Kaçak sigaraya karşı ortak savaş başlıyor!

v0ld3m0rt1s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Sigara mekruhtur ama israf olarak düşünürsen veya vucuduna verdiği zarar olarak düşünürsen haram deriz ama kesin nass yok diyemiyoruz ama
Bu sadece normal tütünden yapılmış sigaralar için şaraba batırılmış veya içine eklemeler yapılmış sigara haramdır
değil dersen hemen sohbeti ekleyelim

Ayrıntılı bir bilgim yok bu konuda ama dediğinize katılıyorum :) Ben sadece izleyiciyim bu konuda :D

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Lafi uzatmaya gerek yok askerlerimize bir kursun da sen sikmak istiyorsan pkk ya yardim etmek istiyorsan ic o zikkimi. Gelmisler burada temel ihtiyac gibi bahsediyorlar. Sigara almaya paran yok sigara parasi bir ailenin gida masrafi kadar diyorsun bunu derken yuzun kizarmiyor mu? Zengin olmayan biri sigaraya para verip ailesinin bogazindan kisiyorsa o sigara hem haramdir o adam da adam degildir. Burada sigarayi savunanlar da iradesiz gucsuz zavalli acinacak durumdaki kisierdir. Devlet yoluyormus icmezsen sigarayi kimse yolmaz sni bu kadar basit bu is. Birakamiyorum diyen de yalancinin onde gidenidir...
ee nerede kaldı hurriyet? kımseye zarar vermedıkten sonra (kaldıkı halka acık kapalı alanlarda yasak)ıstedıgımı yaparım ıcerım,

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
ee nerede kaldı hurriyet? kımseye zarar vermedıkten sonra (kaldıkı halka acık kapalı alanlarda yasak)ıstedıgımı yaparım ıcerım,

Mantığa gel...
Kimseye zarar vermedikten sonra eroin de kullan!!! Hürriyet değil mi niye yasak uyuşturucu kullanmak?

Kimseye zarar vermiyorum demen de hatalı... Öncelikle kendine zarar veriyorsun...
Anayasa'da Devletin Görevleri arasındadır vatandaşını zararlı maddelerden korumak!

----------

Bunları geçtim...

Geçen sene Emniyet 12 Milyon TL değerinde Kaçak sigara yakalamış...
Emniyetin verdiği bilgilere göre PKK gümrük zırvası adı altında kaçak sigaradan %10 komisyon alıyor...

Rakamlara dikkat edelim...
Yakalanan 12 Milyon... Yakalanamayanı siz düşünün!
Düz hesap yapalım %10 PKK Komisyonu 1 Milyon TL...

PKK nin kullandığı silah Kalaşnikof fiyatı 300 TL... Çoklu alımlarda inanılmayacak derecede ucuz...
PKK bunu 200 Liraya alsa 5000 tane silah eder... Zaten dağdaki terörist de o kadar...

Yine bu para ile PKK Binlerce Mayın alabilir...
100 binlerce mermi...
Bir kışı geçirecek gıda, giyecek...

PKK ya yabancı ülkeler yardım ediyor derler sonra!!!
PKK ya yabancı ülkelerin yardım etmesine gerek yok ki!!!

Bizim milliyetilik konusunda mangalda kül bırakmayan halkımız en büyük yardımı yapar...

Bunları yüzüne vurunca da Kaplan Kesilir Devleti Suçlu Çıkarır Seni suçlu çıkarır kendisi haricinde herkesi suçlu çıkarır...

Belki de senin aldığın kaçak sigaranın parasıyla alınmış bir mayına basarak ayağı kopmuş bir genç ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum olacak... Ve sen de KİMSEYE ZARARI OLMADIKTAN SONRA İÇERİM diye ahkam keseceksin...

Ne güzel dünya be...
Düşünmeyen için...

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sigaraya ilk zam geldiğinde bir vatandaş bırakıcam bu sigarayı dedi. Daha sonra geldi kaçak sigara sordu. Ve bu vatandaşa dendiki kaçak sigara içmek Pkk ya yardım etmekden başka birşey değil para tamamen onlara gidiyor. Tam da en son şehit haberlerinin geldi zamanlarda bu olay. Vatandaşın verdiği cevap şu : "Ne yapalım kendi elimizle hem besliyoz hem ağlıyoruz." 2 Gün önce şehit haberlerinden dolayı sabaha kadar uyumadğını söyleyen bir insan bu.Bu nasıl bir samimiyetsizlik nasıl bir yüzsüzlüktür.Yaşadığı toprağın hakkını vermek herkesin harcı değil. Ve sahip olduğu zihniyeti ve siyasi düşüncesi C.. ile başlayan 3 harfini bile teleffuz etmeye gerek olmayan bir parti.

Vel hasıl sonuç olarak sigara içmek için bu insanın bilerek pkk ya yardım etmesi. artık nederseniz diyin

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Devlet millete yolunacak kaz gibi bakar ise her şeyin kaçağı alınır. Ucuz milliyetçilik yapmayın madem onlara para gitmesini isteniyor devlet gitsin vergileri indirsin sigara firmalarına baskı yapıp pek ala düşürülebilir ama yok millet duyarsiz kimse sesini çıkarmayın ca bunlar daha da heveslenip daha da zam yapıyorlar yolduk ca yoluyor lar bizi. Ha danışman larina verdikleri zamlara bakın haber.mynet.com/danismanlarinin-maasina-yuzde-170-zam-607138-politika/ Asgari ücretliye verilen zamlara bakın sonra kalkıp deyin ki Neden kaçak sigara kullanıyorsun

Senisma34

Profesör
Reaksiyon puanı
34
Konunun dışına çıkmak istemem, sigara konusunda çok büyük bedduam var. "Her kim sigara dumanı ile bana zarar veriyorsa, hakkım ona haram olsun!" demiştim yıllar önce ve halâ geçerli.
Kaçak sigara kullananlara diyeceğim tek laf; Vatan hainliğinden biraz suçsuzsunuz.
Orjinalini almaları da apayrı olay (yine dış güçlere gidiyor), lakin en azından bildiğin halde 1. derecede düşmanı destekleyen bu kaçak sigaralara para verilmesinin bahanesi yok arkadaş!

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Piyasada satılan sigara harici adlarini söylemeyecegim mallar dan alınan para ile binlerce insan oluyor onlarda terörist ama devlet eli ile onları malları bu topraklarda satılıyor biz bilinçli tüketiciler bilerek ve isteyerek her gun onların mallarını alıyoruz ve dökülen her damla kanın da sorumlusu oluyoruz kaçak sigaraya gelince gören diyecek ki bütün kaçak mallar orta doğudan geliyor alakası yok medya saçmalıyor millet de inanıyor .Kaçak sigara rusya dan bulgaristan dan bir çok yerden ülkeye sokuluyor sırf milleti daha fazla yolabilmek için ve bazı sigara firmaları daha fazla kazana bilsin diye yaptıkları haber lerden ibaret.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Sigara tiryakiliği böyle bir şey işte...

yazımda demişim
Bunları yüzüne vurunca da Kaplan Kesilir Devleti Suçlu Çıkarır Seni suçlu çıkarır kendisi haricinde herkesi suçlu çıkarır...

Stockholm Sendromu gibi bir şey bu...
Rehine'nin Rehin alana olan aşkı gibi...
Tecavüz mağdurunun tecavüzcüsüne aşık olup onu savunması gibi...

meymun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tütünün pahalı olmasına kesinlikle karşı değilim ama işine gelineni ithal edip işne gelmeyeni ithal etmemek nedir.

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Mantığa gel...
Kimseye zarar vermedikten sonra eroin de kullan!!! Hürriyet değil mi niye yasak uyuşturucu kullanmak?

Kimseye zarar vermiyorum demen de hatalı... Öncelikle kendine zarar veriyorsun...
Anayasa'da Devletin Görevleri arasındadır vatandaşını zararlı maddelerden korumak!

----------

Bunları geçtim...

Geçen sene Emniyet 12 Milyon TL değerinde Kaçak sigara yakalamış...
Emniyetin verdiği bilgilere göre PKK gümrük zırvası adı altında kaçak sigaradan  komisyon alıyor...

Rakamlara dikkat edelim...
Yakalanan 12 Milyon... Yakalanamayanı siz düşünün!
Düz hesap yapalım  PKK Komisyonu 1 Milyon TL...

PKK nin kullandığı silah Kalaşnikof fiyatı 300 TL... Çoklu alımlarda inanılmayacak derecede ucuz...
PKK bunu 200 Liraya alsa 5000 tane silah eder... Zaten dağdaki terörist de o kadar...

Yine bu para ile PKK Binlerce Mayın alabilir...
100 binlerce mermi...
Bir kışı geçirecek gıda, giyecek...

PKK ya yabancı ülkeler yardım ediyor derler sonra!!!
PKK ya yabancı ülkelerin yardım etmesine gerek yok ki!!!

Bizim milliyetilik konusunda mangalda kül bırakmayan halkımız en büyük yardımı yapar...

Belki de senin aldığın kaçak sigaranın parasıyla alınmış bir mayına basarak ayağı kopmuş bir genç ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum olacak... Ve sen de KİMSEYE ZARARI OLMADIKTAN SONRA İÇERİM diye ahkam keseceksin...

Ne güzel dünya be...
Düşünmeyen için...
1.si herşeyi en uc orneklerle acıklayacaksan uyusturucu gıbı bende soyle derım devletın gorevı vatandasını korumak ıse birsürü vucuda zararlı gıda kozmetık vb urunler var onlarıda yasaklasın veya ulasılamayacak kadar zam yapsın.sonucta onlarda ınsan vucuduna zararlı bırcogu katkı maddesınden dolayı kansere sebeb bıle olabılıyor.
devlet bazı seylerın zaten farkında bız farkındayız onlarmı farkında olmayacak.onlar bılmıyormu ben sıgaraya süpersonık GÜNCELLEME yaparsam halk kaçak sigaraya yönelecek diye...biliyor bunu bılmek ıcınde bır ıktısat uzmanı,bır fılozof olmayada gerek yok.cevremde nekadar sıgara ıcen varsa kımse zam yuzunden sıgarayı bırakmadı herkez kacaga yoneldı.bazı markalar var mimlenmiş pkk nın bulaştıgı markalar daha dogrusu guneyden gelen markalar zaten bellı ambalajındakı alfabeden vs.trabzon ıcın konusuyorum burda artık guneyden gelen sıgaralar tuketılmıyor,gurcustan sıgaraları tuketılıyor.
yanı buda halkın duyarlılıgına kalmıs tepkısını koyup nerden geldıgı bellı olmayan sıgaraları almadıktan sonra sorun olmaz.
oyle bılıp bılmeden ahkam kesmekle,düşünceleri kucumsemek hatta alaycı tavırla cevap vermek kolay iş tabi.en fazla klavyede 3 5 tuşa fazladan basmış olursunuz.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Sigarayı Bırakın PKK'ya Para Gidiyor Diyenler; İsrailin=PKK'nın Destekçisi Coca Cola'yı Litrelerce İçmesini Biliyorsunuz.
Sigarayı Eleştirenler Hanginiz Coca Cola-Fanta-Capy İçmiyor Mertçe Söyleyin.

Bana Kalırsa Ucuz Kahramanlık Yapıyor Alayınız.

HeLLqu4Rd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sigarayı Bırakın PKK'ya Para Gidiyor Diyenler; İsrailin=PKK'nın Destekçisi Coca Cola'yı Litrelerce İçmesini Biliyorsunuz.

Bak bu konuda arkandayım kardeşim....

waffenss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaçak sigaraya ulaşmak bu zamanlarda dahada kolaylaştı. 8 -9 liralık sigaralar 4-5 lira . devlet kaçağın önüne geçmek için ilk önce aldığı vergilerden biraz vazgeçmeli. ayrıca hem genel olarak müslüman bir ülkede yaşıyoruz diyoruz( yönetim biçimi olarak değil yaşam biçimi olarak) hemde devlet her türlü haramın öncüsü ve her türlü haramdan kazanç sağlar hale gelmiş. sigara , içki , faiz gibi en temel haramlardan hemde. içki ve sigara yasaklanmalı . faiz kalkmalı .

semih61

Profesör
Reaksiyon puanı
43

boşver arakadasım herkez işine geleni söylüyor nasıl olsa kullanmıyor ama kullandıkları urunlerın ucu nereye gıdıyor bılmıyor.

deathblur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sigara sağlık açısından yararlı reklamların faydalı olacağını düşünüyorum.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu tür konulara hiç yazasım yok aslında.
Fiyatı yükselt yükselt bir de bu tür saçma gündemler oluştur.
Bunlar sadece ülkemizde olur.
Bu ülkenin gıda sektöründe halka arz edilen eğer 100 ürün varsa, 98 tanesi sağlığa zararlı.
Allahın nimeti yediğimiz ekmek 2 günde çürüyor, süt sahte, et kimbilir ne eti, tavuk ıvır zıvır zararlı maddelerle şişirilip, daha piliçken raflarda, kola katkılı, su katkılı, sebze katkılı, meyve katkılı, suni tadlandırıcılar, suni renklendiriciler.
Yıllardır hükümetler boyunca ne ilgilenen var, ne kontrol eden.
Evet sigara da zararlı.