İthalatçı garantili telefon

Bu konuyu okuyanlar

Kemaloruc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar hepsiburadadan ithalatçı garantili telefon aldım telefonun ekranını kırdım parasıyla tamir ettiricem ama huawein şişli subesi edermi bana garanti sağlayan delta servis firmasına güvenmiyorum şimdiden teşekkürler

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,757
Arkadaşlar hepsiburadadan ithalatçı garantili telefon aldım telefonun ekranını kırdım parasıyla tamir ettiricem ama huawein şişli subesi edermi bana garanti sağlayan delta servis firmasına güvenmiyorum şimdiden teşekkürler
Etmezler, onların belirlediği bir model kodu dışında cihaz getirirsen kabul etmiyorlar.
Mesela iPhone 5s Türkiye'den alındıysa model kodu ME433TU/A oluyordu sanırım.

Kemaloruc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum daha doğrusu ben götürdüm ve bana servis çıkış kağıdı verdiler telefonun üstüne 4 IMEI kodu olduğunu telefonun orijinal renginin siyah olduğunu (mavi renktir ve faturamdada mavi yazmaktadır yetkisiz müdahale olduğunu yazdılar servis raporunda sence tüketici hakem heyetine başvurmalıyım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Etmezler, onların belirlediği bir model kodu dışında cihaz getirirsen kabul etmiyorlar.
Mesela iPhone 5s Türkiye'den alındıysa model kodu ME433TU/A oluyordu sanırım.
Dostum daha doğrusu ben götürdüm ve bana servis çıkış kağıdı verdiler telefonun üstüne 4 IMEI kodu olduğunu telefonun orijinal renginin siyah olduğunu (mavi renktir ve faturamdada mavi yazmaktadır yetkisiz müdahale olduğunu yazdılar servis raporunda sence tüketici hakem heyetine başvurmalıyım

Kopan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Telefonun modeli eğer Türkiye'de disbirütör garantili olarak satılan bir telefon ise ücretli olarak ekran değişimi yaptırabilirsin. Türkiye de satılmayan telefonların yedek parçaları serviste olmuyor maalesef. Dışarıdaki diğer servislere güvenmemekte haklısın çünkü bildiğim kadarıyla huawei kendi servisleri dışında diğer hiçbir yere orjinal parça vermiyor. Ordan taktıracağın ekran yüksek ihtimalle yan sanayi olacaktır.

pacmans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24

italatcı garantili cihazlar Türkiye servis kapsamına girme o nedenle servis bakmaz.