Kablolu modem ile wireless yapabilirmiyim ?

bigci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam öncelikle Yardıma ihtiyacım var onun için siteye üye oldum şimdi . Ben masa üstü pc kullanıyorum lattop alıcagım . ben interneti komşu ile ortak kullanıyorum kablolu modem var onda ondan bana internet geliyor bendede 8 portlu smc marka swich var 4 pc ye kadar kaldırdı :) su an ben tekim en son benim yan komsuya ben veriyodum fazla kablo karısıklı olmasın diye siwch bendeydi modem komsuda ondan bana geliyodu net benden yan daireye aktarıyodum simdi ben diz üstü alıcam masa üstümüde kullanmak istiyorum aynı zamanda ama diz üstü pc ile wireless kullanmak istiyorum bunu nasıl yapcam pek bilgim yok _? bu usb wireless yada wireless kart lar felan var sanırım zır cahilim. beni aydınlatırsanız sevinirim. Nasıl yapacam ? bu 8 portlu swiche takabilcegim. bi eklenti varmı wireless internete sahip olmak için ?

bigci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
az evel bi parça sordum modem gibi bendeki swiche baglanıyor. 75 tl dedi :S daha ucuz bi yöntem yokmudur ? illa modem yada o şeyimi alcam ?

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
access point cihazlarla bunu yapabilirsin, girişi ethernet çıkışı wi-fi

bigci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lattop'u bu gün aldım daha onun için pek nakit param kalmadı :S bu usb wiiriless gibi 20 30 tl lik bi şey yok sanırım :s çantası sogutucusu mouse klavyesi felan ekstra aksesuar olarak baya gircek yani ortalama en az 50 lirayı gözden cıkartıcaz hasırt to blackbird diyelim o zaman söyle diyim bizim ev kotta alt kat yani . evin içinde kullanıırken sıkıntı çıkarmı ? hem telefonum hemde bilgisayarım için kullanabilirim demi bu önerdiklerinizi ?

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
lattop'u bu gün aldım daha onun için pek nakit param kalmadı :S bu usb wiiriless gibi 20 30 tl lik bi şey yok sanırım :s çantası sogutucusu mouse klavyesi felan ekstra aksesuar olarak baya gircek yani ortalama en az 50 lirayı gözden cıkartıcaz hasırt to blackbird diyelim o zaman söyle diyim bizim ev kotta alt kat yani . evin içinde kullanıırken sıkıntı çıkarmı ? hem telefonum hemde bilgisayarım için kullanabilirim demi bu önerdiklerinizi ?

Modem ve router evin içinde olacağı için öyle bir sıkıntı yaşamazsın. Laptop dahil tüm mobil cihazlar için kullanabilirsin. Çekim gücü gayet iyi.

bigci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Modem ve router evin içinde olacağı için öyle bir sıkıntı yaşamazsın. Laptop dahil tüm mobil cihazlar için kullanabilirsin. Çekim gücü gayet iyi.

teşekkür ederim cevaplarınız için para kalmadı :S asgari standartlarda geçinen biri olarak bu cihazı önümüzdeki ay alsam iyi olacak . şimdilik kablo ile idare edicem

bigci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya bişey sorcam baslık açayım demedim :D benim lattop geldi dell insp 5110 i5 2450m/ 4gb/320gb/fd blc aldım hayırlısıyla 2 saat oldu kutuyu açalı kutudan bu toz cıkdı bu ney ???
fll94.jpg

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
ya bişey sorcam baslık açayım demedim :D benim lattop geldi dell insp 5110 i5 2450m/ 4gb/320gb/fd blc aldım hayırlısıyla 2 saat oldu kutuyu açalı kutudan bu toz cıkdı bu ney ???

Aslına bakarsan o sadece nemli ortamlardaki nemi almak için kullanılan toz yada parçalanmış pirinç türevi kimyasal olabilir üzerinde açılmaması için uyarılar olması gerek C=

bigci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bişi yazmıyo içinde ama prinç olabilir toz degil cubku ince taneli bişi var içinde metalimsi bişey

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
fll94.jpg

Silikajel. Nemi emmesi için kullanılır. İri tuza benzer.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben kablolu bilgisayar kullanıyorum modem bizde deil bize kablo geldiği halde bizde wifi yapabilirmiyim?????