İsimtescil.net Veritabanlarımı sildi özür dilemedi hakaret yedim.

Bu konuyu okuyanlar

telit45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar kendilerinden bir forum sitem için İsimtescil.net silver hosting paketinden almıştım. Zaten forum çoktan ekliydi
ayın 13.06.2013 tarihinde kendi alan adımı alıp gerekli domain sayfasına ekledim.

yeni aldığım domainin yanında "domain aktif edilmeyi bekliyor" yazısı vardı. Normalde 4 saatte aktif edilir ama 6 saat geçti tık yok bende desteklerine yazıp aktifleştirmelerini istedim. Bunun üzerine önceki ekli olan forum alan adının yanında da "domain aktif edilmeyi bekliyor" yazdı ben başta şüphelendim ama yeni domain ile uğraştığım için bakamadım sonra işte hepsi aynı anda aktif oldu.

Bir gün sonra baktığımda benim eski ekli olan forum domain adresimin cpanel kullanıcı adı ve şifresinin değiştiğini ve veritabanının tamamen boş olduğunu farkettim.

Yani sözde büyük bir firma olan İsismtescil.net benim veritabanlarımı yanlışlıkla sildi.

Daha sonra gerek yazılı gerekse telefon görüşmeleriyle departman sorumlusu olacak adama ulaştım.

Tamamen kendi görüşlerimi aktarıyorum;
Çalışanlarının gayet ukala ve kaba insanlar olduğunu acaba sorumluları nasıldır diye düşünüyordum ki kendisiyle görüşme fırsatım oldu

Beyefendi kendinden emin özgüvenle sorunumla ilgili tek kelime bile etmeyerek bana önceki yaşanan forum kapatmalarının taraflarıyla alakası olmadığını anlatıyor.
(Ama esas sorun bu değil benim yedek dahi alamadan forumun acemi çalışanları tarafından silinmesi bununla ilgili konuşmadı bile)

daha sonra nasıl olduysa paketinizi iptal edelim dedi kabul ettim ardından " biz sizin gibi bir müşteri ile çalışmak istemeyiz" dedi. (aynen bu şekilde)

sonra bende kendileriyle zaten çalışmayı istemediğimi söyledim.

Sonuç olarak; kullanım bedeli ve eft yi düşerek param iade edildi ama yedekler hala yok bu hakaret sonucunda 1 tane özür yok. Hala büyük firmayız diye geçiniyorlar çalışanlarına görüşme sonunda iyi çalışmalar dersiniz ya cevap vermez ya da zoraki cevap verirler.

Paramı iade ettikten sonrada yedeklerimi istediğimi o beyefendiye söyledim ama o da biz zaten normalde paket iptali ve para iadesi yapmıyoruz size yaptık verileriniz bizde bulunmamaktadır anlamına gelen yazı yazdı. (gerekirse paylaşırım)

Benim açımdan isimtescil.net böyle bir firma (internette araştırdım farklı bir şeyde göremedim)

Buradan hosting alacak dostlarıma sadece bu firma hakkında iyi düşünmelerini öneriyorum. O hakaret konusunda da gerekli işlemleri başlatmayı düşünüyorum sizde söyleyin neler yapabilirim? Ben müşteriyim dosyalarım silindiği halde saygımı elden bırakmadım:mellow:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Paylaştıklarınız için teşekkür ederim. İlgili şirketi bir internet geliştiricisi olarak kara listeye aldım.

ikspi

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Müşteri memnuniyeti diye yazıyorlar bir de... İşim olmaz artık kendileriyle.

zoeken

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok geçmiş olsun hocam, umarım bundan sonra ki çalışmalarınız daha başarılı olur.

telit45

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Siz siz olun kaliteli hosting firmaları ile çalışın teşekkür ederim.

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Şikayet sitelerinde bahset konudan. İnsanlar görsün nasıl bir firma olduklarını.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Az önce hosting alacaktım. araştırma yapayım sonra alayım dedim ve bu yazıyı okudum. bu kadar hakaretten sonra isimtescille çalışmam mümkün değil.. markuma devam

arekamint

Asistan
Reaksiyon puanı
60
İsimtescil kadar şikayeti bol hizmetleri kusurlu tavırları aşağılayıcı bir firma görmedim. Her forum da şikayet var kısmında isim tescil. Neyse ki yakın zamanda Natro'ya geçtim de rahatladım

kaptann

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 444host kullanıyorum şu ana kadar hiç sorunum olmadı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Çalışan site durduk yere açılmıyor. Güzelce yazdım kendilerine sunucu kaynakla bir sorun olup olmadığını sordum. Sitemize erişim olmadığını belirttim.

İlk cevapları Stabil olarak çalışıyor projeniz dediler. Peki dedim Kalktım modemi resetledim sorun bende diye, yetmez dedim cerezleri sildim. heyecanla siteye girdim ki kimse yok... Tekrar destekten yazdım, cevap üzücüydü, Profesyonel bir yazılımcıdan destek alın... Şimdi bir hosting firması olarak verdiği cevabın kendi kalitesini ne kadar düşürdüğüne mi bakayım yoksa beni ezdiğine mi bakayım karar veremedim. Yazılımsal hiç bir sorun olmadığından emin olduktan sonra zaten durduk yere hiç bir hata vermeden açılmayan sitede nasıl bir yazılımsal hata oalcak ki zaman içersinde kendi kendine geri düzelecek bu da güzel bir nokta.

Emin olduktan sonra Bana yazdıkları cevaptan tekrar bir mesaj gönderdim. kendileri hiç bir sorun olmadığını sitenin sorunsuz çalıştığını söylediler. bende sevindim oh çözüldü diye. denedim giremiyorum, deniyorum olmuyor. Yeter dedim aradım arkadaş birde orada denedi hiç sorun yok diyor sitede tmm dedim. kapattım telefonu yani sorun bende o zaman deyip farklı şehirlerden tanıdıklarımı arayıp adresi verdim. Türkiye genelinde isimtescil deki ardaslar dışında sitemize girebilen kimse yok umarım sorunumuzu çözecekler, tabi önce kabul etmeleri gerekiyor. birde yazmışlar oraya şu kadar zamanda bu kadar hizmet ne olcak sizin hizmetinize bizde sorun yok de geç, uzak durun....

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Yaparlar hocam bunlar yaparlar şikayetvar.com'da haklarına açılan şikayetlerin haddi var hesabı yok. Hiçbir yerde hizmetleri hakkında düzgün bir söz geçmiyor. forumlarda küfür serbest olsa baya düz yürüyecekler de firmaya işte :D

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140
Herkesi uzak durmaları konusunda uyarıyorum, gerçekten çok kötü bir firma. Turkiyeisbankasi.net domainime de çökmüşlerdi vaktinde...
Domain için : ihs.com.tr / godaddy
Hosting için : aysima.com(windows) ve guzel.net.tr(php)
tavsiye ederim.

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
İsimtescil domain aramalarında sanırım kayıt tutuyormuş yani hangi domain aratıldı ne oldu falan diye. Öyle birşeyler okumuştum böyle de domainlere çöküyorlarmış sizinki de böyle mi oldu ?

Ayrıca hocam ihs de çok bozdu eskisi gibi değil artık zam üstüne zam üstüne verdikleri promosyon kodları bile çalışmıyor bir çok kötü yorumlar görüyorum haklarında artık.

1-2 domainim kalmıştı ihs'de natro'ya taşicaktım. transfer kodu istersen sıkıntılar çıktı galiba domainin düşmesini bekleyip natro'dan tekrar alacağım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar Araştırma yapmadan isimtescilden hosting aldım ve almaz olaydım sitem hergün kapanıyorhergün sorun var ve kimse cevap vermiyor. Sorunun kendilerinde olduğu halde ücret iadesi de yapmıyorlar. Size dostca arkadaşca tavsiyem kesinlikle isimtescilden hosting almayın pişman olmayın benim gibi.

GhostX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar Araştırma yapmadan isimtescilden hosting aldım ve almaz olaydım sitem hergün kapanıyorhergün sorun var ve kimse cevap vermiyor. Sorunun kendilerinde olduğu halde ücret iadesi de yapmıyorlar. Size dostca arkadaşca tavsiyem kesinlikle isimtescilden hosting almayın pişman olmayın benim gibi.

Bırak dostum abartma 3 senedir kullanıyorum Çalışmalar haricinde bir problem yaşamadım ha çok iyimi değil yeterlimi yeterli iş görüyor illa ki problem olacak.

HostingerTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bağımsız olarak yorum yapmam gerekirse -belirtilen firma hakkında ayrıntılı bilgim yoktu- her zaman kendi yedeklerinizi bulundurmanız taraftarıyım. Elbette firmaların garantileri hep olacaktır ancak sunuculara ne olacağını hiçbir zaman bilemezsiniz. Hakaret konusu ise kötü olmuş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam öyle bir firma olamaz domainlerimi bile natroya taşımayı düşünüyorum ama natroda domain yenilemeden taşımıyormuş düşmesini beklicez artık ben isimtescilden kazığı yedikten sonra natronun xserverlerını kullanmayı planlıyorum yeni projelerim için diye artık paraya kıyıp natrodan xserver kiraladım 3 ay hibeden 1 2 domain ile test ettim şükür hosting firmamı buldum ayrıca domainlerimide oraya taşımayı düşünüyorum bozmazlarsa natro şuan için bana iyi geldi ona verdiğimiz her kuruş haram olsun böyle kalitesiz bi hizmet olamaz arkadaş sürekli serverlar bakımda, ftp erişimi yok, hepsini geçtim hergün illaki kendi sitelerinin bile bağlantıları kesiliyor ki müşteriye vereceği hosttan ne olacak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende yavaşlama ve bazende hiç açılamama gibi sorunlardan ötürü bu firmayla çalıştığım için ne zaman kendimi affedeceğimi bilmiyorum :cursing: .
Pişmanım vede diğer hosting firmasına geçmek içinde ayrı para vermek lazım, birde işin yoksa siteyide oraya aktar.

erkanguleryuz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
isimtescil firması sadece reklam yönüyle kendilerini büyütmüş bir firmadır. Müşteri memnuniyeti % 95 oranında şikayetten oluşuyor. Ben fiberserver firmasını kullanıyorum sizlere de tavsiye ederim.