Soru Iphone SE 20 den S20FE geçilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,177
Yani evet haklısınız, ben biraz kişisel bir yorum yaptım. Şahsen benim için ekran ve batarya performansı çok önemli, XS'i 11'e tercih ederim.
Eski modelin yeni modelden iyi olduğunu mu diyorsun hani? 11 daha iyi tabii ki?

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
XS o ekran teknolojisine sahipken bile 11'den daha fazla ekran süresi veriyor.
Xs in batarya performansı 11 den iyi değil.11 den iyi olan Xs max.Xs max de 3174 mah pil ve amoled ekran olduğu için 11 e göre batarya performansı biraz daha iyi.(arada uçurum fark yok)

Reaksiyon puanı
968
S20FE 256gb snapdragon versiyonu kullanıyorum son güncellemeler ile batarya baya güzel gidiyor ekran güzel kameradan çok memnunum özellikle de gece çekimleri çok iyi.
Nadiren de olsa arayüz sapıtmaları her android cihaz gibi oluyor ama çok problem değil.
Se gibi küçük cihazları hiç sevmiyorum ben geçince bence de çağ atlamış olacaksın.

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Çevrende 8 üstü kullanan yok ve ya sen bilgisizsin.
İşyerindekiler min. X kullanıyor geneli 11 ya da 13 hem ben Iphone kötü demedim lakin batarya konusunda hala zayıf bu bir gerçek yoksa yazılım ya da kamera olarak üstüne yok onu bende kabul ediyorum

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
İşyerindekiler min. X kullanıyor geneli 11 ya da 13 hem ben Iphone kötü demedim lakin batarya konusunda hala zayıf bu bir gerçek yoksa yazılım ya da kamera olarak üstüne yok onu bende kabul ediyorum
Batarya konusunda 11 ve üzeri modeller iyi.X dediğin cihaz 8 le aynı jenerasyon çıkmış ve iyi pil vadetmeyen bir cihaz olarak çıkmış.Sen 11 Pro max eline al kullan sonra yorum yap.Eski düşük mah Li iPhone kullanıp iPhone bataryada zayıf demenin yanlış bir yorum olduğunu düşünüyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Batarya gayet iyi gidiyor.Samsung cihazlar ise boşta normal kullanım gibi pil yiyor.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Batarya gayet iyi gidiyor.Samsung cihazlar ise boşta normal kullanım gibi pil yiyor.
Hoca S21 FE, S10+, S9+ vb. kullanmasam hak vereceğim de sürekli havadan sudan element uydurmayın ya, sonra fanboy diyorlar. Boşta iPhone'dan daha fazla pil tükettiği doğrudur , bu doğru bir argüman lâkin günü çıkartmana engel değil. Değerler umursanmayacak kadar az. Ben S21 FE kullandığım zamanlarda gece %70'de koyuyordum telefonu sabah kalktığımda %67-66 falan oluyordu, çok da abartılacak bir değer değil.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Hoca S21 FE, S10+, S9+ vb. kullanmasam hak vereceğim de sürekli havadan sudan element uydurmayın ya, sonra fanboy diyorlar. Boşta iPhone'dan daha fazla pil tükettiği doğrudur , bu doğru bir argüman lâkin günü çıkartmana engel değil. Değerler umursanmayacak kadar az. Ben S21 FE kullandığım zamanlarda gece %70'de koyuyordum telefonu sabah kalktığımda %67-66 falan oluyordu, çok da abartılacak bir değer değil.
Sen benim kullanmadığımı nereden uyduruyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

İftira hoş birşey değil.Beni tanıyanlar çok telefon değiştirdiğimi de biliyorlar zaten.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
S9 plus kullandığım dönemde akşam yüzde yüz ile şarjdan çekip sabah en iyi ihtimal 94 ile elime alıyordum.Boştayken yediği pil insanın sinirini ciddi derecede bozuyor.Samsungun düzgün batarya yazılımı olsa 5000mah ile 13 Pro max dahil hepsinin bileğini bükerdi.Testlerde baktığın zaman 13 Pro max dahil bir çok rakibinden fark yiyor.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
S9 plus kullandığım dönemde akşam yüzde yüz ile şarjdan çekip sabah en iyi ihtimal 94 ile elime alıyordum.Boştayken yediği pil insanın sinirini ciddi derecede bozuyor.Samsungun düzgün batarya yazılımı olsa 5000mah ile 13 Pro max dahil hepsinin bileğini bükerdi.Testlerde baktığın zaman 13 Pro max dahil bir çok rakibinden fark yiyor.
Bana göre cidden Xiaomi bataryaları mükemmel.10-11 saat alıyorum.%30-40 parlaklıkta.5000 mAh.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
iPhone'a hakkında konuşmadım zaten hocam, kendi deneyimlerimi söyledim. Boştayken pil tükettiğinide söyledim zaten.
Sen benim kullanmadığımı nereden uyduruyorsun?

İftira hoş birşey değil.Beni tanıyanlar çok telefon değiştirdiğimi de biliyorlar zaten.
Ne iftirası hocam?

Kendi deneyimlerimi ve kağıt üzerindeki gerçekleri söyledim.
Samsung cihazlar ise boşta normal kullanım gibi pil yiyor.
:D, 6 saat uykuda %5'lik bir batarya kullanımı olunca günlük kullanım gibi mi şarj harcıyor?

Son düzenleme:

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
iPhone'a hakkında konuşmadım zaten hocam, kendi deneyimlerimi söyledim. Boştayken pil tükettiğinide söyledim zaten.

Ne iftirası hocam?

Kendi deneyimlerimi ve kağıt üzerindeki gerçekleri söyledim.

:D, 6 saat uykuda %5'lik bir batarya kullanımı olunca günlük kullanım gibi mi şarj harcıyor?

Ben bu kurduğunuz cümleden herhangi bir Samsung'un mobil cihazını kullanmadığınızı anlarım.
2-3 ay önceye kadar S10+ kullandım.10S kadar gitmiyordu.

6.5-7 bazen 8 saat gidiyordu.Kullanıma göre.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
SE2 aynı fiyatta daha iyi batarya performansı sunabilseydi ve ekranı OLED olsaydı talep çok fazla artardı.

Ben bile ilgilenirdim cihazla.
Hocam Se 2020 de memnun olmadığım noktalar batarya ile ultra geniş açı lensin olmaması.Emin ol amoled ekranı bile aramıyorum.Bataryanın yetmemesi gerçekten keyif kaçırıyor.

2-3 ay önceye kadar S10+ kullandım.10S kadar gitmiyordu.

6.5-7 bazen 8 saat gidiyordu.Kullanıma göre.
Sen S20 kullansan saç baş yolarsın.Mobil veride 3saat ekran süresi.??? 2022 ye geldik hala Samsung amiral gemisi cihazlarda batarya tartışılıyor.Bu ayıp Samsunga ait.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Hocam Se 2020 de memnun olmadığım noktalar batarya ile ultra geniş açı lensin olmaması.Emin ol amoled ekranı bile aramıyorum.Bataryanın yetmemesi gerçekten keyif kaçırıyor.

Sen S20 kullansan saç baş yolarsın.Mobil veride 3saat ekran süresi.??? 2022 ye geldik hala Samsung amiral gemisi cihazlarda batarya tartışılıyor.Bu ayıp Samsunga ait.
Hocam önce mesajınızı beğeniyorum , sonra hemen altına bakıyorum Samsung'a sövgülerinizi iletmişsiniz.

Buyurun hocam , mobil veri ekran kullanımına iyice bakın (4G). 1440x3200 ekran çözünürlüğüne rağmen mükemmel bir batarya performansı var.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Hocam önce mesajınızı beğeniyorum , sonra hemen altına bakıyorum Samsung'a sövgülerinizi iletmişsiniz.

Buyurun hocam , mobil veri ekran kullanımına iyice bakın (4G). 1440x3200 ekran çözünürlüğüne rağmen mükemmel bir batarya performansı var.
Hocam Allah aşkına yapma.Exynos 990 lı bir cihazın bataryasının iyi gittiğini mi iddia ediyorsun? Sana tavsiyem Google a Exynos 990 yaz yorumları oku.Samsungun bugüne kadar çıkardığı en kötü exynos işlemci.Aşırı ısınıyor ve anormal pil tüketiyor.Bu işlemcinin rezalet performansı ve gelen tepkilerden sonra S20 Fe ler 865 ile piyasaya çıktı.Samsung kullanabilirsin,sevebilirsin bunlara bir itirazım yok ama körü körüne savunmana hayret ediyorum.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Hocam Allah aşkına yapma.Exynos 990 lı bir cihazın bataryasının iyi gittiğini mi iddia ediyorsun? Sana tavsiyem Google a Exynos 990 yaz yorumları oku.Samsungun bugüne kadar çıkardığı en kötü exynos işlemci.Aşırı ısınıyor ve anormal pil tüketiyor.Bu işlemcinin rezalet performansı ve gelen tepkilerden sonra S20 Fe ler 865 ile piyasaya çıktı.Samsung kullanabilirsin,sevebilirsin bunlara bir itirazım yok ama körü körüne savunmana hayret ediyorum.
SD 865 9 Saat 4 Daika,Exynos 990 8 Saat 14 Dakika alıyor.

Batarya performansı berbat.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460

Hocam Exynoslu olan o kadarda gitmiyor.Samsung S20 leri o çöp işlemci ile mahvetti.Eğer o dönem 865 kullansaydı belki iPhone 11 den bile fazla satabilirdi.Samsung son dönemlerde kendini rezil eden bir marka oldu.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Hocam Exynoslu olan o kadarda gitmiyor.Samsung S20 leri o çöp işlemci ile mahvetti.Eğer o dönem 865 kullansaydı belki iPhone 11 den bile fazla satabilirdi.Samsung son dönemlerde kendini rezil eden bir marka oldu.
Eski S4-S5 zamanlarında ki Samsung cidden değil.Eskiden sadece Samsung alınırdı.Şu an batarya optimizasyonu bile yok ?

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002

Hocam dümdüz test ettiğimizde iPhone 11 5 saat ekran süresi veriyor. S20 rakiplerine göre bu konuda başarısız olduğu doğru ama yine günü çıkarırsın o cihazla , o kadar berbat değil. S20 kullanmadım, çevremde de kullanan yok. YouTube üzerinden yapılan testlerderden yorumluyorum. En azından şunu diyebilirim, S21 FE iPhone 11'e göre daha başarılı. Son zamanlarda diye bir şey yok yani 2-3 modelde böyle bir sorun var diye markayı çöpe çıkartmayın.
Şu an batarya optimizasyonu bile yok ?
Bunu okumadım varsayıyorum.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Hocam dümdüz test ettiğimizde iPhone 11 5 saat ekran süresi veriyor. S20 rakiplerine göre bu konuda başarısız olduğu doğru ama yine günü çıkarırsın o cihazla , o kadar berbat değil. S20 kullanmadım, çevremde de kullanan yok. YouTube üzerinden yapılan testlerderden yorumluyorum. En azından şunu diyebilirim, S21 FE iPhone 11'e göre daha başarılı. Son zamanlarda diye bir şey yok yani 2-3 modelde böyle bir sorun var diye markayı çöpe çıkartmayın.

Bunu okumadım varsayıyorum.
İphone 11 5 saat? Kamera şakası mı bu? Benim Se 2020 1800mah ile 5 saat ekran süresi veriyor.11 de 3000mah batarya varken oyun oynanmadığı sürece 5 saatten fazla verir.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
İphone 11 5 saat? Kamera şakası mı bu? Benim Se 2020 1800mah ile 5 saat ekran süresi veriyor.11 de 3000mah batarya varken oyun oynanmadığı sürece 5 saatten fazla verir.
Durmadan kullanılınca evet 5 saat ekran süresi veriyor, testten teste 15-20 dakika değişiklik gösterebiliyor.