İso Dosyası

ömer muhtar

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar elimde 6 Gb lık Adobe Cs5 Master Collection var. Ben bunu DVD ye yazmak istiyorum.Sıkıştırdım ama 5Gb oldu. Bunun kolay bir yolu yokmu.Dvd ye nasıl yazarım?:(

---------- saat 12:14 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:12 eklenmişti ----------

Kusura kalmayın başlığı yanlış attım

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
O dosya tek seferde DVD'ye sığmayacağı için Winrar ile 2 parçaya bölmelisin.

Winrar ile İSO dosyasına sağ tıkla arşive ekle'ye tıkla.Daha sonra çıkan ufak pencerede sol altta Ciltlere böl seçeneğinden DVD+R olanı seç ve Tamam'a tıkla.Sıkıştırma sonunda ISO dosyasının 2 parçaya bölünmesi lazım.İlk parçayı ayrı DVD'ye ikinci parçayı ayrı DVD'ye yazdırabilirsin.

Yada 8 GB'lik DVD'ler var.Bleu-Ray midir nedir.Eğer DVD yazıcın desteklerse hiç sıkıştırmadan yazdırabilirsin ama fiyatı birazcık daha pahalı bildiğim kadarıyla...

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
8.5 Gb destekli dvd alarak yazdırabilirsin.Tabii çift katman dvdwr olması lazım donanımında.

jonjon

Profesör
Reaksiyon puanı
54
O dosya tek seferde DVD'ye sığmayacağı için Winrar ile 2 parçaya bölmelisin.

Winrar ile İSO dosyasına sağ tıkla arşive ekle'ye tıkla.Daha sonra çıkan ufak pencerede sol altta Ciltlere böl seçeneğinden DVD+R olanı seç ve Tamam'a tıkla.DAha sonra 2 parçaya bölünmesi lazım.İki parçayı ayrı ayrı yazdırabilirsin.

Bu yol menüyü bozmazmı farzedelim kurulumda menü var ??

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bu yol menüyü bozmazmı farzedelim kurulumda menü var ??

Onu tabi ki bozar ama ben şu açıdan düşündüm.

DVD'lere yazdığı iki parçayı bilgisayara çıkartıcak ve ISO dosyası oluşacak.Onuda Daemon Tools gibi programla gösterip sanki DVD'de takılıymış gibi kurulum yapabilecek.Tabi ki Kurulum yaparken menü gözükecektir.

Tabi bu yöntem biraz uzun ama Blue-Ray DVD yazıcısı yoksa başka birşey yapabileceğini zannetmiyorum...

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Menü bozulmaz.Dosyaları bilgisayara atarsın ilk dosyayı çıkart dersin winrar 2. dosyayıda çıkartıp onları birleştirir.Winrar'ın en çok kullanılan özelliği bu zaten.Dosyaları bozmadan partlara bölmek...

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Dostum WinRAR ile dosyaları birbirine bağımlı iki ayrı parça şeklinde parçalarsın. Sonra parçaları birer DVD'ye yazarsın.

Yüklemeye sıra gelince direk DVD'den yükleyemezsin. Önce DVD'lerdeki arşivleri bilgisayara kopyalayacaksın. Sonra o birbirine bağımlı iki arşivin içinden orjinal dosyaları çıkaracaksın. Böylece dosyalar yine biraraya gelmiş olacak. Başka türlü bu iş olmaz. Dediğim gibi yaparsan menü falan da bozulmaz.

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Sana dosyayı arşivlere ayırmayı resimli olarak anlatmam gerekiyor mu?

O tek dosyayı, kurulum yaparken yine tek dosya haline getirerek yapacaksın zaten kurulumu, sadece DVD'lerde iki dosya olarak taşınacak, anladın mı?

murat250

Doçent
Reaksiyon puanı
7
En iyisi çift katmanlı 8,5 gb bir dvd al, ona elindeki kalıbı yazdır. Winrar'la bölersen çalıştırabilmek için önce bilgisayara kopyalaman arşivden çıkartman gerekir.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Ultra iso programı ile .iso biçimine getirdikten sonra Winrar yardımıyla 2 part haline getirip, bu partları DVD ye yazabilirsiniz..

gdart

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Al bir dvd 9 ona yazdır olsun bitsin