Yardım İşlemci ayarlarım ile oynadım fakat işler daha çok karıştı

yunusemred6129

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam merhabalar. 3 Gün önce aldığım monster marka laptobuma birkaç oyun yükledim ve işlemcinin 95 derece civarında seyrettiğini gördüm. İnternette bazı araştırmalar yaptım ve undervolt yapılabildiğini bunun sonucunda bilgisayarın daha az ısındığını öğrendim fakat bilgisayar yeni olduğu için gözüm korktu açıkçası. Fakat daha sonra youtube da başka bir video gördüm ve Quick CPU adlı uygulamadan birkaç ayar yapılabildiğini ve çok rahatlattığını söylediği bir videoya denk geldim. Ve videoda bahsedilen ayarları yaptım zaten aşağıyada resim olarak ne yaptığımı koyacağım. Fakat bu ayarlayo yaptıktan sonra cihaz yeni açıldığında da arka planda herhangi bir uygulama çalışmadığında da57-63 derece aralarında seyrediyor. Ben bu ayarı yapmadan önce boş durumda 50 derece civarında seyrederdi ve şuan yer yer fan sesi yükselip alçalıyor. Bilgisayar normal durumda yer yer 4.800 GHz değerlerini görüyor fakat stress test açınca 3.70 GHz üzerine çıkamıyorum. Asıl stress testte yüksek GHz görmem gerekmez miydi ? Ayrıca intel xtu uygulamasından test yapınca alt tarafta üç adet kutucukta uyarı veriyor onları da anlayamadım. Anlayacağınız Quick CPU ile biraz salaklık yaptım ve 3 günlük bilgisayarımın biraz ayarları bozuldu galiba. Bu uygulamanın ayarlarını sıfırlayabilme imkanım veya başka kesin bir yol önerebilir misiniz dostlar çok teşekkürler...

Ürün özellikleri;
Monster Abra A5 v20.3
İntel i7 13700H işlemci E-core max 3.70 ghz p-core max 5.00 ghz
Nvidia 4050
16 gb ram

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (1).png
    Ekran Görüntüsü (1).png
    229.3 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    102.3 KB · Görüntüleme: 5