İphone Kullanmak Istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

MegaTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
İphone kullanmak istiyorum. Merhaba dostlar.Xioami Mi A2 Lite cihazını
kullanmaktayım.Ayrıca pc ve android için güçlü bir tabletim var.Yani oyun
oynamak galan istersem mobilde sıkıntı yok.Akrabalarımda olan 6s vb.
cihazlar dahi olur.6s veya 7 istiyorum.Yani 1,5 senedir kullanıyorum
xioamiyi.Şimdi 2. el piyasası ne kadar bu cihazların? Yani zioamiyi satıp
her şeyi çalışan bataryası ölmemiş bir 6s bulabilir miyim?

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Telefonun fiyatına baktım 2 bin görünüyor hocam. 1-1,5 k liraya satsanız iyi kötü alırsınız bir tane ıphone 6

Örneğin;

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Iphone 6 falan alınmaz hocam. Ömrü bitti o cihazın, artık minimum 8 kullanmak gerek benim düşüncem.
Bence de. O telefonu satıp 6 alabilir parası yeter ama 6 artık alınmaz gerçekten. 6s ise alınır iyidir ama para yetmez. Anca şu ithalat ürününe yeter

7 kullanan 4 arkadaşım var ve hepsi de memnun şu anlık. Ama para yetmez. Tavsiyem android almanız

MegaTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Bence de. O telefonu satıp 6 alabilir parası yeter ama 6 artık alınmaz gerçekten. 6s ise alınır iyidir ama para yetmez. Anca şu ithalat ürününe yeter

7 kullanan 4 arkadaşım var ve hepsi de memnun şu anlık. Ama para yetmez. Tavsiyem android almanız
Hocam sıkıntı şu. Ben telefonu 1kya satsam 6s 32 GB almak istiyorum üstüne koysam biraz olabilir. Ama sorun şu 1k ya satabilir miyim?
Iphone 6 falan alınmaz hocam. Ömrü bitti o cihazın, artık minimum 8 kullanmak gerek benim düşüncem.
Hocam zaten benim telefon bile donuyor 6s var yanımda çıkar çıkmaz alındı neredeyse senelerdir hala sapasağlam aşırı akıcı. Benim telefon kasarken herşey de o akıyor.
Yani aslında tablet var oyun için. Bir alo demek bir WhatsApp kullanmak için ios daha iyi sanki.

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Iphone 7 bile artık çok eski cihaz 2016 yılında çıktı.
Öyle hocam parasızlığın gözü kör olsun. Konu sahibinin bütçesi kısıtlı olmasa önerirdik şöyle güzel bir telefon. Daha 2 ay önce ıphone 7 almak istiyordum hayalini kuruyordum vallahi. Nasıl alsam nasıl etsem... Şimdi hayal bile etmediğim ıphone 12 mini'ye sahibim. Kendi helal paramla. 15-20 günde kazandığım paramla kendime ıphone 12 mini aldım. Parasızlık kötü. Bu hissi iyi bilirim yani. Allah herkese istediği telefonu nasip etsin. Can-ı gönülden isterim gerçekten bunu. Bizim vatandaşımız bunu hakediyor bence. Kendini değerli hissetmeyi...

Edit: ıphone 7 baya baya eski ama yine gideri var kullanılır bence birkaç sene

damzchevk

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,013
Batarya ve kamera performansını sorun etmeyeceksen 6s hala çok iyi donmadan akıcı şekilde kullanılıyor.

MegaTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
L
Mesaj otomatik birleştirildi:

Öyle hocam parasızlığın gözü kör olsun. Konu sahibinin bütçesi kısıtlı olmasa önerirdik şöyle güzel bir telefon. Daha 2 ay önce ıphone 7 almak istiyordum hayalini kuruyordum vallahi. Nasıl alsam nasıl etsem... Şimdi hayal bile etmediğim ıphone 12 mini'ye sahibim. Kendi helal paramla. 15-20 günde kazandığım paramla kendime ıphone 12 mini aldım. Parasızlık kötü. Bu hissi iyi bilirim yani. Allah herkese istediği telefonu nasip etsin. Can-ı gönülden isterim gerçekten bunu. Bizim vatandaşımız bunu hakediyor bence. Kendini değerli hissetmeyi...

Bütçe var da ailem 2-3 sene istemez yeni telefona para harcamak.

MegaTechno

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48

Batarya ve kamera performansını sorun etmeyeceksen 6s hala çok iyi donmadan akıcı şekilde kullanılıyor.
Hocam şehrimde bu var mesela böyle bana yeter. Nasıl?
(Ekran görüntüsü benim olmayan iPhone den alınmıştır.)
b77db309610f4ba7bcdb836bba0758ac.jpg

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
İphone kullanmak istiyorum. Merhaba dostlar.Xioami Mi A2 Lite cihazını
kullanmaktayım.Ayrıca pc ve android için güçlü bir tabletim var.Yani oyun
oynamak galan istersem mobilde sıkıntı yok.Akrabalarımda olan 6s vb.
cihazlar dahi olur.6s veya 7 istiyorum.Yani 1,5 senedir kullanıyorum
xioamiyi.Şimdi 2. el piyasası ne kadar bu cihazların? Yani zioamiyi satıp
her şeyi çalışan bataryası ölmemiş bir 6s bulabilir miyim?
iPhone kullanmak çok matah bir şey değil. Yıllardır kullanıyorum, ilk çıkan Androidler karşısında çok avantajlıydı, kendine has bir kalitesi var ama tutupta 2021 yılında git 6S'e para ver diye seni yönlendirmek doğru olmaz.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Telefonun fiyatına baktım 2 bin görünüyor hocam. 1-1,5 k liraya satsanız iyi kötü alırsınız bir tane ıphone 6

Örneğin;

1.5 mu? 700TL bile vermezler o telefona. Xiaomi ikinci elde tamamen değersiz bir telefon.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Abartmayın okadarda..
1500-1000 arası eder cihaz.
Eğer kutu,fatura,şarj aleti felan varsa.
Xiaomi 2. elde yapmaz o kadar ya, şimdi baktım hepsiburada A2 lite 64GB 541TL ye alıyor, ölücü telefoncular bu ücrete bile yaklaşmaz. Kendisi satsa 1k ya yakın bile para veren olmaz diye düşünüyorum.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,022
Abartmayın okadarda..
1500-1000 arası eder cihaz.
Eğer kutu,fatura,şarj aleti felan varsa.
O fiyata A2 Lite satın lütfen de görelim. Telefoncuda çalışıyor kuzenim ona da sorduö en iyimser 700TL dedi. Hiç kimse 2. El giriş segment bir Xiaomi almaz bunun için değeri yok. 1500’e 6S satılıyor , Samsung S8 satılıyor sizce giriş seviye A2 Lite 1500 eder mi? Taş çatlasın 700TL

egee358

Asistan
Reaksiyon puanı
118
xiaomi redmi note 7yi bile anca 1kya satarsin huawei mate 20 lite vardi bende 1600den bile alan olmadi kimse giris seviye android telefon almiyor ikinci el telefoncu bile benim telefona 1300 demisti sonra teknosaya verdim 1650den iphone 11 aldim kurtuldum elimde kalmisti ya resmen.Sen onu satip anca iphone 6 veya se alirsin kardesim tabi bu zamanda 4 inc telefon kullanmak ister misin bilemem satsan yine kendi telefonunun ayarinda bir seyler alirsin butceni ne yap ne et en az 1.5k yap cok para etmez o telefon.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
O fiyata A2 Lite satın lütfen de görelim. Telefoncuda çalışıyor kuzenim ona da sorduö en iyimser 700TL dedi. Hiç kimse 2. El giriş segment bir Xiaomi almaz bunun için değeri yok. 1500’e 6S satılıyor , Samsung S8 satılıyor sizce giriş seviye A2 Lite 1500 eder mi? Taş çatlasın 700TL
Hocam telefoncu 700'e alır (zorlar belki 500 olur.) 1000'e satar.
Letgo vs diyorum.