Soru Iphone Parlaklık Sonda Ama Ekran Kısılıyor Sürekli

Bu konuyu okuyanlar

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Parlaklık sonda görünüyor, ekran parlaklığı harikayken bir anda kötüleşiyor ama parlaklık seviyesi hala aynı. İnternette ve bu forumda yazıları okudum ama işime yaramadı. Valla gına geldi gözünüzü seveyim çözümünü bilen varsa yazsa.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Cihaz nedir?
Sırasıyla şu adımları izleyin: Erişilebilirlik>Ekran ve Metin Puntosu>Otomatik Parlaklık muhtemelen açıktır. Kapatıp deneyebilirsiniz.
Kapalı hocam o. Donanım haberde de aynı sorunu yaşayanlar varmış otomatik parlaklık kapalı olduğu halde ekran kararıyor. Cihaz iPhone 12 mini. Yasak değilse donanım haber konu linkini de atabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Otomatik parlaklıkta siz ne kadar ayarlasanız da sensörlerden dış parlaklığa göre kendisi ayarlar. Yani parlaklığın sonra olması bir şey ifade etmez. Kısaca otomatik parlaklığı kapatırsanız düzelecektir.
Her şey normal ama parlaklık son olmasına rağmen ekran kararmış durumda. Bazen baya bi aydınlanıyor düzeliyor. Şu an parlaklık sonda ama sorun devam ediyor. Gözlerim yoruldu

Not: bu yazıyı yazarken şimdi düzeldi ama arada bir kararıyor anlam veremedim. Düzeldiğinde çok güzel görünüyor parlaklık sondayken ama karardığında parlaklık sondayken dahi gözümü yoruyor.
375970DD-395A-4D1E-865D-87B18F1BA53B.png

1B12434F-BDF0-4F10-AC0A-013DF4B67055.png

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Kapalı hocam o. Donanım haberde de aynı sorunu yaşayanlar varmış otomatik parlaklık kapalı olduğu halde ekran kararıyor. Cihaz iPhone 12 mini. Yasak değilse donanım haber konu linkini de atabilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Her şey normal ama parlaklık son olmasına rağmen ekran kararmış durumda. Bazen baya bi aydınlanıyor düzeliyor. Şu an parlaklık sonda ama sorun devam ediyor. Gözlerim yoruldu

Not: bu yazıyı yazarken şimdi düzeldi ama arada bir kararıyor anlam veremedim. Düzeldiğinde çok güzel görünüyor parlaklık sondayken ama karardığında parlaklık sondayken dahi gözümü yoruyor.
Ekli dosyayı görüntüle 155444
Ekli dosyayı görüntüle 155445
Cihaz ısındığı için otomatik olarak parlaklığı kısıyor. Ben 11 Pro kullanıyorum.Güneş altında cihazı kullanırken cihaz ısındığı için ekran ışığını kısıyor. Soğumaya başlayayınca tekrar parlaklık yükseliyor

BatuhanDN

Profesör
Reaksiyon puanı
1,478
Cihaz nedir?
Sırasıyla şu adımları izleyin: Erişilebilirlik>Ekran ve Metin Puntosu>Otomatik Parlaklık muhtemelen açıktır. Kapatıp deneyebilirsiniz.
Ve Düşük Güç Modun'da da kendi kendine kısabiliyor.

Reaksiyon puanı
6,381

Ekli dosyayı görüntüle 155444
Ekli dosyayı görüntüle 155445
O zaman ısı koruma sistemi tarzı bir şeydendir (Adı var mı veya varsa bilmediğim için böyle yazdım).

Panel veya cihazın geneli çok ısınınca kendisi kısıyor.

Son mesajlar