Atatürk Havalimanı’nda Jet Düştü! Ölü ve Yaralılar Var!

Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
25
İstanbul Atatürk Havaliman'ında özel bir jet iniş sırasında düştü, Atatürk Havalimanı trafiğe kapatıldı. Kazada kaptan pilotun hayatını kaybettiği, jetten 2 pilot, 1 hostes, 1 yolcu olmak üzere 4 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı öğrenildi. Uçuşların tek pist olarak devam ettiği belirttildi.


sur-sondakika-50.jpg
Cessna TC-KON uçağı

Edinilen bilgiye göre, Atatürk Havalimanı'nda KKTC'ye gitmek için havalanan özel bir jet, havalandıktan kısa bir süre sonra acil iniş istedi. İniş sırasında pistten çıkan jette yangın çıktı.İtfaiye ekiplerince yangına müdahale edilip söndürüldü.


PİLOT ÖLDÜ, 4 KİŞİ YARALANDI

Olayda jetteki 4 kişinin yaralandığı öğrenildi. Kaptan pilotun ise hayatını kaybettiği öğrenildi.

İNİŞ TAKIMLARI AÇILMADI

Edinilen ilk bilgiye göre daha önce Sanko Holding’e ait olan özel jetin iniş takımlarının açılmadığı için düştüğü belirtiliyor. Kırgız bir iş adamına ait olduğu öğrenilen uçağın mürettebatının tamamının Türk olduğu bildirildi.

Düşen uçağın, Atatürk Havalimanı 3-5 pistinden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için kalkış yaptığı, havalandıktan sonra kaptan pilotun, kuleye iniş takımlarında arıza olduğunu söylediği, bunun üzerine kulenin kaptan pilota acil iniş isteyip istemediğini sorduğu, kaptan pilotun önce acil iniş istemediği, Atatürk Havalimanı’na 2 mil kala yardım çağrısı yaptığı, uçağın inmeye çalıştığı sırada da piste vurarak kaza yaptığı öğrenildi.

Kaza yapan jetten 2 pilot, 1 hostes, 1 yolcu olmak üzere 4 kişinin yaralı olarak kurtarıldığı öğrenildi.


KAZA SONRASI UYARI

Kazanın ardından THY Genel Müdürü Bilal Ekşi yaptığı açıklamada, uçuşların tek pist olarak devam ettiğini belirterek, olası tehirler için yolcuların THY’nin web sitesinden uçuşlarını takip etmeleri uyarısında bulundu.

Son Dakika… Atatürk Havalimanı’nda jet düştü! Yaralılar var
 
Üst