Rehber 2023'de iPhone XS Max Alınır Mı ?

Bu konuyu okuyanlar

hakanyargici

Alpine F1 Racing Team
Reaksiyon puanı
958
Merhaba, yaklaşık 1.5 aydır iPhone XS Max kullanıyorum. Kullandığım süre boyunca yaşadığım deneyimlerimi ve cihazın neden alınıp alınmayacağı ile ilgili ufak bir yazı oluşturmak istedim.

Kasa&Tasarım(8/10)
iPhone XS Max, tasarım konusun da hala gözleri üstüne toplayacak cinsten yakışıklı ve premium hissiyat yaşattırmakta. Çıkış yaptığı dönem Apple'ın özellikle vurguladığı çizilmelere karşı dayanıklı kasa tabiri hakkını veriyor. Cihaz hor kullanılmadığı sürece kılcal ve normal çizik oluşması zor. Kullandığım telefon alındığı ilk günden beri aktif bir şekilde kullanılmamış olsa da, telefonu ilk aldığım zaman yere düşürmeden kaynaklı oluşan çizik harici hiç bir yarası oluşmamış. Günümüzün aksine o dönem sıkça kullanılan kenarları yuvarlatılmış tasarım, cihazın da ince oluşu ile beraber iyi bir şekilde kendini kavrattığını söyleyebilirim.
Performans Ve Ekran(8/10)
A12 Bionic, günümüz her işi yapabilcek bir ünite. Verimlilik ve performans konusunda her işimi sorunsuz bir şekilde halledip baş ağrıtmadı. Ekran, OLED olmasından dolayı kendisini kötü yada eski hissettirmiyor. Çentik ise 13. nesil ve sonrası iPhone lara nazaran büyük olması bazı kişilerin canını sıkabiliyor. Şahsen alışık olduğum için keyifli bir ekran deneyimi yaşadım.
Batarya(7.5/10)
Kullandığım telefonun pil sağlığı %82 olmasına rağmen pil sağlığı %86 olan iPhone 11'den daha uzun ekran süresi alıyorum. OLED ekran olmasına rağmen. iPhone 11 günün sonuna doğru beni yarı yolda bırakırken XS Max, günün sonunu getirmeye az kalmışken bırakıyor. Bu yüzden sıfır bir batarya ile kullanıcısına daha verimli kullanım süresi vereceği her şekilde net oluyor diyebilirim.
Kamera(5/10)
Hatasız kul olur mu? Ben söyleyeyim, olmaz. XS Max'in kamerası gerçekten kötü. O kadar kötü ki iPhone 11 ile arasında çığır var. Gün ışığında günümüz için standartları karşılasa da ışık seviyesi biraz düştükçe S4 Mini kamerasından hallice oluyor. Geniş açı olmasa da, ana kamerasının, açısı geniş olduğu için kamera kısmını biraz kurtarıyor diyebiliriz. Yine de araba story'si atan adamın işini görmeyecektir.
Aksesuar(1/10)
Maalesef XS Max için orijinal aksesuar bulmak neredeyse imkansız. Özellikle günümüzde 2000TL lere varan orijinal kılıf fiyatlarına nazaran eskiyen modeller için fiyatlar 100TL gibi komik rakamlara düşmekte. iPhone 11 Pro ve Pro Max için 200-300TL bandına orijinal kılıf bulurken XS Max için bulunmuyor.
Uzun arayışlar sonrası Turkcell Pasaj'ın beyaz ve pembe renkli kılıfı 300TL ye sattığını gördüm. Siparişi oluşturup kılıfı teslim aldığım zaman karşımda bir dönem satışını yaptığım çakma iPhone XS Max kılıfı vardı. Turkcell yapmaz diyip kutusunu açtım ve kılıfın çakma olduğunu anında fark ettim. İade işlemi oluşturup kılıfı kutuya kaldırdım. Hala Turkcell'den iade ile ilgili arama bekliyorum.

iPhone XS Max alacak kişi günlük fotoğraf dışında her ihtiyacını karşılayacaktır. Eğer güncelleme desteği ve kamera sizin için önemliyse iPhone XS Max defteri sizin için kapanmış ve gözünüzü iPhone 11'e dikmeniz gerekmektedir. Bu iki kriter benim için mühim olmadığı için silikon yada deri kılıf ayarlayıp, bir süre daha kullanmaya devam edeceğim.

Reaksiyon puanı
103
2019 yaz aylarında 2-3 ay kadar kullandım. xs max o zaman xs'den daha büyük bataryasıyla,kasa ve ekran boyutuyla ayrılıyordu. güzel bir cihazdı hala da öyle. kesinlikle tercih edilir.

Son mesajlar