Yardım iPhone 13 Ekran Renk Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

luckyslevın

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar merhaba, birkaç gün önce iPhone 13 satın aldım ama bir gün sonra iade ettim. İade etmemin sebebi ise şu; true tone ve night shift kapalı olmasına rağmen (ki zaten her zaman öyle kullanıyorum telefonumu) ekran çok soluk ve sarımtıraktı. Özellikle beyaz renkler bildiğiniz sarı gibi. Ben de daha sonra bunların ekranları mı böyle yoksa bir sorun mu var diye demo ürünlerle karşılaştırmak için üç büyük teknoloji mağazasına gittim. Üçünde de demo ürünlerde ekranın soluk ve sarımtırak olmadığını gördüm. Daha doğrusu şöyle söyleyeyim; ekran parlaklığını kıstığım zaman açıkçası bir fark göremedim ama parlaklığı %100'e çekince fark o zaman ortaya çıkıyor. Ful parlaklıkta benim telefonun hem parlaklığı daha az hem de ekran çok soluk ve beyaz renkler bildiğin sarı görünüyor. Orada çalışan personellere de gösterip sorduğumda her birisi farklı bişey söylüyor. Kimisi "iPhone'ların ekranı hep daha sarımsı oluyor zaten" diyor, kimisi de "yok bunlar demo, teşhir ürünü olduğu için nihai versiyonlardan daha farklı olur" diyor. Ama bana hiçbirisi mantıklı gelmedi açıkçası. Daha sonra da önceki kullandığım telefon iPhone 8 ile karşılaştırayım dedim. Onunla karşılaştırdığımda da şöyle ilginç bir sonuçla karşılaştım; iPhone 8'in ekranı çok çok daha gerçekçi renklere sahip ve beyazlar da bildiğin bembeyaz görünüyor. Özellikle yan yana koyup baktığımda fark çok daha da belirginleşiyor. iPhone 8'in yanında 13'te "ben sarı ekrana bakıyormuşum" dedim. Sorum şu; etrafımda hiç iPhone 13 kullanan veya oled ekranlı bir iPhone kullanan kimse olmadığı için gerçek bir kullanıcı ile telefonu kıyaslayamadım. Ancak demo ürünlerle kıyaslayabildim. O yüzden forumda iPhone 13 veya oled ekranlı bir iPhone kullanan varsa bunun normal bir durum mu yoksa bir sorun mu olduğu hakkında yorum yazıp fikir bildirebilirlerse çok memnun olurum. Bir de yukarıda da belirttiğim için yeri gelmişken ikinci olarak da şunu sormuş olayım; iPhone 8 ile kıyasladım dedim ama sizce bu kıyas doğru mu ? Sonuç olarak birisi lcd ekranken diğeri oled. Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için..