Bilgisayarıma linux kurarken hata veriyor.

Bu konuyu okuyanlar

eeren881

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilmiyorum doğru yere mi açtım konuyu ama yardıma ihtiyacım var bilgisayarıma linux mint 17.1 rebecca versiyonunu kurmaya çalışırken linux ekranı yerine birkaç kod çıkıyor en sonda da "can not mount /dev/loop1 on /cow" hatası veriyor sizce çözümü ne ne yapmalıyım
Bikaç not: 1–Bilgisayarım biraz eski özellikleri 1.5 gb ram 256 mb ekran kartı 3.01 ghz dual-core işlemci
2–Usb bellekten kurmaya çalışıyorum universal usb driver ile çıkardım usb ye
3–Bilgisayarımın harddiski 2 bölümden oluşmakta (C ve D olarak). C de win xp var D bomboş.
4–Linux mint i orjinal kendi sitesinden indirdim ve MD5 kontrolünden de geçti.

Sizce ne yapmalıyım nasıl çözülür başka forumları araştırdım fakat bu hatayı sadece ubuntu da görenler var. Bi yardım etseniz eğer çözümü yoksa başka hangi dağıtımı önerirsiniz. Şimdiden teşekkür ederim. [emoji4]

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Persistence dosyası bozuk olabilir eğer ayarladıysanız flashı formatlayıp Linux Live Usb Creator ile tekrar deneyin Linux Mint o programın uyumluluk listesinde var sorun çıkmadan yüklenecektir

eeren881

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Persistence dosyası bozuk olabilir eğer ayarladıysanız flashı formatlayıp Linux Live Usb Creator ile tekrar deneyin Linux Mint o programın uyumluluk listesinde var sorun çıkmadan yüklenecektir
Tamam hocam bidaha indirerek denerim.
Zaten hocam hiçbir seçenek olmasaydı en son çarem oydu :))

eeren881

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=183989]ConfickerBelasi[/MENTION] Hocam oldu ama şimdi de GRUB ekranı gelmeden direk xp açılıyor ne yapmalıyım bi ayarı varmı bunun?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
kurulum olduğuna emin misin? grub ekranında ok tuşlarını kullan linux mint'i seçili yap enter'a bas.

eeren881

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kurulum olduğuna emin misin? grub ekranında ok tuşlarını kullan linux mint'i seçili yap enter'a bas.
Valla linux u açtım livecd modunda ana ekranda kurulum geldi onu kurdun dil felan seçtirdi bana sonra kuruldu yeniden başlatılsın mı felan dedi bende tamam dedim sonra hiçbi ekran gelmeden gene xp açıldı yani anlayacağın GRUB ekranı gelmedi

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
kurulmamış demek grubu nereye kuruyor? onu varsayılan yap kaç hdd var?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
EasyBCD programida kullanilabilir linux secimi var mi tam hatirlayamiyorum ama buyuk ihtimalle vardir.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bi link atarmısın kullanım linkini ne işe yarar?
Baslangic duzenlemeye yarar yani pc de birden fazla isletim sistemi yuklu ise bu isletim sistemlerinin secme ekrani gelmiyorsa bunu duzenlemeye yarar burda anlatilmis

https://hasangunaslan.wordpress.com/2014/07/07/easybcd-kullanimi-ve-programi/comment-page-1/