iPhone yaşıyormu

Bu konuyu okuyanlar

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Türkiye şartlarında fiyat/performans oranı yerlerde olan bir marka artık maalesef. Eğer çok paranız yoksa mantıklı bir seçim olmaz apple. Ama kalite olarak iyidir.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Iphone 12 Pro ile aynı kalitede bir telefon bulursanız beni rahatsız edin.
İkinci el olayına kafayı takmazsan S21 ultra.İphone 12 pro çok iyi fotoğraf çekiyor,S21 ultra da çok iyi fotoğraf çekiyor.İphone 12 pro çok iyi bir ekran kalitesi sunuyor,S21 ultrada çok iyi bir ekran kalitesi sunuyor.İphone 12 pro da çok iyi video çekiyor,S21 ultrada.İos yada android bu tamamen tercih meselesi.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,845
İkinci el olayına kafayı takmazsan S21 ultra.İphone 12 pro çok iyi fotoğraf çekiyor,S21 ultra da çok iyi fotoğraf çekiyor.İphone 12 pro çok iyi bir ekran kalitesi sunuyor,S21 ultrada çok iyi bir ekran kalitesi sunuyor.
Sadece buraya tıkla.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Aslına bakacak olursak performans konusunda biraz daha iyi olmasının sebebi işlemci mimarisi,tek çekirdek performansı ve İOS'un Android'E göre daha iyi optimizasyona sahip olması.

Birde ben olaya şu yönden bakıyorum. Şimdi Mesela iPhone 12 Pro 14.999 TL fiyata almak yerine Aynı güçte fiyat olarak 1-2K fark eden bir işlemcili telefon alınabilir bunu örnek olarak yazıyorum. Ben alacak olsam iPhone 12 Pro yerine Mate 40 Pro tercih edebilirdim hem fiyat konusunda daha iyi, performans neredeyse aynı. Yani evet güçlü ancak o güçte daha ucuz telefonlar varken gidipte iPhone almam.

Son düzenleme:

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,845
O konuyu biliyorum.Her markadan nefret eden insanlar var.Ben S21 ultra nın çok iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum.Samsung un ikinci eli sıkıntı olduğu için ikinci ele önem veren iPhone alabilir yada S21 ultra yı 6ay veya 1 yıl sonra alabilir.
Gel bir de buraya tıkla.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Fanboyluğa gerek yok. Her markanın iyi ve kötü yanları vardır. Apple amiral gemileri ile samsung amiral gemileri yurt dışında aşağı yukarı aynı fiyat. O yüzden fiyatı tartışmayacağım. Apple yazılım konusunda oldukça iyi hakkını vermek lazım. Yazılım donanım uyumluluğu da yüksek olduğundan düşük donanım özellikleriyle çoğu rakibini geçebiliyor. Ancak dezavantajları da var tabiki. Pil kapasitesi mesela bunların en önemlisi. Gerçek bir teknoloji sever kişi iyi ve kötü yanlarını dürüstçe söyleyebilmeli. Sadece tek bir markayı övüp diğerlerini aşağılamak saçma olur. Samsung da ekran kalitesi, ekran büyüklüğü, s pen gibi aksesuarları ve donanım özellikleriyle ön plana çıkıyor. Artık her telefonun kamerası kaliteli o yüzden apple kamerasının pek bir önemi kalmadı. Çünkü aman aman bir fark kalmadı artık çoğu amiral gemisiyle arasında.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Aslına bakacak olursak performans konusunda biraz daha iyi olmasının sebebi işlemci mimarisi,tek çekirdek performansı ve İOS'un Android'E göre daha iyi optimizasyona sahip olması.
İos daha performanslı diyorlar ama gündelik kullanımda aradaki farkı birçok insan anlayamaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsungu sevmeyen birinin konularını göstermekten vazgeç.Ben İos da kullandım,androidde.İki platformunda kendine göre iyi tarafları var.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,845
Samsungu sevmeyen birinin konularını göstermekten vazgeç.Ben İos da kullandım,androidde.İki platformunda kendine göre iyi tarafları var.
Varsa anlatın efendim, sizi tutan yok. :D Exynos işlemcileri savunmanızı izleyeceğim.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
HanzeH arkadaşım deminden beri takip ediyorum da samsung diyenlere komik ifade atıp apple eleştirenlere kızgın ifadesi atıyorsun. Fanboysun anladık da bu kadar da at gözlüğü takmış gibi bir markaya bağlı olunmaz be arkadaşım :D Exynos işlemciymiş... Ben de senin fanboyluğuna gülüp geçiyorum. Bir önceki yorumumda dediğim gibi, her markanın avantajı ve dezavantajı vardır.

Fanboyluğa gerek yok. Her markanın iyi ve kötü yanları vardır. Apple amiral gemileri ile samsung amiral gemileri yurt dışında aşağı yukarı aynı fiyat. O yüzden fiyatı tartışmayacağım. Apple yazılım konusunda oldukça iyi hakkını vermek lazım. Yazılım donanım uyumluluğu da yüksek olduğundan düşük donanım özellikleriyle çoğu rakibini geçebiliyor. Ancak dezavantajları da var tabiki. Pil kapasitesi mesela bunların en önemlisi. Gerçek bir teknoloji sever kişi iyi ve kötü yanlarını dürüstçe söyleyebilmeli. Sadece tek bir markayı övüp diğerlerini aşağılamak saçma olur. Samsung da ekran kalitesi, ekran büyüklüğü, s pen gibi aksesuarları ve donanım özellikleriyle ön plana çıkıyor. Artık her telefonun kamerası kaliteli o yüzden apple kamerasının pek bir önemi kalmadı. Çünkü aman aman bir fark kalmadı artık çoğu amiral gemisiyle arasında.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
@HanzeH, hahahhahaha bunu o adamamı diyorsun ?
Ben birkaç ay önce exynos yüzünden tartışıp ban yedim.
Bilgisi olan birisi. Buradaki telefon önerme makinalarından biriside o.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,845
HanzeH arkadaşım deminden beri takip ediyorum da samsung diyenlere komik ifade atıp apple eleştirenlere kızgın ifadesi atıyorsun. Fanboysun anladık da bu kadar da at gözlüğü takmış gibi bir markaya bağlı olunmaz be arkadaşım :D Exynos işlemciymiş... Ben de senin fanboyluğuna gülüp geçiyorum. Bir önceki yorumumda dediğim gibi, her markanın avantajı ve dezavantajı vardır.
Iphone'a bağlı değilim, sadece fiyatını en çok hak eden cihazlar olduğu çok açık. Ben de Iphone 12 Pro'dan daha iyi bir cihaz bulmasını istedim, bulmasını bekliyorum. :D

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Varsa anlatın efendim, sizi tutan yok. :D Exynos işlemcileri savunmanızı izleyeceğim.
Senin gibi fanboylara ne anlatsak boş.Yazdığımı iyi okuduğunda bir tarafı gömmediğimi anlarsın.İos yada android tercih meselesi.Exynos olayına gelince son 3 jenerasyonda sıkıntılar vardı ama exynos 2100 çok güçlü bir işlemci.Son exynos da bir sorun yok.Fanboy gibi değil tarafsız bakmanı tavsiye ederim.İyi forumlar.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Iphone'a bağlı değilim, sadece fiyatını en çok hak eden cihazlar olduğu çok açık. Ben de Iphone 12 Pro'dan daha iyi bir cihaz bulmasını istedim, bulmasını bekliyorum. :D
Fiyatını en çok hakeden mi :D :D :D İşte türkiye fiyatı konusunda bunu diyen birini görmek aşırı komik. Daha fazla yorum yapmaya değmeyeceğini anladım :D

Senin gibi fanboylara ne anlatsak boş.Yazdığımı iyi okuduğunda bir tarafı gömmediğimi anlarsın.İos yada android tercih meselesi.Exynos olayına gelince son 3 jenerasyonda sıkıntılar vardı ama exynos 2100 çok güçlü bir işlemci.Son exynos da bir sorun yok.Fanboy gibi değil tarafsız bakmanı tavsiye ederim.İyi forumlar.
Valla ben de az önce anladım ne desek boş olduğunu. Tartışmaya değmez.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,845
Senin gibi fanboylara ne anlatsak boş.Yazdığımı iyi okuduğunda bir tarafı gömmediğimi anlarsın.İos yada android tercih meselesi.Exynos olayına gelince son 3 jenerasyonda sıkıntılar vardı ama Exynos 2100 çok güçlü bir işlemci.Son Exynos da bir sorun yok.Fanboy gibi değil tarafsız bakmanı tavsiye ederim.İyi forumlar.
İşlemcinizin sağlam çıkması uğruna övünüyorsunuz, Apple'da böyle bir problem yaşandığını gördünüz mü? Patlayan cihazları da savunmuyorsunuzdur umarım.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Sen neyi savunuyorsun acaba? Bir günü ha bitti ha bitecek diye geçiren pil ömrünü mü, zırttan her şeye dünyanın parasını ödemeyi mi, sd kart bile takılamamasını mı, küçük ekranını mı, düşünce çıt diye kırılmasını mı, parmak izi sensörünün olmamasını mı, artık pek de bir artısı kalmayan kameralarını mı... Neyini övüyorsun kardeşim bu kadar yahu! Bir de fiyatını hakediyormuş :D Gerçekten cevap vermek istemiyordum ancak o kadar komiksin ki tepki vermeden edemiyorum kusuruma bakma. Bir markayı savunuyorsan artısını ve eksisini kabullenmelisin. Samsungta patlayan telefon olayı note 7de yaşandı. Onun dışında patlama riski her bataryada bulunuyor. Ha ben de samsung fanboyu değilim hiçbir markanın da fanboyu olmam. Samsungun iyi olduğu özellikler var, appleın var, xiaominin var... var da var yani. Takibi bırakıyorum. İyi forumlar.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,845
Sen neyi savunuyorsun acaba? Bir günü ha bitti ha bitecek diye geçiren pil ömrünü mü, zırttan her şeye dünyanın parasını ödemeyi mi, sd kart bile takılamamasını mı, küçük ekranını mı, düşünce çıt diye kırılmasını mı, parmak izi sensörünün olmamasını mı, artık pek de bir artısı kalmayan kameralarını mı... Neyini övüyorsun kardeşim bu kadar yahu! Bir de fiyatını hakediyormuş :D Gerçekten cevap vermek istemiyordum ancak o kadar komiksin ki tepki vermeden edemiyorum kusuruma bakma. Bir markayı savunuyorsan artısını ve eksisini kabullenmelisin. Samsungta patlayan telefon olayı note 7de yaşandı. Onun dışında patlama riski her bataryada bulunuyor. Ha ben de samsung fanboyu değilim hiçbir markanın da fanboyu olmam. Samsungun iyi olduğu özellikler var, appleın var, xiaominin var... var da var yani. Takibi bırakıyorum. İyi forumlar.
Öyle olsun, iyi forumlar.

Reaksiyon puanı
6,381
Yaşıyor mu mu?

Tabii ki yaşıyor. Ve hala da çoğu noktada daha iyi.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
2 seneye çöpe dönüşen Android cihazlara her zaman sert bir yumruk olmuştur Iphone.
Kendinini daha fazla rezil etme. Anladık Apple fanboyusun. Şu an iPhone 12 seviyesinde alabileceğin Mate 40 Pro, S21 Ultra gibi herhangi bir android cihaz 5 yıl sorunsuz kullanılır.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Kendinini daha fazla rezil etme. Anladık Apple fanboyusun. Şu an iPhone 12 seviyesinde alabileceğin Mate 40 Pro, S21 Ultra gibi herhangi bir android cihaz 5 yıl sorunsuz kullanılır.
Yazdıklarına kesinlikle katılıyorum.Adam zamanında giriş seviyesi yada kıytırık orta seviye bir android cihaz kullanmış androide çamur atıyor.Orta üst segment yada amiral gemisi bir cihaz kullanmış olsa bu yorumu yazamazdı.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,845
Yazdıklarına kesinlikle katılıyorum.Adam zamanında giriş seviyesi yada kıytırık orta seviye bir android cihaz kullanmış androide çamur atıyor.Orta üst segment yada amiral gemisi bir cihaz kullanmış olsa bu yorumu yazamazdı.
Arkadaşlarımın kullandığı Android cihazlara bakarak söyleyebilirim ki çıplak gözle bile olsa IOS'dan hızlı olan bir Android cihaz görmedim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Arkadaşlarımın kullandığı Android cihazlara bakarak söyleyebilirim ki çıplak gözle bile olsa IOS'dan hızlı olan bir Android cihaz görmedim.
Sen hiç amiral gemisi android cihaz kullandın mı? kullanmadıysan yorum yapıp kendini rezil etme derim.Ben Mate 10 pro kullanıyorum.2 yıl önce ikinci el aldım.Performansı ilk günkü gibi.Senin bahsettiğin iPhone androidlerden çok üstün olayı 5-6 yıl önceydi.Bugün android amiral gemisi cihazlar en az iPhone kadar performanslı en az iPhone kadar ömrü uzun.Burda iPhone kötü demiyoruz.Parası olan iPhone alır yada android alır.Bu tercih meselesi.

Reaksiyon puanı
6,381
2 seneye çöpe dönüşen Android cihazlara her zaman sert bir yumruk olmuştur Iphone.
Ne?

Android 2 seneye çöp olan bir şey değil. Xiaomi veya Oppo gibi markalar öyle oluyor diye bu Android sorunu olmaz.

Günümüzde 4-5 yıllık Oneplus cihazlarda ağı işlemleri sıkıntısız yapabiliyorsunuz.

serj

chemicals
Reaksiyon puanı
2,845
Ne?

Android 2 seneye çöp olan bir şey değil. Xiaomi veya Oppo gibi markalar öyle oluyor diye bu Android sorunu olmaz.

Günümüzde 4-5 yıllık Oneplus cihazlarda ağı işlemleri sıkıntısız yapabiliyorsunuz.
Oneplus markasını severim fakat Apple'a rakip olabilecek bir firma değil.