iPhone'umda "Aranıyor" veya "Servis Yok" Sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

BlackPearlXV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba. Biraz uzun olabilir ama okumanızı rica ederim. Şimdiden teşekkürler. İlk öncelikle belki bilirsiniz diye yazıyorum bu mesajı çünkü neredeyse her yolu denedim. IOS işletim sistemine sahip telefonumda, şu en üstte sol köşede Turkcell, Vodafone vs vs artık hangisinin hattıysa o yazar ya, işte son 1,5 gündür orada ya "Servis Yok" diyor ya da "Aranıyor" diyip kalıyor öyle. Apple'ın yönergelerini tek tek izledim, işte telefonu kapayıp açtım, ağ ayarlarını sıfırladım, SIM'i çıkarıp taktım, falan ama SIM'i çıkarıp taktığımda düzeldi gibi oldu ama sonra tekrar gitti. Geriye sadece 2 yol kaldı. Telefonu sıfırlamak ve teknik servis. Şimdi telefonu sıfırladım ve bu sefer de telefonu etkinleştiremiyor. Daha doğrusu şöyle diyor: "Etkinleştirme sunucusu geçici olarak kullanılamadığı için, iPhone'ununuz etkinleştirilemedi. Etkinleştirmek için iPhone'nunuzu iTunes'a bağlamayı deneyin veya birkaç dakika sonra tekrar deneyin." diye bir mesaj. Evde tek kalıyorum, annem ve babam şehir merkezi dışındalar. Ayrıca af edersiniz kör olma riski bulunan kız arkadaşımdan da durumunu öğrenemiyorum. Başka neler yapabilirim? Turkcell'e de sordum ve o da bana etrafımda başka böyle sorunlar var yaşayan var mı diye dedi. Yok dedim ve konuşmanın neticesinde de şöyle dedi. Şebeke kaynaklı değil. SIM kartınızı başka bir telefonda deneyin dedi. Şimdi annem ve babam şehir merkezi dışlarında oldukları için böyle bir imkanım da yok maalesef.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
o bir donanım hatası diye (kronik) biliyorum telefon 5s,6,7 lerden biri mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

cihazı bilgisayarına itunes indirip oradan kurulum yap öyle dene, evde tuşlu telefon falan varsa onlarda dene yada arkadaş çevren aracılığı ile simkartını dene

BlackPearlXV

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
o bir donanım hatası diye (kronik) biliyorum telefon 5s,6,7 lerden biri mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

cihazı bilgisayarına itunes indirip oradan kurulum yap öyle dene, evde tuşlu telefon falan varsa onlarda dene yada arkadaş çevren aracılığı ile simkartını dene
Telefonum 6, tahmin ettiğiniz gibi. Apple rapor hazırlıyordu ve 4 gün içinde geri döneceğiz dedi. 2 gün gitti 2 gün kaldı. Ayrıca SIM kartımı annemin telefonunda denedim çalıştı. Bir de annemin SIM kartını benim telefona takıyım dedim ama yok, çalışmadı, yine aynı hatayı verdi.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Telefonum 6, tahmin ettiğiniz gibi. Apple rapor hazırlıyordu ve 4 gün içinde geri döneceğiz dedi. 2 gün gitti 2 gün kaldı. Ayrıca SIM kartımı annemin telefonunda denedim çalıştı. Bir de annemin SIM kartını benim telefona takıyım dedim ama yok, çalışmadı, yine aynı hatayı verdi.
Sim kart soketi problemli büyük ihtimalle

Son mesajlar