iPhonemi Satacağım Veri Güvenliği?

Bu konuyu okuyanlar

yakomanman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
merhabalar, iphone cihazımı satacağım hard resetimi attım. cihazda çok önemli bir şey yok ama insan ister istemez huylanıyor. bu dosyaların recovery edilme şansı var mı? android sanırım daha müsait bu konuda apple de sanırım olmuyor bilgilendirirseniz sevinirim

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,603
Apple hesabınız silinmişse, dosyalarınız da silinmişse sorun olmaz diye biliyorum. Çok endişe ediyorsanız iTunes ile sıfırdan stock firmware yükleyin, bu işlem depolama alanlarını tamamen biçimlendirir diye düşünüyorum.

yakomanman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Apple hesabınız silinmişse, dosyalarınız da silinmişse sorun olmaz diye biliyorum. Çok endişe ediyorsanız iTunes ile sıfırdan stock firmware yükleyin, bu işlem depolama alanlarını tamamen biçimlendirir diye düşünüyorum.
öyle yaptım hocam itunesten hard reset attım, çok önemli bir dosya yok aslında ama insan huylanıyor :D psikolojik

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,603
Tabi hocam, kim olsa kıllanır içinde verilerim kaldı şüphesiyle. Bence sorun çıkmaz.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Apple Cihazlarında İphone'da Verileriniz Genel Olarak İcloud Hesaplarınız Ve Cihazınız Üzerinde Senkronize Bir Şekilde Depolanır Cihazı Sıfırlamanız Durumunda İçindeki Veriler Ve İcloud Hesabı Silineceğinden Ek Veriniz Kalmayacaktır Yani Rahatça Satabilirsiniz İyi Forumlar Dilerim [emoji108]

yakomanman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Apple Cihazlarında İphone'da Verileriniz Genel Olarak İcloud Hesaplarınız Ve Cihazınız Üzerinde Senkronize Bir Şekilde Depolanır Cihazı Sıfırlamanız Durumunda İçindeki Veriler Ve İcloud Hesabı Silineceğinden Ek Veriniz Kalmayacaktır Yani Rahatça Satabilirsiniz İyi Forumlar Dilerim [emoji108]
teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

android sanırım bu konuda daha sıkıntılı değil mi, bilmiyorum son zamanlarda değişti mi sistemleri

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bir keresinde iphone 4S satmıştım birine bütün her şeyi sildim cihazdan teslim ettim ertesi gün beni aradı kardeşim telefonda resimlerin falan var neden silmedin diye. Sildiğimi söyledim ama silinmemişti anlaşılan.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Peki satarken neler yapmamız lazım hard reset nasıl atılıyor, hard resetten sonra neler yapılmalı?

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
yok öyle bi dünya. cihazı var özel bi makineyle iphone android farketmeksizin banka şifrelerine, gizli sekmelerine kadar geri getirilebiliyor. emniyet mensublarına ait bi cihaz.
Allah Allah, bu işin aslı ne peki?

her telefon aldığımızda ve ömrü bitince parçalayıp çöpe mi atacaz?

bende eski 5s var onu satmayı düşünüyorum 250-300₺ civarı ne yapayım bunu şimdi?

Skellige

☕?‍?
Reaksiyon puanı
3,775
Ben telefon satmam bozulana kadar kullanırım parçalara ayırırım.Bozulmazsa sıfırlar kenara koyarım lazım olur diye.İphone’da veriler kurtarılamıyor diye biliyorum ama android’de malesef çok kolay geri getiriliyor.

Lisans Bul

Doçent
Reaksiyon puanı
593
Ben telefon satmam bozulana kadar kullanırım parçalara ayırırım.Bozulmazsa sıfırlar kenara koyarım lazım olur diye.İphone’da veriler kurtarılamıyor diye biliyorum ama android’de malesef çok kolay geri getiriliyor,
iOS güvenli, ios verileri kurtarilamaz gibi hurafeler eskidendi :) Bin bir cesit yazilim gelistirildi. Her derde care olacak yazilim mevcut!

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Allah Allah, bu işin aslı ne peki?

her telefon aldığımızda ve ömrü bitince parçalayıp çöpe mi atacaz?

bende eski 5s var onu satmayı düşünüyorum 250-300₺ civarı ne yapayım bunu şimdi?
sat gitsin. o cihazı herkes bulamaz ama arkadaşın emin konuşmasına karşın söyledim.