Kablosuz şarj masası nasıl yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Bu projeye başlamadan önce elinizde qi standardında bir kablosuz şarj cihazı bulunması gerekmektedir. Bu projedeki işlemler, bir çevrimiçi ticaret sitesi aracılığı ile Çin'den temin ettiğim uygun fiyatlı (2,9 Dolar) qi standardına uygun kablosuz şarj cihazı ile gerçekleştirilmiştir.

İhtiyacımız olanlar:
*Bir masa(Yumuşak bir malzemeden üretilmiş olası işimizi kolaylaştırır.)
*Delik açmak için el aletleri(Delik açma ucunuz var ise kullanabilirsiniz; yok ise benim yaptığım gibi matkap ile çok sayıda delik açarak oyma yoluna gidebilirsiniz.)
*Kablosuz şarj cihazı
*Masanın işe yaraması için kablosuz şarj olabilen bir telefon(Aslında her telefon basit adaptörler ile buna uyumlu hale getirilebilir.)

Projenin videosunda tüm konular detaylı şekilde anlatılmıştır. Ancak videoyu izleme imkanı bulamayanlar için yazılı olarak özetliyorum:

1. Adım:
Masamızda uygun boyutlarda bir çukur açıyoruz. bu aşamada dikkat etmemiz gereken konu, masanın diğer tarafından çıkmamak ki bunu yaparsak masamıza yazık ederiz.
2. Adım:
Kablosuz şarj aletimizin içindeki devreyi çıkarıyoruz. Aradaki plastik parçalardan kurtulmak, yani cihazımızın kapsama alanını daraltan parçalardan uzaklaşmak istiyoruz: yani son aşamada masamızın tahta olan üst kısmı, cihazımızın kapsama alanını daha da daraltarak kullanılamaz hale getirmesin.
3. Çıkarmış olduğumuz devreyi Açtığımız çukur içine sabitliyor ve sıcaktan etkilenöeyecek bir yapıştırıcı ile yapıştırıyoruz.
4.Masamızın üstüne yapacağımız basit bir işaretleme ile telefonumuzu yerleştireceğimiz bölgeyi işaretliyoruz.

1.jpg

Dikkat Edilmesi Gereken Konular:
*Cihazın uzun süreli kullanımda ısınacağını unutmayınız: Tahta bir masanın ısınması kötü sonuçlar doğurabilir. Eğer uzun süreli kullanım söz konusu ise mutlaka bir soğutucu kullanınız.

*Projenin yazılı ve videolu kısımları tamamen tarafımdan oluşturulmuştur. Gerçekliğine güvenebilirsiniz.