Judo Ve Kick Boks

Bu konuyu okuyanlar

Süavi.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
17 yaşındayım.Elazığlı’yım.Bir ay kadar önce Kickboks’a başladım ve 3-4 haftalık emekten sonra salona benden önce giden bütün sporculardan daha iyi hale geldim diyebilirim.Hocam yorulmadığımı ,kondisyonumun çok yüksek olduğunu ve vücudumun çok uyumlu olduğunu söylüyor.Omuzlarım geniş ve kollarım uzun olduğu için Judo sporuna çok uyumlu bir vücudumun olduğunu söyledi.Bir gün Judo’ya bir gün de Kickboks’a gicedeceğim.Sizce iki branşta da emek vererek Türkiye’de derece yapabilir miyim yoksa tek bir branş ile ilgilenmem daha mı iyi olur ?

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
17 yaşındayım.Elazığlı’yım.Bir ay kadar önce Kickboks’a başladım ve 3-4 haftalık emekten sonra salona benden önce giden bütün sporculardan daha iyi hale geldim diyebilirim.Hocam yorulmadığımı ,kondisyonumun çok yüksek olduğunu ve vücudumun çok uyumlu olduğunu söylüyor.Omuzlarım geniş ve kollarım uzun olduğu için Judo sporuna çok uyumlu bir vücudumun olduğunu söyledi.Bir gün Judo’ya bir gün de Kickboks’a gicedeceğim.Sizce iki branşta da emek vererek Türkiye’de derece yapabilir miyim yoksa tek bir branş ile ilgilenmem daha mı iyi olur ?
Şahsi fikrim Kickboks la devam etmen daha mantıklı.Hem Judo hem Kickboks seni yıpratabilir.

Süavi.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Şahsi fikrim Kickboks la devam etmeni tavsiye ederim.Hem Judo hem Kickboks seni yıpratabilir.
İkisine birden gitmeye karar verdim.Hangisinde daha yetenekli olduğuma bakacağım.Omuzlarım geniş ve kollarım uzun olduğu için vücut olarak Judo'ya daha uyumluyum.Bakalım birine karar vereceğim ve dediğin gibi 1 yıl çalışıp,iyi beslenip kendimi şampiyonalara hazırlayacağım.Diğer branşı da hobi olarak haftada 1-2 gün ilgilenmeyi düşünüyorum.Sence mantıklı mı ?

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Hocan ne söylüyorsa onu yap.
Birde numarayı buraya bırak belki adam dövmek için ücreti karşılığında gidebilirsin :D ahshdhaha

Süavi.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocan ne söylüyorsa onu yap.
Birde numarayı buraya bırak belki adam dövmek için ücreti karşılığında gidebilirsin :D ahshdhaha
:D :D :D valla ağabey kavgadan,gürültüden nefret eden biriyim ama aynı şekilde haksızlığa da gelemeyen biriyim.İnsanlar dövüş sanatlarıyla ilgilenen insanları vurucu,kırıcı sanıyor ama kavgacı adam dövüş sanatlarında başarılı olamaz çünkü bu iş disiplin işi.Dövüş sanatlarıyla ilgilenen insanlar fark edersen genelde sakin ve durgun yapıda olurlar.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
İkisine birden gitmeye karar verdim.Hangisinde daha yetenekli olduğuma bakacağım.Omuzlarım geniş ve kollarım uzun olduğu için vücut olarak Judo'ya daha uyumluyum.Bakalım birine karar vereceğim ve dediğin gibi 1 yıl çalışıp,iyi beslenip kendimi şampiyonalara hazırlayacağım.Diğer branşı da hobi olarak haftada 1-2 gün ilgilenmeyi düşünüyorum.Sence mantıklı mı ?
Birine ağırlık verip diğerini hobi olarak yapmak mantıklı.

yentibaba

Asistan
Reaksiyon puanı
121
En babası güreş eğitimi alıp üzerine boks diyorlar

Süavi.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
En babası güreş eğitimi alıp üzerine boks diyorlar
bu işin babası falan yok.Kimin neye yeteneği varsa oraya yönlendirilmeli.Ben Judo'ya yetenekliyimdir başkası Güreşte iyidir.İnsandan insana değişiyor.