Bu konuyu okuyanlar

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Size bir sorum olacaktı, ben Huawei P20 kullanıcısıydım. Şarj performansından etkilendiğim bu telefonu fotoğraf anlamında da kullanmak için aynı zamanda app. Developer için almaktan çekinmedim fakat xs max beni derinden etkileyen bir telefon oldu. Sipariş verdim.
Bu videolarda gördüğümüz problem(sarj olmama veya telefon uyandırıldıktan sonra sarj olma problemi) yazılımsal mı? yoksa donanımsal mı? İlk sorum bu diğeri ise;
Elimde Huawei p20 nin süper charge adaptörü var xs max aldım OUTPUT: 5V=2A OR 4,5V=5A OR 5V=4,5A veriyor bu adaptör ile orijinal apple şarj kablosu ile xs max şarj etsem bataryada problem yaşar mıyım? yani şişme patlama veya Çabuk ömür tüketmesi, gibi bilgilendirirseniz çok sevinirim.
Bir sorun olmaz fakat Apple'ın lighting uçlu kablosunu dönüşütürüp öyle adaptöre takıp şarj etmen gerekiyor.
Pil performansı konusunda oldukça fark yaşayacaksın gene kullanıma göre ama onun dışında ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek uzun ömürlü güncel ve çok güçlü bir telefon elde edeceksin.

Onrk94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir sorun olmaz fakat Apple'ın lighting uçlu kablosunu dönüşütürüp öyle adaptöre takıp şarj etmen gerekiyor.
Pil performansı konusunda oldukça fark yaşayacaksın gene kullanıma göre ama onun dışında ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayabilecek uzun ömürlü güncel ve çok güçlü bir telefon elde edeceksin.

Afedersiniz benim electronic konusunda çok bilgim yok siz expertlere danışmamın ilk sebebi bu bir ikinci sorum ortaya çıktı siz az önceki sorumu cevapladığınızda şimdi lightling kablosunu neye dönüştürmem gerekiyor ve neden ? direkt adaptore usb olarak takıp sarj edemeiyormuyum? birde batarya hakkında şişme yanma yavaş yavaş ömrünün bitmesi etksini arttırımı bu kullanım?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Afedersiniz benim electronic konusunda çok bilgim yok siz expertlere danışmamın ilk sebebi bu bir ikinci sorum ortaya çıktı siz az önceki sorumu cevapladığınızda şimdi lightling kablosunu neye dönüştürmem gerekiyor ve neden ? direkt adaptore usb olarak takıp sarj edemeiyormuyum? birde batarya hakkında şişme yanma yavaş yavaş ömrünün bitmesi etksini arttırımı bu kullanım?
Burada da dendiği gibi bir adet kablo ile macbook pro veya ipad adaptörü ile hızlı şarj edebilirsiniz.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
İphone xs max 12.000 olacak o parayı bana verin ben size üç tane s9 plus alayım

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Zevk meselesi, fakat mobilde en güçlü işlemciye sahip.
En güçlü işlemciye sahip diye vermek mantıklı mı üstelik kendi ülkesinde 2.000 birime satılan telefona 17 bin vermek. Teknolojik alete bu kadar para verilmez hele türkiyede

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
En güçlü işlemciye sahip diye vermek mantıklı mı üstelik kendi ülkesinde 2.000 birime satılan telefona 17 bin vermek. Teknolojik alete bu kadar para verilmez hele türkiyede
Bütçe sorunu olmayan bir tüketici, 1-2 yıllık cihazı varsa tabiki XS Max'a geçmesi daha iyi olur ama yok bütçede takılı ve daha cihazını yeni almış veya maddi durumu iyi olmayan eski cihazından yeni bir cihaza geçmek isteyen tüketicinin zaten bu fiyatlardaki cihazlara yönelmemesi en iyisi olacak.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bütçe sorunu olmayan!!!

İsterse ayda 1000000 tl kazansın
Bir ürünün ederinden fazlasını vermek akıl işi değildir.

10.000 Tl üzeri bir cihaz bu paranın karşılığı olarak ne sunuyor?

Kimin ne kadar parası var?
Kim alabilir kim alamaz meselesi değil...

Bu cihaz 10.000 Tl’ye ne yapıyor? Ne yapıyor? Ne yapıyor?

Hava atmak desen bu artık hava atma meselesini geçti.

Volkan35kanarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bunun zevk ile alakası yok, alınan alınsın. Şu fiyata rağmen şu telefonu alan varsa ya zengindir ya da kapitalistlerin oyuncağı olmuş bir enayidir. Ülkemizdeki döviz kuru yüksek, tamam ama daha uyguna alabileceğiniz ve sizi tatmin edecek telefonlar var. Paranıza yazık etmeyin.

---- Mesajlar birleştirildi ----

En mantıklı cevap budur. Alkışlıyorum...

Son düzenleme:

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Arkadaşlar 8700 tl yurtdışı kayıtlı XS max . Kuveytten alınma ne dersiniz sorun çıkar mı acaba alınır mı.

Volkan35kanarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamunaleyküm arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun. Sanki 870 liraymış gibi yazmışsın! 8700 lira telefona verilirmi? Aklını başına al! Mesajı yazdığın telefonu kullanmaya devam et. Paranı da çatır çatır ye!

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Selamunaleyküm arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun. Sanki 870 liraymış gibi yazmışsın! 8700 lira telefona verilirmi? Aklını başına al! Mesajı yazdığın telefonu kullanmaya devam et. Paranı da çatır çatır ye!
telefonum şu anda yok. Laptop üzerinden yazıyorum. Yorumu telefon alınır mı diye yazmadım. Kuveytten alınma sorun çıkar mı acaba diye yazdım. Bu yüzden bu yönde bilgisi olan arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.

Volkan35kanarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Para da senin, irade de senin. Çılgının biri al derse alacakmısın?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Ben kuveytten aldım bi sıkıntı görmedim diyen 2 arkadaş çıksa alır kullanırım alasım varsa.
Hocam temin eden kim yani sağlam tanıdık mı? Sahibinden gibi yerlerdense zaten spot çeşididir ayrıca sağlam tanıdık birisi fatura ile pasaport kayıtlı getiriyorsa türkiyede geçerli olan model kodu olan cihazı isteyin çünkü öteki cihazlara servis hizmeti bile yok

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Hocam temin eden kim yani sağlam tanıdık mı? Sahibinden gibi yerlerdense zaten spot çeşididir ayrıca sağlam tanıdık birisi fatura ile pasaport kayıtlı getiriyorsa türkiyede geçerli olan model kodu olan cihazı isteyin çünkü öteki cihazlara servis hizmeti bile yok
tanıdık daha önce alışveriş yaptım. ancak o da bilmiyor model no 2101 kuveytten alınma dedi.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Birinin maddi durumuna göre yaptığı veya yapacağı alışverişlerde harcadığı parayı dalga geçermiş gibi eleştirmeye cidden gerek var mı?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
tanıdık daha önce alışveriş yaptım. ancak o da bilmiyor model no 2101 kuveytten alınma dedi.

A2101 internette araştırdım trde garantisi olan kodlu xs max modeli siz kalanı artık bilirsiniz:)

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
keşke $1100 olsa da alsak, Türkiye'de iki katı fiyatına satılıyor

Volkan35kanarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Birinin maddi durumuna göre yaptığı veya yapacağı alışverişlerde harcadığı parayı dalga geçermiş gibi eleştirmeye cidden gerek var mı?

Arkadaşım! para kolaymı kazanılıyor!

Selamunaleyküm arkadaşlar; en pahalisini alin.Gereki̇rse kredi̇ çeki̇n.Arabanizi satip, alin! Yeterli̇mi̇ bu açiklama! Aç kalin ama i̇phone'si̇z kalmayin.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Türkiye'ye bu saatten sonra ancak Aralık gibi gelir ve satılmaz 15 bin TL buna vereceğime eve buzdolabı klima ve LCD tv alırım daha iyi

EvReN 7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ben yaklaşık 2 hafta önce Almanya Münih'ten aldım Xs Max. Şu ana kadarki en iyi iphone diyebilirim. daha önce ekran boyutundan dolayı hep note serisi kullandım. hemen hemen tüm note serilerini kullandım. ama bu cihaz tam bana göre olmuş. Tax free ile 8bine falan denk geldi. şimdi kur indi biraz daha aşağıya gelir. yurt içinden alınmaz bu cihaz. alacak varsa yurt dışından alsın kesinlikle.

Volkan35kanarya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ben yaklaşık 2 hafta önce Almanya Münih'ten aldım Xs Max. Şu ana kadarki en iyi iphone diyebilirim. daha önce ekran boyutundan dolayı hep note serisi kullandım. hemen hemen tüm note serilerini kullandım. ama bu cihaz tam bana göre olmuş. Tax free ile 8bine falan denk geldi. şimdi kur indi biraz daha aşağıya gelir. yurt içinden alınmaz bu cihaz. alacak varsa yurt dışından alsın kesinlikle.

Selamunaleyküm. Bundan önceki telefonunun marka ve modeli neydi? Şimdi iphone xs max kullanınca hayatında ne değişti? Cevaplarsan çok sevinirim

Son düzenleme:

civilengineer61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Note serisi kullanıcısıyım. Iphone XS Max'ın Çin için üretilmiş modellerinde dual sim varmış (ikisi de nano sim).
Bu modelden alsam çift sim kullanabilir miyim Türkiye'de? Bilgisi olan?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Note serisi kullanıcısıyım. Iphone XS Max'ın Çin için üretilmiş modellerinde dual sim varmış (ikisi de nano sim).
Bu modelden alsam çift sim kullanabilir miyim Türkiye'de? Bilgisi olan?
Büyük ihtimalle desteklemez diye düşünüyorum

EvReN 7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Selamunaleyküm. Bundan önceki telefonunun marka ve modeli neydi? Şimdi iphone xs max kullanınca hayatında ne değişti? Cevaplarsan çok sevinirim
Aleykümselam.
note8 kullanıyordum.
şarj süresi arasında 2 kat fark var. note8 1 günü çıkaramıyordu ama xs max 2 gün rahat rahat götürür beni. sabah 7 gece 12 arası kullanıyorum ve max'i şarja takarken gece %45-50 civarlarında oluyor hep.
onun dışında kamerası ve ekranı daha kaliteli.
ios daha kaliteli. yağ gibi akıyor.
store daha kaliteli.
iş yaptığım için ve banka hesapları için daha güvenli.
tasarımı çok hoşuma gitti ilk defa bir iphone için olmuş dedim.
ekran kasa oranı gayet güzel.
işletim sistemi desteği her zaman var.
face id çok iyi çalışıyor. (note8 de takılıyordu arada. gece hiç çalışmıyordu mesela.)

valla daha da vardır ama aklıma şimdilik bunlar geldi. en az 2 sene en çok 3 sene kullanmayı düşünüyorum max'i.

Berksan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, Yurtdışından iphone xs cihaz getirdim, pasaport kayıtı için kutu altında 2 adet imei bulunuyor, ikisinide kaydetmemiz lazım mı yoksa *#06# tuşladığımızda çıkan imei kaydetmemiz yeterli mi ? ilginiz için çok teşekkürler.

civilengineer61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba, Yurtdışından iphone xs cihaz getirdim, pasaport kayıtı için kutu altında 2 adet imei bulunuyor, ikisinide kaydetmemiz lazım mı yoksa *#06# tuşladığımızda çıkan imei kaydetmemiz yeterli mi ? ilginiz için çok teşekkürler.

Eğer getirttiğiniz telefon Çin ve ya Hong Kong için üretilmiş dual sim modellerinden değilse tek imei'si vardır cihazın.
*#06# tuşladığınızda çıkan imei'yi kaydetmeniz yeterlidir.