telefondan bağlanılabilen wifi bağlantısının laptopta sürekli gidip gelmesi

Bu konuyu okuyanlar

dnts01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba.
bilgisayarım hp pavillion g6
modem zte superonline ın yeni verdiği modemlerden
telefon iphone 5s

internetimi yeni bağlattım . bağlandığı günden beri aynı problemi yaşıyorum gezmediğim forum kalmadı.

bazen telefondan bağlandığım sırada bilgisayardan internete bağlanamıyorum bağlantı var görünüyor ancak bağlan dediğimde "windows ads01 bağlantısını yapamadı" diye uyarı veriyor sürekli bağlanmaya çalışıyor ama olmuyor. tam bu yazıyı yazarken aynısı oldu fotoğraf şu şekilde.

ama bu esnada telefonumdan internete girebiliyorum. herhangi bir sıkıntı yok.

bazen de bağlantı var gibi görünüyor bilgisayarda ama internet yine yok şekildeki gibi

bu durumdayken tanıla dediğimde çıkan ekran bu

"kablosuz bağdaştırıcı veya erişim noktası sorunu"
"varsayılan ağ geçidi sorunu"

internetim fiber ve ben sosyal medya ,videolar ,müzik ,bazen dizi . interneti bu şekilde kullanan bir insanım beklentilerim "donmadan bişeyleri izlemek" bu kadar düşük
ama fiber internet bağlatmama ve evde sadece ben kullanmama rağmen buna ulaşamıyorum.

sorun için bağlattığım günün ertesi günü aradım superonline ı . orda birisi işlem yapıyorum modem ayarı yapıyorum diyor bişeyler yapıyor herhangi bir değişim yok. aynı şekilde gün içinde sürekl gidip gelen bağlantı problemş aynen devam ediyor. başka üst bir yetkiliye bağladı o da bişeyler yaptı yine değişşen bişey yok.

arıza kaydı oluşturduk eve geldiler modemi değiştirdiler. aynı sorun aynı gidip gelmeler devam etti .
sorun geçmedi dedim bir kez daha geldiler adam internette hiçbir problem yok dedi gitti. bu sefer sadece telefonu kullanmaya başladım ben artık gidip gelmelerden bunaldığım için. telefonda da evde sadece ben kullanıyorum interneti facebook ya da instagramdan bir video izlerken ve "düşük kalite öyle hd falan değil" donmaya başladı artık iyice tepem attı bir kez daha aradım tekrar gelecekler .

şimdi adam geldiğinde modeme bakıyor kendi cihazından bağlanıyor o sırada problem yok. ben derdimi anlatamıyorum. gün içinde sürekli bilgisayarda gidip gelen internet , telefonda yavaşlayan internet beni çıldırtmak üzere bağlattığım günden beri sürekli problem işin içinden çıkamadım.

aynı sorunu yaşayan veya çözümünü bilen birisi yardımcı olursa çok büyük sevaba girer . şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar.

edit: arkadaşlar şimdiden söyleyeym modem arayüzüne gir wlan ı 1,6,11 yap veya başlat çalıştır cmd den netsh bilmem ne komut yaz, modeme reset at, güç seçeneklerinden uyku modunu ayarla gibi öneriler olmuyor şimdiden söyleyeyim başka seçenekleri veya direk çözümü bilen varsa daha iyi olur.