İşsizlik Maaşı ile ilgili

Bu konuyu okuyanlar

king54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle herkese merhabalar konu dışı olabilir özür dileyerek benim bi sorunum var ve kaç gündür bı açıklık getiremedim belki burada bilen arkadaşlar bana yardımcı olurlar neyse konuya gelecek olursam konu işsizlik maaşı ile ilgili ben şuan özel bir otomobil fabrikasında çalışmaktayım benim 25 Ağustos 2020 de sözleşmem biticek ve sigorta primim toplamda 676 gün olucak. Daha öncesine gelicek olursam sigorta girişim 11.10.2017 bu tarihten sözleşmenin biticegi tarih arasında 3 yıl içinde 600 gün olması gerekiomus benim anlamadığım konu 2020 dahil ettiğim zaman 4 yıl yapıyor ay olarak mı baz alınıyor bilen arkadaşlar vardır ben işsizlik maaşına hak kazanirmiyim bide toplamda son 4 ay da brüt ücret 5382 TL alırsam da kaç TL net aylık işsizlik maaşı ödenir lütfen bu konuda bana yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kimsenin konu hakkında bilgisi yokmu bilen biri varsa lütfen yardımcı olsun

Son düzenleme:

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
İşsizlik Ödeneğinden Yararlanma Koşulları

• Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak,
  • Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak,
  • Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak,
  • Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmak,
Son 3 yıl içinde yani bu 4-5 yılda olabilir ve ya daha da fazla burada önemli olan, siz 600 gün işsizlik sigorta piriminizi ödediyseniz direkt olumuş oluyor

king54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşsizlik Ödeneğinden Yararlanma Koşulları

• Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak,
  • Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak,
  • Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak,
  • Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmak,
Son 3 yıl içinde yani bu 4-5 yılda olabilir ve ya daha da fazla burada önemli olan, siz 600 gün işsizlik sigorta piriminizi ödediyseniz direkt olumuş oluyor
Ben zaten bunları biliyorum yukarı yazdıklarımı okuduğunuza eminmisiniz

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Ben zaten bunları biliyorum yukarı yazdıklarımı okuduğunuza eminmisiniz
Koca sitede tek bir kişiden cevap bile alamamışsın sonra kimse yardım etmemiş diye dert yanmışsın. Yardım edende yaranamıyor demek ki sana. Öyleyse kendin araştır bul kimseden yardım isteme.

king54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya gitmişsin bana Google dan kopyala yapıştır yapmışsın bunu bende biliyorum

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Ya gitmişsin bana Google dan kopyala yapıştır yapmışsın bunu bende biliyorum
Biliyorsan konu açmana gerek yok, sana açıklama yapılan bölüm zaten resmi olan açıklama. Anlamak mı istemiyorsun yoksa anlamamak için mi direniyorsun belli değil

king54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarıdaki açtığım konuyu okumadiginza eminim takıldığım konu 3 yıl içinde 600 gün diyor bu 3 yılı ay olarak mı diye sordum bana verdiginiz cevaba bak!

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Yukarıdaki açtığım konuyu okumadiginza eminim takıldığım konu 3 yıl içinde 600 gün diyor bu 3 yılı ay olarak mı diye sordum bana verdiginiz cevaba bak!
Konuşmanıza dikkat ederseniz cevap alırsınız.

king54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki hocam derdim var sizde anlayın kötü bir cümle kullandiysam özür dilerim yinede teşekkür ederim