startx komutunu da deneyeceğim

loradona

Öğrenci
Reaksiyon puanı
52
Aslında hacking tools için kali ile başladım.. Ubuntuyu çok duydum fakat ilk deneyimim olduğu için heyecanlıydım ve hacking tools en iyi kali'de diyorlardı. Ubuntu yüklesem işime yarar sanırım. Startx komutunu da deneyeceğim

Penteste merak salmanız kötü değil ama bunu linux üzerine yapacaksanız önce linux öğrenmeniz lazım. Hazır komutları kopyala yapıştır yapmanız sizi fena halde yakabilir

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
Teşekkürler. Linux'u nasıl iyi bir şekilde öğrenebilirim + amacım basit değil bi forum sahibi sdn'de reklam yapıyodu forumunda onun hesabını almaya çalışıyorum üstelik sql açığı yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Neyseki sdnde ban yedi (galiba)

startx komutu çalışmadı, böyle bir komut yok diyor. maalesef ubuntu indireceğim

Son düzenleyen moderatör:

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Teşekkürler. Linux'u nasıl iyi bir şekilde öğrenebilirim + amacım basit değil bi forum sahibi sdn'de reklam yapıyodu forumunda onun hesabını almaya çalışıyorum üstelik sql açığı yok

startx komutu kurulu değilse kurulumunuzda problem vardır, başka bir linux da kursanız minimal seçeneğini seçmeyin.

Yiğit Ali Demir

root
SDN
Reaksiyon puanı
35

Linux öğrenebilmek için öncelikle komutlardan başlamanız gerekiyor. Bazı dağıtımlarda uygulama kurulumları her ne kadar hazır sistemler ile sağlansa da genellikle komut satırı üzerinden işlem yapmak gerekiyor.

apt, cd, chmod, grep, find gibi birçok kavramı alıştırma yaparak kavrayabilirsiniz. Bunun ile ilgili YouTube'da birçok video mevcut eğer İngilizce biliyorsanız internetten döküman okuyarak da hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Temel Linux dağıtımlarını araştırmanızı öneririm. Beğendiğiniz herhangi bir Debian tabanlı dağıtıma Kali araçlarını yükleyebilirsiniz. distrowatch.com üzerinden herhangi bir dağıtım seçip onun üzerine kali linux işletim sisteminde bulunan araçları kurabilirsiniz.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
Teşekkürler Fakat Üşengeçliğimden Dolayı Yapmayacağım.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Ben Linux dünyasına Kali ile girdim şu an Parrot kullanıyorum. Ama ben Kali'yi Türkiye'nin sayılı White Hat hackerlarından birinden öğrendim. Siz en iyisi Ubuntu kurun.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,601
Aga Üşeniyorum Ya Linux İso Dosyasını İndirmesini 2-3 Saat Bekledim Üşeniyorum Yani Bir de Birşey Soracağım Parrot Kali'den Daha mı İyi Ben de Muhabbet Kuşu Almayı Düşünüyorum :D

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Aga Üşeniyorum Ya Linux İso Dosyasını İndirmesini 2-3 Saat Bekledim Üşeniyorum Yani Bir de Birşey Soracağım Parrot Kali'den Daha mı İyi Ben de Muhabbet Kuşu Almayı Düşünüyorum :D
Bence gayet güzel gerekse toollarını gerekse arayüzü hoş.