İstanbul Atatürk Havalimanı'nda terör saldırısı

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
İstanbul Valiliği, Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen terör saldırısında 41 kişinin hayatını kaybettiğini, yaralanan 130 vatandaşın tedavilerine devam edildiğini bildirdi.

thumbs_b_c_896ed5718e9347eb145e471575aafa71.jpg

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde dün meydana gelen terör saldırısı neticesinde bugün saat 13.00 itibarıyla 41 kişinin hayatını kaybettiğini belirtildi.

Hayatını kaybedenlerden 37'sinin kimlik bilgilerinin tespit edildiği aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bunlardan 10'unun yabancı uyruklu, 3'ünün ise çifte vatandaş olduğu anlaşılmıştır. Hayatlarını kaybeden 19 kişi yakınlarına teslim edilmiştir. Hastanede yaralı olarak bulunan 239 kişiden 109'u taburcu edilmiş, 130 kişinin tedavilerine devam edilmektedir. Menfur saldırı ve faillerine yönelik detaylı inceleme çok yönlü olarak sürdürülmektedir. Bu haince saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz."

Saldırıda hayatını kaybedenlerin kimlikleri
Alınan bilgiye göre, saldırıda hayatını kaybedenlerden kimlikleri belirlenen Türk ve yabancı uyruklu vatandaşların isimleri şöyle:

"Çağlayan Çöl, Mustafa Bıyıklı, Erol Eskisoy, Sıddık Turgan, Ferhat Akkaya, Ertan An, Ali Zülfikar Yorulmaz, Serkan Türk, Göksel Kurnaz, Özgül İğde, Mahmut Mert, Sıdık Peçenek, Umut Sakaroğlu, Hüseyin Tunç, Ercan Sebat, Ethem Uzunsoy, Tevfik Yusuf Haznadaroğlu, Mahmut Çizmecioğlu, Adem Kurt, Habibullah Sefer, Murat Güllüce, Abdurrahman Abdullah İbedullah, Muhammed Eymen Demirci, Gülşen Bahadır, Fathı Bayoudh, Mukhiddinov Samat, Salar Davudi Kohnehshahrı, Taher Misfir Almalki, Nısreen Hashem Shammad, Vafika Ali Bilal, Larysa Tsybaklova, Kerime Amiri, Meryem Amiri, Zehra Amiri, Hüda Amiri, Abdulhekim Bugda, Mustafa Hüsham Saeed."

43e5cdaa1f53e5a7e133c64a55aea590.jpg

AA

Yayın yasağı getirildi

RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, Başbakanlığın talebi üzerine, İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde meydana gelen patlamaya ilişkin geçici yayın yasağı getirildiği bildirildi.

Son düzenleyen moderatör:

EsBer

Doçent
Reaksiyon puanı
272
O kadar önlem alınıyor havaalanlarında nasıl oluyor bu iş anlam verebilmiş değilim :mad:

tolgablc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Allah belalarını versin şerefsizler.mübarek gün.aramızda dolaşıp bu memleketin havasını suyunu içen itler.onun bunun çocukları

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Vatan hainleri rahat durmuyo...

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Işid'in işidir patlama anını izledim Allah-u ekber deyip patlatmış kendini şerefsiz O allaha kurban olsun

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Ulan ne dinci adamlar ya allahu ekber deyip patlatıyor nekadanda allahla içli dışlı..

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Rturk tarafından yayın yasağı var sanırım.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
Oh en azından yayın yasağı geldi de bir nebze rahatladık!!!

sultanboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
37
Güvenlik önlemi gerekli denildiği zaman yayın yasağı olarak algılanmasa iyi ülkeyiz aslında

Sercan40

Profesör
Reaksiyon puanı
372
Beyinlerini yıkıyolar bence...Allah akıl vermiş fikir vermiş birazcık düşünseler okusalar böyle saçma işlere kalkışmazlar...

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu tarz şerefi olmayan ruhu satılmış insanları kör testere ile minik minik dograyacksin ki bunun gibi adi onun ki bunun ki insanlar bu tarz şeylere niyet edemesin, ibret alsın...

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Bu tarz şerefi olmayan ruhu satılmış insanları kör testere ile minik minik dograyacksin ki bunun gibi adi onun ki bunun ki insanlar bu tarz şeylere niyet edemesin, ibret alsın...

Önce derisini taşla yüzüceksin sonra bir güzel tuza basıcaksın bunuda yayınlıyacaksın tv de ibret olsun.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Diyecek bişey kaldı mı ? Herkes gerekli kınaması 24 saat içinde yapar ve yarın unutulur. Sorumlu kişiler 2001'den beri biliniyor tanınıyor ancak birşey yapılmıyor yapılmayacak. Derler beğenmiyosan git diye onu da artık yapamıyoruz ölüyoruz. Başımız sağolsun ne diyelim.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Birisi diyor ışid mi birisi diyor o mu yapmış bu mu yapmış . Kim yaptıysa yaptı arkadaşlar ölenler insan mı ? İNSAN . Çok ince detaylara takılıyoruz ve bundan dolayı olayları göremiyoruz .Bırakın kimin yaptığını . Donumuza kadar aranan havalimanında nasıl bomba patlar . Birisi çıkıp otoprakta der şimdi . Peki arabaların aranması ? Ülkemi ne hale getirdiler. Başın sağolsun TÜRKİYE ! Yazıklar olsun hiçbir şey yapmayanlara .

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Diyecek bişey kaldı mı ? Herkes gerekli kınaması 24 saat içinde yapar ve yarın unutulur. Sorumlu kişiler 2001'den beri biliniyor tanınıyor ancak birşey yapılmıyor yapılmayacak. Derler beğenmiyosan git diye onu da artık yapamıyoruz ölüyoruz. Başımız sağolsun ne diyelim.
Bu patlama gündemi değiştirmek için zaten hocam . Siyaset yapmayayım yasaktır diye birşey yazmadım galiba değil hocam serbest mi ? Serbest ise diyecek , yazacak çok lafım var da. ..

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Bu patlama gündemi değiştirmek için zaten hocam . Siyaset yapmayayım yasaktır diye birşey yazmadım galiba değil hocam serbest mi ? Serbest ise diyecek , yazacak çok lafım var da. ..
Siyaset yok ancak parti ve şahıs belirtmeden görüşlerini belirtebilirsin.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Xray dedigimiz olay bence havaalanina girislerde baslamali, adamlar iceri girdikten sonra bir faydasi yok böyle cihazlarin. Güvenlik arttirilmali.

md984mustafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş yuh diyorum başka bir şey demiyorum bunu bile hukumete attin yaa

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Dünyanin en kral yöneticisi de olsa niyeti olan aynisini yine yapacaktir. Bu tür seyleri önlemek o kadar basit bir sey degil arkadaslar. Brüksel saldirisini hatirlayin, gercekleseli daha ne kadar oldu ki? Alninda ben teröristim diye yazmiyor sonucta.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Dünyanin en kral yöneticisi de olsa niyeti olan aynisini yine yapacaktir. Bu tür seyleri önlemek o kadar basit bir sey degil arkadaslar. Brüksel saldirisini hatirlayin, gercekleseli daha ne kadar oldu ki? Alninda ben teröristim diye yazmiyor sonucta.
Sorumlular istifa etti onlarda senede birkez oluyor bizde hafta ayda birkere istihbarat niye bizde sıfır anlamıyorum. İlla büyüklerimizden birinin yakını mı ölecek ki anlaşılsın ?

okinkurt

Profesör
Reaksiyon puanı
1,233
Şu japonlardaki harakiri olayı bizde olsa keşke gerçi ozamanda mecliste adam kalmazdı ...

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Terminal girişindeki asma tavan tamir edildikten sonra unutulur...

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316

Güvenlik görevlisi koşan şerefsizi vuruyor yanına gittiğinde bombayı farkedip son anda kaçıyor. Koşmaya devam etse daha kötü şeyler olabilirmiş.

Bu da diğer patlama..

Ölü sayısı en son 28 olarak açıklandı, 60 yaralı var diyorlar.

Ne zaman bitecek arkadaş, ne zaman.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Benim en cok kil oldugum nokta ise Allah'in adini kullanarak eylem yapmalari. Zalimler icin yasasin cehennem, atesi bol olur insallah.

Son mesajlar