İsrail'den ilk prefabrikler geldi

Bu konuyu okuyanlar

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
541920.jpg
Askeri uçaklara kapalı olunmasından dolayı İsrail sivil uçakla 7 prefabrik gönderdi.

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, “İstedikleri, talep ettikleri mümkün olan her şeyi sağlayacağımızı söyledik, burada siyasi-diplomatik ilişkiler ile doğal afeti birbirine karıştırmıyoruz” dedi.Türkiye'nin Van depremi nedeniyle yurtdışından yardım almayı uygun bulması üzerine İsrail, Boeing 747 tipi sivil bir uçakla 7 prefabrik ev gönderdi.Dışişleri Bakanlığı’nın yardımları kabul edilecek ülkeler listesine İsrail’i de dahil etmesi üzerine İsrail Savunma Bakanlığı, Ankara Büyükelçiliği’nde görevli katip düzeyindeki diplomatla irtibata geçti. Ankara ile Tel Aviv arasında irtibatın sağlanmasından sonra İsrail, her birinde çok sayıda insanın barınabileceği, her türlü donanıma sahip 7 prefabrik evi Türkiye’ye gönderdi.Askeri uçuşlara kapalıMavi Marmara krizinden sonra Türkiye, İsrail’e askeri amaçlı uçuş için hava sahasını kapadığından prefabrik evlerin sivil bir jumbo jetle gönderildiği belirtildi. İsrailli yetkililer, İsrail ile Türkiye arasında yardım taşıyan birkaç uçuşun daha yapılabileceğini, Türkiye’den talep gelmesi halinde kurtarma ekibi de gönderileceğini söylediler. İsrail’in Türkiye’ye yardım göndermesinin iki ülke arasındaki ilişkileri yeniden düzeltebileceği yorumlarını iki taraf diplomatları, “Şu an için çok iyimser görüş” diye değerlendirdiler. Türk diplomatik kaynaklar, “İsrail yardım etti diye Türkiye’nin Mavi Marmara ile ilgili taleplerinden vazgeçmese sözkonusu olamaz. İki ayrı şeyi birbiriyle karşılaştırmamak ve karıştırmamak gerekir” dediler.Lieberman: Ayrı tutuyoruzİsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Türkiye’ye prefabrik ev yollamalarıyla ilgili olarak, “İstedikleri, talep ettikleri mümkün olan her şeyi sağlayacağımızı söyledik, burada siyasi-diplomatik ilişkiler ile doğal afeti birbirine karıştırmıyoruz. İkisini kesinlikle ayrı tutuyoruz” dedi.

Kaynak : http://www.haber3.com/israilden-ilk-prefabrikler-geldi-1059177h.htm#ixzz1bz5xp8RK

paşazede

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yardım ederler tabi..ediceklerki sonra ellerine verdikleri silah anlam kazansın

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yerinde bir karar...tebrik ediyorum 2 dk da sattılar İşste biz bukaadaarız..

micoli27

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bombaları ile masum filistinli kardeşlerimizi enkaz altında bırakan zihniyet, ülkemizde enkaz altında kalanlara yardım talebinde bulunuyor bu hangi vicdana hangi akla hizmet. daha uyanmayacakmısın güzel kardeşim....