İşlemci Kullanımını Azaltma

Bu konuyu okuyanlar

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
LoL oynarken işlemci kullanımı birden 100 e fırlıyor ve ekran kartını frenliyor. Böyle olunca da FPS 0 a düşüyor.
Oyun ayarlarını nasıl yapmalıyım ki işlemci kullanımı en aza insin?
fps-ayarlari.png

Ayarlar sekmesi böyle.
Bende şuan çözünürlük en yüksekte. Görsel eklentileri gizleme açık. Diğer yerler kapalı.
Ayarlar ise hepsi düşükte gölgeler kapalı.
İşlemcinin en az kullanılması için bu ayarları nasıl yapmalıyım?

MVNLY

Asistan
Reaksiyon puanı
207
LoL oynarken işlemci kullanımı birden 100 e fırlıyor ve ekran kartını frenliyor. Böyle olunca da FPS 0 a düşüyor.
fps-ayarlari.png

Ayarlar sekmesi böyle.
Bende şuan çözünürlük en yüksekte. Görsel eklentileri gizleme açık. Diğer yerler kapalı.
Son zamanlarda bendede olmaya başladı eskiden hiçbir sıkıntı yoktu gayet akıcı oynuyodum fakat şu an cpu 100 de sabit ve fps droplar yiyorum bence lolden kaynaklanan bir sorun Ama Ekran titreşimini,görsel eklentilerini kapatmanı önderirim ve çözünürlüğü düşürmeyi dene kalitesiz gözükebilir ama gözün alışır sonra xDD umarım sorununu çözebilirsin.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Son zamanlarda bendede olmaya başladı eskiden hiçbir sıkıntı yoktu gayet akıcı oynuyodum fakat şu an cpu 100 de sabit ve fps droplar yiyorum bence lolden kaynaklanan bir sorun Ama Ekran titreşimini,görsel eklentilerini kapatmanı önderirim ve çözünürlüğü düşürmeyi dene kalitesiz gözükebilir ama gözün alışır sonra xDD umarım sorununu çözebilirsin.
Çözünürlüğü en yükseğe almamı söylemişti @mychar276 .
Ama doku ayarlarının ne olduğunu tam anlamadığım için böyle bir konu açtım.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,537
Çözünürlüğü en yükseğe almamı söylemişti @mychar276 .
Ama doku ayarlarının ne olduğunu tam anlamadığım için böyle bir konu açtım.
Darboğaz sorununu gidermen adına çözünürlülüğü yükseltmelisin demiştim. Çözünürlük yükseltirsen FPS azalır ama bana bahsettiğin ani takılmalar, yaşadığın işlemci kaynaklı darboğaz azalır. Onu anlatmaya çalışmıştım.

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Darboğaz sorununu gidermen adına çözünürlülüğü yükseltmelisin demiştim. Çözünürlük yükseltirsen FPS azalır ama bana bahsettiğin ani takılmalar, yaşadığın işlemci kaynaklı darboğaz azalır. Onu anlatmaya çalışmıştım.
Evet ben de en yüksekte kullanıyorum o nedenle. Ama diğer grafik ayarlarını nasıl yapacağımı tam anlamadım. Doku dediğiniz buradan hangi ayar oluyor?

Furkany65

Asistan
Reaksiyon puanı
49
fps-ayarlari.png

Ayarlar sekmesi böyle.
Grafik ayarlarını yükselt.