Soru Iphone SE 20 den S20FE geçilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Durmadan kullanılınca evet 5 saat ekran süresi veriyor, testten teste 15-20 dakika değişiklik gösterebiliyor.
Senin dediğin bir ihtimal İos 16 da olabilir çünkü 16 batarya konusunda sıkıntılı ama 15.7 de 5 saat ekran süresi mümkün değil.5 saatten fazla verir.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Eski S4-S5 zamanlarında ki Samsung cidden değil.Eskiden sadece Samsung alınırdı.Şu an batarya optimizasyonu bile yok ?
Hocam asıl S3-S5 zamanlarında samsung rezaletti gerek bataryası olsun gerek performansı olsun (6 ay sonra kasmalar başlıyordu), bir sürü gereksiz özellikler vardı ve çok yüklü uygulamalarla gelen ağır bir arayüzü vardı ve malzeme kalitesi rezaletti. S6 ve sonrasında Samsung gayet iyi cihazlar üretmeye başlamıştı fakat S20/S20+/S20 Ultra hariç. Exynos 990 işlemcisi rakiplerinin çok gerisindeydi hemde fazla ısınıyordu hem de fazla pil yiyordu ve S20 Ultra daki kamera odaklama sorunu ve dedikleri kadar iyi olmayan S20 Ultra zamanında büyük hayal kırıklığı yaratmıştı.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Hocam asıl S3-S5 zamanlarında samsung rezaletti gerek bataryası olsun gerek performansı olsun (6 ay sonra kasmalar başlıyordu), bir sürü gereksiz özellikler vardı ve çok yüklü uygulamalarla gelen ağır bir arayüzü vardı ve malzeme kalitesi rezaletti. S6 ve sonrasında Samsung çok iyi oldu fakat S20/S20+/S20 Ultra hariç. Exynos 990 işlemcisi rakiplerinin çok gerisindeydi hemde fazla ısınıyordu hem de fazla pil yiyordu ve S20 Ultra daki kamera odaklama sorunu ve dedikleri kadar iyi olmayan S20 Ultra zamanında büyük hayal kırıklığı yaratmıştı.
Hayır o zamana göre gayet iyi cihazlardı.Kasmalar bütün cihazlarda vardı ?.Dolu arayaüz hâla var.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Şuan Iphone SE2020 kullanıyorum telefonun herşeyinden memnunum batarya ve ekran dışında gözlerim bozulcak gibi hissediyorum artık video vs izlerken değiştirmeyi düşünüyorum ikinci el bu fiyatlara max 500 TL verebileceğim telefon almayı düşünüyorum. S20FE değer mi buna ?
S20Fe SD865 versiyonuysa geçilir. Bütçenizi artırabilirseniz S21 e bakmanızı tavsiye ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır o zamana göre gayet iyi cihazlardı.Kasmalar bütün cihazlarda vardı ?.Dolu arayaüz hâla var.
Aslında iyi cihazlar değildi hocam. Evet arayüzdeki o su ses efekleri baya nostajik geliyor S3 Mini ve S4 kullanımıştım bi 9-10 sene önce. Fakat yukarda belirtiğim gibi o cihazlar baya kötüydü özellikle o zamanki iPhone lara kıyaslarsak. Günümüzdeki samsung cihazlara bakarsak samsung baya gelişti. Fakat kamera uygulaması evet hala vasat donmalar yapıyodu S21 ultra da ve animasyonlar iyileştirme istiyordu. Fakat bunlar dışında hiç kasma sorunu fln yaşamamıştım ve gayet akıcıydı (13 Pro kadar kesinlikle olmasada yine akıcıydı). Ve arayüzü kesinlikle eskisi kadar dolu değildi S21 Ultra nın.

Son düzenleme:

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,946
2-3 ay önceye kadar S10+ kullandım.10S kadar gitmiyordu.
Aynen hoca bende 6s kullanıyorum tek şarjda 172312 gün kurtardı beni geçinip gidiyoruz işte idare ediyor şimdilik.

Ya şaka maka amiral gemisi bir cihaz S10+ , Oppo veya Realme'de değil Samsung bu. Beni ilk çıktığında çok rahat bir şekilde 1 gün çıkartıyordu hatta 2 gün bile şarja takmıyordum %20 falan oluyordu. Neredeyse 4 yıllık cihaz ve şimdide gayet gideri var bütün orta segment Xiaomi cihazlardan daha iyi.