İsrail'in yardım teklifine Ankara'dan ret

Bu konuyu okuyanlar

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Pakistan'ı çok seviyorum. K.K.T.C'yi tanıyan tek ülke. Bu olaylardan sonra Pakistan sevgim arttı.

Fbergh

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Galiba Azerbaycan'a bir ayrıcalık tanınmış... Şu anda Türkiye dünyadan bir yardım talebinde bulunmadı. Gelen yardım önerilerine de şu an için ihtiyaç olmadığı için olumlu cevap verilmedi... Sadece İsrail değil Almanya Yunanistan ABD ve bir kaç ülke daha yardım teklif etti Türkiye kabul etmedi...

Bir Türk'ün hayatta felsefesi sadece şu olsun ona yeter de artar.Oda Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur...

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
Azerbaycan ve Pakistan "yardım lazım mı?" demeden göndermişler bu sebeple kabul edilmiş. Zaten yardım dediğin böyle olur.

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İsrail bizim onların yardımına ihtiyacımz olduğu kanısına nerden varıyor esas ben buna şaşırdım

shakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
türkiye gibi bir devletin yahudi devletin den alacagi yardim ,bizim icin kara bir leke olurdu

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşlar bu olayın bir de görünmeyen yanı var...

Yardım yardım ama ne karşılığında yardım?

Büyük Marmara Depreminde ki Türkiye'nin en büyük felaketiydi... Altından kalkacak bir durumumuz yoktu... Dönemin bütçesi tam takır olduğu için memur maaşlarını ödeyemeyecek durumdaydı ülke... O zaman dünyanın her yerinden gelen yardımlar sorgulanmadan kabul edildi...

Zaten dönemin yöneticilerinin de yapabileceği pek bir şey yoktu...
Felaket gerçekten feci boyutlardaydı...

Yardım için yardım eden ülkelere şükran borçluyuz...

Ancak o dönem bir de başka amaçları olan ülkeler de vardı!

Birincisi yetim kalmış kimsesiz çocukları gizlice kaçıran misyonerler... Dünyanın her yerinde felaketlere koşarlar...
İkincisi uluslararası organ mafyası...

Belki de bunlarda daha tehlikelisi DNA toplayıcıları...

Bunlar o dönemde pek yazılıp çizilmedi...
Zaten millet acısının derdindeydi...

Ancak bu DNA işi ciddi bir iş...

Yardım adı altında ülkeye giren bir takım sağlıkçı adı altındaki gruplar olabildiğince kişiden olayın sıcaklığı ile kan örneği topluyorlar...

Bu kan örnekleri ile o ülkenin toplumunun ortak DNA haritasını çıkarmaya çalışıyorlar...

Bunun için çok sayıda örneğe ihtiyaç var...

Felaketler işte bu adamlar için çok güzel zemin hazırlıyor binlerce hastahanelere koşan hastalara yardım ederken aynı zamanda kan örneklerini çalıyorlar...

Bu bilgiler bilim adamlarına sadece belli toplumları etkileyecek virüsler yaratmaya imkan tanıyor...

Yani dünya genelinde bir salgın yayıyorsunuz ancak bu salgından belli toplumlar daha çok etkilenip ölebiliyorlar...

Bunun en büyük örneğini ÇİN yaşadı SARS adı altında bir virüs çıktı ve ne hikmetse ÇİN halkını tehdit ederken diğer milletler bundan etkilenmedi...

Yine dünyada son zamanlarda çıkan ve tüm dünyayı etkileyen salgın hastalıklar bir şeylerin denemesi olabilir...

Bu yüzden öyle her türlü yardım sorgusuz sualsiz artık bu ülkeye giremez... Bunun hakkında artık devletler bazı bilgilere ulaştı...

Yani felaket olmuş sen daha ne yardım istemiyorsun diye devleti sorgularken bilmediğimiz şeylerin de olabileceğini aklımızın bir köşesinde bulunduralım...

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Azerbaycan kurtarma ekipleride işlerini gerçekten iyi yapıyorlar.Bir binadan 3 kişinin canlı çıkarıldığını anlatıyordu Cüneyt Özdemir.

Evet Elbruz46 a katılıyorum.Şu sıralarda aramızın bozuk olduğu İsrail denen katil bir devleti,afet bölgesine sokmak hiç akıllıca bir davranış değil.

xmonte

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yardımın dini, millleti olmaz! Orda molozların altında kalan adamı düşünün. Siz o en kazın altında kalsanız ne düşünürdünüz merak ediyorum. Boş gurur ordaki insanımızın hayatını geri getirmiyor malesef. Böyle durumlarda da hem yardım alacağız hem de yardım edeciğiz. Bu insanı bir haldir.

Biraz kendince yorumlarsan ayeti ne düşüneceğimizi tahmin edebilirsin. Ayrıca guru ile alaksı yok. Dostlarımız zaten yardım yollamışlar daha biz istemeden Azerbaycan ve Pakistan

Ey İnananlar! Yahudileri ve hıristiyanları dost olarak benimsemeyin, onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onlara dost olursa o da onlardandır. Allah zulmeden kimseleri doğru yola eriştirmez. Maide 51

---------- Post added at 10:04 ---------- Previous post was at 10:00 ----------

Pakistan'ı çok seviyorum. K.K.T.C'yi tanıyan tek ülke. Bu olaylardan sonra Pakistan sevgim arttı.

Aslında Pakistan, Kuzey Kıbrıs’ın bağımsızlığını ilk tanıyan ülke olmuştu. KKTC bağımsızlığını ilan ettiğinden sonra bir hafta geçmesine rağmen Pakistan ve Bangladeş’ten başka Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’ini tanıyan olmayınca İngiltere’nin baskısı ve Türkiye’nin ricası ile tanıma geri alındı. Ancak burada Pakistan bir adım attı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’i için özel bir statü ile ülkelerinde Maslahat Güzergahı düzeyinde kültür ve turizm ataşeliği açılmasına müsaade etti. 1988 yılında İslamabad’daki KKTC maslahat güzergahı’nın verdiği bir resepsiyonda Türkiye’yi temsilen Turgut Özal döneminin Dışişleri bakanı Ahmet Kurtçebe A. Timuçin de vardı. Pakistan’ın en üst düzeyindeki Politikacıları, sivil toplum örgütleri , entelektüeller, asker ve bürokrat kesiminden seçkin bir davetli topluluğu vardı.

Fırsattan yararlanarak Pakistan dışişleri bakanına “ Siz ilk önce Kuzey Kıbrıs’ı tanıyıp daha sonra neden vazgeçtiniz ?” diye sorulunca, gülümseyerek “ bu soruyu bana değil kendi Dışişleri bakanınıza sorun “ diye cevapladı. Hemen yanda bulunan Türk Dışişleri bakanı ve yetkilileri “ bunu daha sonra konuşuruz “ diyerek geçiştirdi.

Eğer Pakistan ve Bangladeş Kuzey Kıbrıs’ı bağımsız bir devlet olarak tanımaya devam etseydi başta İngiltere ve Amerika olmak üzere bu iki dost ve fakir ülkenin başına olmadık siyasi çoraplar örecekleri gibi ekonomik krizler de beraberinde geleceği için tanıma olayı rafa kaldırılmıştı.

Kaynak:http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=56272

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Yardım ecedecklerine zarar vermesin yeter, yardımın kabul edilmesi kabul edilebilir bir şey olmazdı zaten. Bi de bunlar yaptıkları yardımı başına kakıyorlar.

blgram

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bilgiler için teşekkürler [MENTION=77356]xmonte[/MENTION] . Pakistan'ın önce tanıyıp İngiltere baskısıyla geri çekildiğini biliyordum ama Bangladeş'in tanıdığını bilmiyordum. Ne olursa olsun gerçekten kardeş ülke diyebileceğimiz bir ülke. İsrail olayına gelecek olursak. Halk istese de istemese de hükümetlerinin böyle bir teklif göndermesi çok normal. Dünya kamuoyunun gözünde daha düşmek istemez herhalde.