Kafa kurcalayan bir konu...!!!!!!!!

adas12

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Söze nasıl başlamalı bilmem kafamı yıllardır kurcalayan ve sürekli bu konuda insanlarla tartışıyorum mevzu basit bir o kadarda karmaşık

mevzunun adı hiç (A) Şimdi bu hiç ne biçim bir kelimedir. :L :^) Hiç nedir neden her eyleme hiç deriz hiç nasıl yapılır hiçlik nasıl birşeydir

Durun bir örnekle açıklayayım o_O

Mesela telefonda konuşuyorsunuz karşı tarafa soruyorsunuz ne yapıyorsun

Cevap hiç o_O nasıl yapıyor hiç yani telefonu açmadan önce yapmış olduğu meşguliyet neyse bunun adı neden hiç oluyor hiç müzik dinliyorum hiç oturuyorum hiç televizyona bakıyorum hiç hiç hiç o_O hiç nedir hiç yapılabilirmi hiçlik nasıl bir eylemdir o_O :S Anlayan beri gelsin :L ;( o_O

bu sorun bendede var:(

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Çok Önemli olmayan Bir Durum için Kullanılan Bir Tabanlı Kelimedir "HİÇ"

Evde Oturan Bir İnsana Telefonda ne Yapıyorsun Dediğin Zaman . Evde Otuyorum Demez . Hiç Evde Oturuyorum . Yani Bişey yapmıyorum anlamında Kullanılır.

Hayatta Hiç Amacı Olmayanın Hayatı Hiç tir Zaten!

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
seciL ben bu konudan HİÇ bişey anlamadım :D

Kroşe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok felsefik ve derin konu bunlar seçil arkadaşım. kafa yorma bence :)

kapadokyalı

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Söze nasıl başlamalı bilmem kafamı yıllardır kurcalayan ve sürekli bu konuda insanlarla tartışıyorum mevzu basit bir o kadarda karmaşık

mevzunun adı hiç (A) Şimdi bu hiç ne biçim bir kelimedir. :L :^) Hiç nedir neden her eyleme hiç deriz hiç nasıl yapılır hiçlik nasıl birşeydir

Durun bir örnekle açıklayayım o_O

Mesela telefonda konuşuyorsunuz karşı tarafa soruyorsunuz ne yapıyorsun

Cevap hiç o_O nasıl yapıyor hiç yani telefonu açmadan önce yapmış olduğu meşguliyet neyse bunun adı neden hiç oluyor hiç müzik dinliyorum hiç oturuyorum hiç televizyona bakıyorum hiç hiç hiç o_O hiç nedir hiç yapılabilirmi hiçlik nasıl bir eylemdir o_O :S Anlayan beri gelsin :L ;( o_O

HİÇ : Günümüzde artık monoton bi hale gelen alışılmış,aslında yapılan ama hep aynı eylem olduğu için söylenmesine luzüm görülmeyen işlere verilen ad.

sanırım bu cümle cevap olmuştur sana :)