İşlemci kaç derecede yanar ?

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Arkadaşlar benim işlemci oyun oynarken 95 derece oluyor ekran kartıda 85 i geçiyor işlemci intel core i7 ekran kartıda amd radeon hd 6770m ikisininde bu kadar ısınması acaba toz mu birikti dedirtiyo ama pc yi alalı 1 yıl yeni oldu. ilşlemci kaç dercede yanar ve birde bilgisyarın markası hp pavilion dv6

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Laptop da normal ısılar ama yüksek, bu kadar ısıtmaman lazım.
Bütük fanı olan (çünkü daha sessizdir ve daha fazla hava akımı sağlar) laptop soğutuculardan al. Ve laptopun hava çıkışını yani egsoz denilen yeri, imkanın varsa fanı falan güzelce temizle yada temizlet.

Youtube 'a laptop cleaning yaz mutlaka videolar vardır.

Elindeki işlemci 100C nin üstünde de çalışır ancak limitlerde dolaşıyorsun haberin olsun. Mutlaka soğutucu kullan.

+ o işlemci o ısıda ne kadar çok çalışırsa işlemci ile soğutucu arasındaki macunun işlevini kaybetmesi de o kadar hızlanır.

Benim laptopum o ısılara ulaşmış olsa çoktan komple söküp macunları vs yenileyip komple bir temizlik yapmıştım.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Servise göndericem ancak bu sıralar işlerim var biraz çok uzun sürer dönmesi diyo korkuyorum

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Benim i7 işlemcili dell laptopum var 80 den aşağı inmiyordu hiç bişi açmadığım halde. servis geldi soğutucusunu değiştirdi düzelmiş. toz ile olabilcek ısılar değil onlar servise müracat edin.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Daha yeni 1 yıl dediğin bu sorunlar için epey uzun bir süre.

HYuksel

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Anormal bir sıcaklık, böyle kullanmaya devam edersen, önce işlemcin saçmalamaya başlar bir süre sonra da terki dünya eyler..

elyn_noyt

Asistan
Reaksiyon puanı
1
işlemci intelse kafanı yorma 100 dereceyi gördügünde pc işlemci otomatikmen kendini kapatır

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
zaten 90 dereceyi geçtiği zaman performans yerlere iniyor gerekiz kasmalar vs. birsürü şey

Mr.ßahadır®

Asistan
Reaksiyon puanı
3
1 Yıl toz sorunları için az bir süre değil tozları temizle ;)

ferhat12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim eskiden pcdem işilemci ful tozdu bilgisayar açılmıyordu kasayı açıp temizledim hiçbi sorun kalmadı :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim eski laptopumun işlemcisi Pentium Dual-Core T4200 server çalıştırmıştım 115* oldu xD. Yanıyordu az kalsın, markası crea laptopun. Seninki 120 dereceye kadar dayanır korkma :)

mutimuti

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kaçta yanar bilemem ama ömrü çok hızlı tükeniyor orası kesin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
oyunların kalitesini azalt biraz full ayardamı oynuyon kasamı bu oyun için ek
soğutma standı al derim 1 yılda oyunların dibine vurduysan eğer işlemci macununu yenilemen lazım işlemcin oyun oynamıyorken 50-55 geçiyorsa temizlik şart tarihi eski konulara yazmayı seviyorum ben birileri denk gelirde faydalanır belki bu arada ince laptoplar için yukarıdaki sıcaklık normaldir

BioHazard67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
97 Derecenin üstüne çıktığında artık eski performansına geri dönmez

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim dizüstü pc'nin işlemcisi (T5600 1.83Ghz) fansız çalıştırdığım halde 7-8 saat hala eski performansını veriyor :)
Ve sıcaklık 115-120 derecelere kadar çıktı ve hiç kendini resetlemedi veya kapatmadı :)

BioHazard67

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim dizüstü pc'nin işlemcisi (T5600 1.83Ghz) fansız çalıştırdığım halde 7-8 saat hala eski performansını veriyor :)
Ve sıcaklık 115-120 derecelere kadar çıktı ve hiç kendini resetlemedi veya kapatmadı :)
Fazla sallama kardeş en fazla 3 saat çalışır hele laptopsa daha az lütfen yalan konuşmayın ben kendim denedim lenovo ve experde açtıktan 45 dk sonra el dokunmayacak kadar ısınıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler beni intler pentiyum D serisinin 3.00 ghz 3016 mhz lik işlemcim var ama anakartım via tek açılışta sıcaklığı 60 da çok oyun oynatsam veya speeder xp son ayara alırsam 85 oluyo sizce normalmi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Intel® Core™ i5-2410M (2.30GHz, 3MB) 3M Cache, 2.30 GHz işlemci fan olmadan çalıştırma teşebbüsünde bulunulduğunda ne olur ???

H

HARDD

SDN Okuru
Beyler ben oyun oynarken anakart ve cpu 70 derece oluyor iyimi yoksa bir şey olurmu??

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 yıldır kullanıyorum bilgisayarımı (laptop) i7 işlemcim ve nvidea ekran kartım var bazen oluyor 5 saat yüksek görselli oyun oynuyorum sıcaklık değerim (işlemci 80-90 civarı ekran kartım 60-70 civarı düzenli bakımını yapıyorum (temizlik+macun değişimi) hiçbir problem yaşamadım.

ahmet010202

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benim işlemci 85 derece ekran kartı 82 derece oluyor gta 5de
laptop kullanıyorum