Kafam Karıştı!..

Fatix92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Uzun zamandır harçlıklarımdan para biriktiriyorum. iPhone almayı düşünüyordum. Ancak arkadaşıma sorduğumda "Sakın alma!" dedi. "Elinden düşürürsen bozuluyor hemen" dedi. Ama iPod Touch'ı olan arkadaşım da "Keşke zamanında ben de iPhone alsaydım çok memnunum" diyor. Çeşitli websitelerinde dolaştığımda da iPhone al-alma tartışmaları var. Kafam karıştı: Alayım mı, almayayım mı?

Bir de iPhone 4 sizin tahmininiz ne zaman satışa çıkar Türkiye'de? Çıkış fiyatı ne kadar olur?(Atmak serbest:))

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
505
muko olsaydi al derdi burda mi acaba:)

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Ben olsam o kadar parayı verip Iphone almam. Tamam ekranı çok güzel, hızlı falan filan da, başka sunduğu bir artı yok. Çuvalla para vericem Apple da "benim istediğim özelliklere kısıtlı sahip olacaksın" diyecek. Kusura bakmasın. HTC alırım keyfime bakarım.

mucahid

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Iphoneye vereceğim parayla kendime en güzelinden bir ekran kartı alırım. ve nerden baksan 5 yıl rahat rahat kulanırım. Iphonedeki özelliklerin fazlası pc de var. tabi bunlar benim şahsi görüşlerim illa alacam diyiyorsan al. senin hevesin varsa internette araştırma kafan böyle karışır işte sende başlar sende biter:Dinternetti boşver bu tür alma almama konularında internette başvurma:Dkafan karışır

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Arkadaşım ile bugün görüştüm kendisi ABD'den yeni geldi ve iPhone 3G'ye 200 $ vermiş. AT&T ile
sözleşmeli ve buradaki fiyatları gösterdim ben o kadar fiyat vermem gerek yok dedi.

Yorumu size bırakıyorum. Burada iPhone 3G S fiyatı 1700 TL. iPhone 4G 2000 TL den aşağı olmaz
veya en alt seviyesi 1700 TL civarında olur. iPad bile daha Türkiye'ye gelmedi gerisini siz düşünün.

Fatix92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ama iPhone'un uygulama çeşidi fazla olduğundan biraz da istiyorum. Sonuçta ben "Telefonu telefonun amacı dışında" kullananlardanım :D

---------- saat 23:39 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:37 eklenmişti ----------

PC konusuna da bakacağım. Düzgün bir notebook arıyorum ama onun konusu burası değil :D

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
Zevk meselesi ben olsam alırım.

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Ben memnunum şuan 3G kullanıyorum tatilden sonra 3Gs ye geçiş yapacağım 4G almayı düşünmüyorum anten sorunu insanı gıcık edecek türden sana al veya alma diyemem ancak alacaksanda Turkcell ve Vodafone vampirlerinden alma hazır kırılmışları satılıyor Doğubank vs yerlerde satılıyor üstelik daha ucuza en son takip ettiğimde fiyatı 850 liraya kadar çekmişler. karar senin :)

faruk_gs_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Alıp almamana birşey demiyecemde harçlıkla İphone alacak parayı nasıl biriktirdin ona aklım ermedi :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
kullanabileceksen al derim almak için alma :) kimi var sadece mesajlaşmak ve telefon için kullanır kimi oyun oynar film izler internette dolaşır fotoğraf çekilir ve bunun google den taglar hatta onlar yetinmez konum bilgilerine fotoğrafa gömer :) nerede olursan ol kimseye adres sormazsın e postalarını derli toplu her yere taşırsın. yolculuk esnasında kitap bile yazabilirsin ya da güzel anları ister fotoğraflarsın ya da dvd formatında video olarak kaydedersin. Müzik dinlersin hemde onca şarkıların arasında kaybolmadan. web siteni düzenleyebilir dosya gönderebilir ya da alabilirsin push sayesinde her durumdan anında haberin olur. dokunmatik kavramı kafanda yeniden biçimlenir. Oyunlar demişken java oyunların bahsetmiyorum psp kalitesinde oyunlardan bahsediyorum hatta psp kalitesinden bile 2 gömlek üstün grafiklerden buna sensörlerde eklenince tadından yenmiyor :D çekmiş olduğun fotoğrafı ya da videoyu anında sosyal ağlarınla paylaşabilirsin. hava durumundan tut yol trafiğini bile hatta restorant ve sinemalara kadar bir çok bilgiye anlık ulaşabilirsin ve sipariş verebilirsin. videolarını ve resimlerini düzenleyebilirsin. kimseye sormadan tahmin usulü yapmadan kıblenin yönünü bile bulabilirsin :) online bakankacılık sistemini sonuna kadar kullanırsın. gazete okursun. kitap okuyabilirsin uzaktan bilgisayarına bağlanabilirsin ve sayamadığım bir çok özellik yani iş senin kullanıp kullanamamanda :D hala kalkıpta eline iphone almamış adamlar iphone kısıtlı demesin :D

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Düşün ona verceğin parayı.
O paraya ihtiyacın yoksa al :)

Reading

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Ben memnunum şuan 3G kullanıyorum tatilden sonra 3Gs ye geçiş yapacağım 4G almayı düşünmüyorum anten sorunu insanı gıcık edecek türden sana al veya alma diyemem ancak alacaksanda Turkcell ve Vodafone vampirlerinden alma hazır kırılmışları satılıyor Doğubank vs yerlerde satılıyor üstelik daha ucuza en son takip ettiğimde fiyatı 850 liraya kadar çekmişler. karar senin :)

İyi aklıma getirdin Doğubank'a uzun zamandır gitmiyorum, yarın bir araştırma yapim. Bence de Turkcell ve Vodafone hırsızlarından almada nereden alırsan al.

Fatix92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kullanabileceksen al derim almak için alma :) kimi var sadece mesajlaşmak ve telefon için kullanır kimi oyun oynar film izler internette dolaşır fotoğraf çekilir ve bunun google den taglar hatta onlar yetinmez konum bilgilerine fotoğrafa gömer :) nerede olursan ol kimseye adres sormazsın e postalarını derli toplu her yere taşırsın. yolculuk esnasında kitap bile yazabilirsin ya da güzel anları ister fotoğraflarsın ya da dvd formatında video olarak kaydedersin. Müzik dinlersin hemde onca şarkıların arasında kaybolmadan. web siteni düzenleyebilir dosya gönderebilir ya da alabilirsin push sayesinde her durumdan anında haberin olur. dokunmatik kavramı kafanda yeniden biçimlenir. Oyunlar demişken java oyunların bahsetmiyorum psp kalitesinde oyunlardan bahsediyorum hatta psp kalitesinden bile 2 gömlek üstün grafiklerden buna sensörlerde eklenince tadından yenmiyor :D çekmiş olduğun fotoğrafı ya da videoyu anında sosyal ağlarınla paylaşabilirsin. hava durumundan tut yol trafiğini bile hatta restorant ve sinemalara kadar bir çok bilgiye anlık ulaşabilirsin ve sipariş verebilirsin. videolarını ve resimlerini düzenleyebilirsin. kimseye sormadan tahmin usulü yapmadan kıblenin yönünü bile bulabilirsin :) online bakankacılık sistemini sonuna kadar kullanırsın. gazete okursun. kitap okuyabilirsin uzaktan bilgisayarına bağlanabilirsin ve sayamadığım bir çok özellik yani iş senin kullanıp kullanamamanda :D hala kalkıpta eline iphone almamış adamlar iphone kısıtlı demesin :D

Off abi n'ettin? Ben bu gazla iPhone 4'ü Türkiye'ye getiririm :clap:

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Ben aşağıdaki linke bir göz etmanızı tavsiye ederim. ABD ne kadar ödüyor, biz ne kadar ödüyoruz. Reg. Price fiyatlarına bakın, onlar sözleşmesiz satış fiyatlarıdır.

http://www.bestbuy.com/site/olstemp...cet=Carrier$Contract+Options&add_to_pkg=false

940 TL ye geliyor şimdi oradan siparişi verdik gümrükt eödemedik diyelim kayıt işlemleriyle 1000 i buldu diyelim. 1 ay sonra bir sıkıntı olsa al başına belayı :D garanti Türkiye de geçerli değil bir cihaz unlock mu ? yani bence 700 tl bil olsa ben riske girmek istemem bir kere girdim farklı bir üründe 360 tl zararım oldu ondan sonrada tövbe ettim :D

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Ben o parayı seneler öncesinden "Liseyi bitirince alınacak telefon" için biriktirmeye başlamıştım. Yani problem yok :D

Ozaman sen bilirsin. Ben aldım memnunum. Gerçi para bedavaya geldi ama yinede memnunum :D

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Ama iPhone'un uygulama çeşidi fazla olduğundan biraz da istiyorum. Sonuçta ben "Telefonu telefonun amacı dışında" kullananlardanım :D

---------- saat 23:39 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:37 eklenmişti ----------

Iphone u amaci disinda kullanamazsin. Cunki cok itunes a bagimli. diskini harici disk olarak bile kullanamiyorsun. her video convert edilip oyle yuklenmeli. ayrica her uygulamayi apple store dan indireceksin. Flash destegi olmamasi cabasi. Her tarafinda limit kaynayan bir cihaz. bana uymaz aslinda kimseye uymaz, ama herkes su niyetle aliyor,
Bakin benim param cok o yuzden 5 para etmeyen bir cihaza bu kadar para verdim. hehehehe :devil2:

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Şimdi sen 6 7 sene bi İPhone içinmi para biriktirdin???.
Boşver oğlum kafayımı yedin...
Getir o parayı sana güzel bi bilgisayar toplayalım....

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61

Iphone u amaci disinda kullanamazsin. Cunki cok itunes a bagimli. diskini harici disk olarak bile kullanamiyorsun. her video convert edilip oyle yuklenmeli. ayrica her uygulamayi apple store dan indireceksin. Flash destegi olmamasi cabasi. Her tarafinda limit kaynayan bir cihaz. bana uymaz aslinda kimseye uymaz, ama herkes su niyetle aliyor,
Bakin benim param cok o yuzden 5 para etmeyen bir cihaza bu kadar para verdim. hehehehe :devil2:

itunes bağımlı değildir kur instolous bak keyfine :) harici disk olarak kullanılabiliyor :) hangi telefon convert işlemi yapılmadan ham videoyu açabiliyor :) bknz. instollous. sor bakalım iphone kullanan kaç kişi flash a ihtiyaç duymuş :) limit mi limit ne arar iphone :D evet kroyuz ama para bizde :4: yorum yapmadan önce alın şu aleti kullanın be :cool:

Fatix92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Şimdi sen 6 7 sene bi İPhone içinmi para biriktirdin???.
Boşver oğlum kafayımı yedin...
Getir o parayı sana güzel bi bilgisayar toplayalım....

Beyler PC'yi dert etmeyin onu baba ayarlayacak :D Tercihlerin açıklanacağı zamanı bekliyorum. Şehir içi olursa canavar bir masaüstü toplayacağım. Şehirdışı olursa canavar bir dizüstü alacağım. Ben de PC'min yaşlandığını(8 yaşında bozuk parçası yok sadece upgrade) biliyorum ve yeni PC istiyorum.

freewill çok iyi savunuyor iPhone'u. Bilemiyorum...:wink:

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
ben aleti savunmuyorum özelliklerini söylüyorum ve yanlış söylemleri belirtiyorum :) yanlışlık olmasın sonuçta babamın fabrikası değil :D kısacası doğru tercih yapılmasını sağlıyorum :D

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
İyi aklıma getirdin Doğubank'a uzun zamandır gitmiyorum, yarın bir araştırma yapim. Bence de Turkcell ve Vodafone hırsızlarından almada nereden alırsan al.
Gitmekte yarar var ayrıca dikkatli ol benim manyak arkadaşım 2 ay önce doğubanktan iphone almaya gidecem diye yola çıkmış eminönüne vardığında bir telefoncu gözüne çarpmış oradan 450 liraya iphone almış beni telle aradı iphone aldım üstelik bu son modeli çift sim kart özelliği var falan dedi gülmekten konuşamadım anlayacağın rahatsıza iphone niyetine trident sallamışlar :D

Bu arada iphone aldıktan sonra sitede firewile danışın kendisi kılıf uzmanı:D en azından kılıflı kullandınmı düşürmekten kormazsınız :)

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Kılıf kullanmayı bıraktım ben. Telefonu kaba gösteriyor :)

vegaturk

Profesör
Reaksiyon puanı
117
Kılıf kullanmayı bıraktım ben. Telefonu kaba gösteriyor :)

Yoo şeffa kılıf var harika duruyor firewill de olması lazım

5kh945.jpg

invisible-shield.jpg

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bende de var ondan ama sadece ön yüzünde var çizilmesin diye :)