Kali Linux Kurulumda CD-ROM Hatası

Bu konuyu okuyanlar

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Merhaba bilgisayarıma 2. işletim sistemi olarak kali linux kurmaya çalışıyorum uefi kurulum yapıyorum yani flash bellek üzerinden ama bir sıkıntı var başta herşey güzel türkçe dili q klavye yi fln seçiyorum ama cd rom bölümüne gelince algılanamadı hatası alıyorum bilgisayarım laptop ve cd rom u çıkarmıştım ama ondan değil internette birkaç yere baktım işte örneğin kabuk aç mount fln yaz ama olamdı orada haya kayıt et gibi birşey var onuda denedim ama malesef olmadı çözüm önerisi olan varmı?

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,066
cd rom algılanamadı dediğinde tekrar algıla yap sonra usb ni çıkar tak bana debian tabanlı bir dağıtımda sıkıntı çıkarmıştı bu olay

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
cd rom algılanamadı dediğinde tekrar algıla yap sonra usb ni çıkar tak bana debian tabanlı bir dağıtımda sıkıntı çıkarmıştı bu olay

bu sorunu çözdüm sadece;

https://forum.shiftdelete.net/threads/kali-linux-kurulumda-hdd-yi-tek-parca-goruyor.586822/

Merhaba Kali Linux u laptopa 2.işletim sistemi olarak kuruyorum disk seçme bölümünde ben windows üzerinden ayarlamış olduğum E diskini başta ntfs sonra ex4 olarak ayarladım 90GB e bölümü görmüyor flash belleği görüyor ve üstünde benim hdd var ama tek parça 500Gb gözüküyor parçalaya basarsam diski bölecek ama bölerkende formatlayacak yani sıfırlanacak ex4 gibi birşey yaparken mi hata yaptım ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu ise resimler gördüğünüz gibi benim hdd normalde 3 bölüm ama bunu 1 bölüm olarak görüyor

Hızlı Resim - Hızlı ve Kolay Resim Paylaşımı - resim yükle - resim paylaş

bu hata kaldı