Kaç yaşınızda ölmek istersiniz ?

Özgür Ç..

Dekan
18 Eylül 2018
6,136
6,465
1,708
Öyle 150 200 yaş iyi deyil bir eziyettir gerçek hayal ile ama şimdi 16yaşındayım bu halimle 200yaşina kadar yaşamak isterdim tabi ama artık yaşlılık ağrılar hareket edememe gibi şeyler çıkınca uzun yaşamak bir cezadır insan için

20 Temmuz 2017
6,858
5,171
293
İnsanların inançlarına az saygınız olsun. Bu nasıl bir aşağılanma psikolojisiyse artık okumadan araştırmadan saldırıya geçiyorsunuz.

Halbukisi bize bakın sizin neye inandığınız veya neye inanmadığınız bizim umrumuzda değil. Biz dinimizi yaşıyoruz, yaşamayanlara kendi tercihidir diyerek umursamıyoruz. Sizde artık kendinize az çeki düzen verin...

root61

Profesör
22 Şubat 2016
1,243
459
263
İnsanların inançlarına az saygınız olsun. Bu nasıl bir aşağılanma psikolojisiyse artık okumadan araştırmadan saldırıya geçiyorsunuz.

Halbukisi bize bakın sizin neye inandığınız veya neye inanmadığınız bizim umrumuzda değil. Biz dinimizi yaşıyoruz, yaşamayanlara kendi tercihidir diyerek umursamıyoruz. Sizde artık kendinize az çeki düzen verin...

Yahu adam Kuran ayetlerine uydurma diyorsa " KAFİR" dir neyi neyden saklıyorsun?

Mert Alper

Profesör
19 Ağustos 2018
2,514
1,311
293
24

Kafir, dinsiz, inançsız anlamına gelir. Bu konuya inanmaması onu dinsiz veya inançsız yapmaz. Yine de haksız bir hakaret olmuş. Bize düşmüyor kimin ne olduğu.

"Kim zimmî olan birine eziyet ederse, ben onun hasmı olurum."(El-Münâvî, Feyzü'l-Kadîr: VI /19, hadis no: 8270)

root61

Profesör
22 Şubat 2016
1,243
459
263
Kafir, dinsiz, inançsız anlamına gelir. Bu konuya inanmaması onu dinsiz veya inançsız yapmaz. Yine de haksız bir hakaret olmuş. Bize düşmüyor kimin ne olduğu.

Alakası yok sen Müslümanların tek kitabında ki bir harfi inkar etsen bu doğru değil, inanmıyorum dediğin an dinden çıkarsın müslümansa mürted, ateist ise kafir bu kadar basit ve nettir bu iş. Elbette adam müslüman diyelim içki içmiş, zina etmiş, faiz almış ama bundan rahatsız ve haram olduğuna " inanıyorsa dinden çıkmaz, ona " kafir" diyen de kafir olur. Lakin ayetlere uydurma diyen dinden çıkmıştır.

Hoşgörülük adına İslamın temel taşlarına laf eldecek uydurma diyecek.Sende hoş göreceksin tatlilik olsun diye yok öyle şey.

" Buradan uydurma bir kitap olduğu sonucuna çıkabiliriz bence. " adam bunu yazmış hadis ekliyorsun bu fitne çıkarmaz sapla samanı ayırır.

Mert Alper

Profesör
19 Ağustos 2018
2,514
1,311
293
24
Alakası yok sen Müslümanların tek kitabında ki bir harfi inkar etsen bu doğru değil, inanmıyorum dediğin an dinden çıkarsın müslümansa mürted, ateist ise kafir bu kadar basit ve nettir bu iş. Elbette adam müslüman diyelim içki içmiş, zina etmiş, faiz almış ama bundan rahatsız ve haram olduğuna " inanıyorsa dinden çıkmaz, ona " kafir" diyen de kafir olur. Lakin ayetlere uydurma diyen dinden çıkmıştır.

Hoşgörülük adına İslamın temel taşlarına laf eldecek uydurma diyecek.Sende hoş göreceksin tatlilik olsun diye yok öyle şey.

" Buradan uydurma bir kitap olduğu sonucuna çıkabiliriz bence. " adam bunu yazmış hadis ekliyorsun bu fitne çıkarmaz sapla samanı ayırır.

Müslümanın, gayrimüslime "kafir" demesi günah ve yasaktır. Değinmek istediğim kısım bu. Ne olursa olsun...

root61

Profesör
22 Şubat 2016
1,243
459
263
Müslümanın, gayrimüslime "kafir" demesi günah ve yasaktır. Değinmek istediğim kısım bu. Ne olursa olsun...

Bir gayri müslim Ayetlere ve Kurana uydurma diyorsa kafirdir , müslümansa dinden çıkmıştır,KAFİRDİR . Bundan inanmayan rahatsiz olmuyorda müslüman rahatsiz oluyor komik.
Adam Uydurma diyecek sende hoşgörülık namına lügat ın yüzlerine vurulmamasi gerektigine değineceksin.

Gayri müslim ile kafir kelimesi arasinda fark mı var ?

Son düzenleme:

tb2dlh

Doçent
2 Kasım 2016
742
195
43
23
Sağlıksızım çünkü fakirim. Zengin olsaydım sağlığımı düzeltmek için gereken tüm ameliyatlara girip ameliyatların masraflarını karşılayabilirdim.

Sorunun cevabına gelirsek hemen şu an ölmek istiyorum. Boşa yaşıyorum resmen.
Sağlıksızım derken neyin var? Elin ayağın tutuyor mu? Anne Baban var mı? Kalacak gece yatabilecek bir evin var mı? Karnını az çok fark etmeden doyurabiliyor musun? Eğer bunların en azından 2 tanesine sahipsen sen dünyanın en zengin insanısın ama değerini bilmiyorsun.

Şuan Türkiye'de yaşıyorsun ve en azından burada İsrail gibi Suriye gibi savaş yok ve sen şuan rahat rahat yaşaya biliyorsun. Afrika'da bir damla suya ihtiyaç duyan bebekler var çocukların yanında annesi ölen ama ne olduğunu anlamayan çocuklar var bu dünya da. Biz şu an çok zenginiz ama değerini kıymetini bilmiyoruz.

Hemen şu an ölmek istiyorsun ya ölünce eline ne geçecek? Ahiret için hiç hazırlık yaptın mı peki? Orada ne cevap vereceksin? Fakirdik ibadet edemedim zengin olsam hep ibadet ederdim mi diyeceksin?

Samet UCA

Profesör
3 Ağustos 2012
3,288
2,930
358
İbadetin fakiri zengini yok inanç meselesi. Bahane her zaman üretilir. Zengin olduğunda da para yemekten vakit bulamazsın.

Mert Alper

Profesör
19 Ağustos 2018
2,514
1,311
293
24
Bir gayri müslim Ayetlere ve Kurana uydurma diyorsa kafirdir , müslümansa dinden çıkmıştır,KAFİRDİR . Bundan inanmayan rahatsiz olmuyorda müslüman rahatsiz oluyor komik.
Adam Uydurma diyecek sende hoşgörülık namına lügat ın yüzlerine vurulmamasi gerektigine değineceksin.

Gayri müslim ile kafir kelimesi arasinda fark mı var ?
Kafir inaçsız, gayrimüslim ise müslüman olmayan demek. Arada dağlar kadar fark var. Ayrıca birisi benim dinimle ilgili bir şey söylüyorsa bunun ceza kesicisi veya hakaret edicisi ben değilim. Benim inancıma göre hakkı da cezayı da veren tektir...

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
onu bunu bırakın Kuran'ı Kerim'e uydurma diyen kişinin yeri akıl hastalıkları servisidir ...
kaç yaşına kadar yaşayacağına Allah (C.C.) karar verir bizim elimizde değil bu durum.

kmurat

Dekan
8 Şubat 2014
8,504
3
3,726
1,358
Yeterince dövdük sanırım. Allah'tan bulsun belasını. Konuyu kapatmak bence yeride olur.

20 Temmuz 2017
6,858
5,171
293
Hiç fakir olmadın galiba?
Zamanında gerçekten maddi durumumuz çok kötüyüm üzerine ancak biraz çabalamak gerekiyor tabi bu konuda kaderde etkili ancak zenginlerin %70 i anasının karnından para ile doğmuyor.

Dolayısı ile arkadaşa katılıyorum. Yaşamak her türlü güzel hayattan kopmadıkça.

root61

Profesör
22 Şubat 2016
1,243
459
263
Herkes kendi inancından sorumludur. O yüzden Ne "uydurma" diye rencide edin ne de "kâfir" diye..

Uydurma diyen kafirliktejn neden rahatsız olsun ki rencide edilmiş saysın kendisini gayet memnun olacaktır.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Kafir inaçsız, gayrimüslim ise müslüman olmayan demek. Arada dağlar kadar fark var. Ayrıca birisi benim dinimle ilgili bir şey söylüyorsa bunun ceza kesicisi veya hakaret edicisi ben değilim. Benim inancıma göre hakkı da cezayı da veren tektir...

Hakkı gizleyen de...

Son düzenleme:

root61

Profesör
22 Şubat 2016
1,243
459
263
Bu konu neden bu kadar uzadı bilmiyorum. Bunu yazan adama sorsak büyük ihtimal ben inanmıyorum der...

E kafir işte o zaman sorun ne? Sorun SDN nin çizgisinde SDN Yİ etkileyecek söylemlerden kaçınmak adına cakma " hoşgörü" moduna girilmesi. İki kişinin küfür içermeyen mesajına müdahale geliyorsa ardında bunu aramak şaşılacak bir şey olmasa gerek.

8 Ekim 2011
53,870
1
16,126
8,958
sanki biz çok zenginiz? gt-s5360 telefonum rahmetli Tanju Okan'nın dediği gibi paran yoksa seni ilk onlar terk eder...

Drangleic

Profesör
21 Eylül 2012
1,333
263
263
Elden ayaktan düştükten sonra hemen ölmek isterim şahsen acı çekeceğime karanlığa kavuşurum daha iyi zaten eninde sonunda olacak.