iPhone Gerçekleri!

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Çıktığı günden beri rekor bir satış yakalayan iPhone, Amerika ve Avrupa ülkelerinde neredeyse moda bu telefon oldu. Tasarımıyla ve birçok özellikleriyle de dikkatleri üzerine çeken iPhone’un bir devrim niteliğinde olacağıını söyleselerde gerçekler hiç de öyle değil…

Çıkmadan önce bile haberi tüm teknoloji yayınlarında yerini alan iPhone, dokunmatik ekran, canlı renkler, başarılı bir arayüz gibi birçok şık özellik bu telefonda yer alarak birçok kullanıcının dikkatini çekmişti. Özellikle dokunmatik ekranı herkese cazib gözüktü ve bu yüzden kime sorsanız herkesin fikri iPhone da birleşiyordu. Güvenlik açığı ile başlayan listede neler yok ki. Zaten bunun dışında eksikler liste gibi uzadıkça uzuyor. Normal bir telefonda olan bir sürü özellik bile şahane dediğimiz devrim niteliği sayılacak bu telefonda yok. Bu eksikleri kısa ve kabaca sıralamak gerekirse,

Depolama kapasitesi yeterli değil,
FM Radyo yok,
3G yok, (son hariç)
Pil sorunu var,
Zoom, flaş yok,
Video kaydı yok,
MMS özelliği yok,
Stereo Bluetooth kulaklığı çalışmıyor,
Tarayıcı ve görüntüleme problemi var,
Oyun yok,
64 bit problemi​

Kaynak

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bataryası da çıkarılabilir değilmiş sanırım.. O..O

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çıktığı günden beri rekor bir satış yakalayan iPhone, Amerika ve Avrupa ülkelerinde neredeyse moda bu telefon oldu. Tasarımıyla ve birçok özellikleriyle de dikkatleri üzerine çeken iPhone’un bir devrim niteliğinde olacağıını söyleselerde gerçekler hiç de öyle değil…

Çıkmadan önce bile haberi tüm teknoloji yayınlarında yerini alan iPhone, dokunmatik ekran, canlı renkler, başarılı bir arayüz gibi birçok şık özellik bu telefonda yer alarak birçok kullanıcının dikkatini çekmişti. Özellikle dokunmatik ekranı herkese cazib gözüktü ve bu yüzden kime sorsanız herkesin fikri iPhone da birleşiyordu. Güvenlik açığı ile başlayan listede neler yok ki. Zaten bunun dışında eksikler liste gibi uzadıkça uzuyor. Normal bir telefonda olan bir sürü özellik bile şahane dediğimiz devrim niteliği sayılacak bu telefonda yok. Bu eksikleri kısa ve kabaca sıralamak gerekirse,

FM Radyo yok,
3G yok,
Pil sorunu var,
Zoom, flaş yok,
Video kaydı yok,
MMS özelliği yok,
Oyun yok,
64 bit problemi​

Kaynak
ama artık bu saydıklarının çoğu gelmiş durumda iphone 3g ile bu 2g sürümü için geçerli

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
kızılötesi ve bluetooth da yokmuş.bluetooth sadece kulaklık için kullanılabiliyomuş :D

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kızılötesi ve bluetooth da yokmuş.bluetooth sadece kulaklık için kullanılabiliyomuş :D

bu saydıklarınız fabrika çıkışı için bir kaç ufak işlem sonrası pda dan bir farkı kalmıyo cihazın :devil:

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
iphone son sürümünde sadece 3G var ama diğerleri yok sanırım. 8 gb ve 16 gb sadece ve bunlar da arttırılamoyor...benim bildiğim bu...

2Shane

Asistan
Reaksiyon puanı
0
3g ile 32 gb da geldi 8 kalkıcak en düşük 16 olucak diye biliyorum bende :D

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
aldıktan sonra nasıl takviye yapılır ki?

kelimullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim bildiğim kadar ıyla fiyatlar biraz fazla cebinde akrep olanlar üzüldü :D:D

ndm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada almamak için 25 mazeret sıralanmış:

http://forum.shiftdelete.net/cep-telefonlari/45967-iphone-3g-almamak-icin-25-neden.html

Bluetooth'un veri transferi için halen yeterli olmadığı ve pilinin çok kısa ömürlü olduğu yazıyor.

30 Eylül 2008 itibariyle fiyatı teknosada 1.463 lira. Yazıktır, israftır. Bu kadar para vermeye değmez...

HTC, Toshiba, Asus gibi markaların daha iyi PDA'larını daha ucuza alabilirsiniz...

Xasiork

Asistan
Reaksiyon puanı
0

FM Radyo yok,
3G yok, (son hariç)
Pil sorunu var,
Zoom, flaş yok,
Video kaydı yok,
MMS özelliği yok,
Oyun yok,
64 bit problemi​

Kaynak

Depolama kapasitesi yeterli değil, - 8 yada 16 GB neyine yetmiyor?
FM Radyo yok, -
3G yok, (son hariç) - 3G geldi
Pil sorunu var, - Mallesef bu sorun var ama Apple bunu düşünüp uzun ömürlü bir pil koymuştur diye düşünüyorum
Zoom, flaş yok,
Video kaydı yok,
MMS özelliği yok,
Stereo Bluetooth kulaklığı çalışmıyor, - Çalışması lazım aslında
Tarayıcı ve görüntüleme problemi var, - Bu problemle ilgili birşey duymadım. Ama olabilir.
Oyun yok, - Var
64 bit problemi

Tasarım muhteşem. Ama bana göre yine de o parayı hak etmiyor. Git onun yerine N96 al paşa paşa kullan :D

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hahh işte tam düşündüğüm cümle kuruldu.. :D Memleketim insanı nokia babadan oğula devrediyor :)iPhone ile n95 veya 96 yı nası birbiri ile kıyaslıyorsunuz anlayabilmiş değilim.. :) Özellikler öle dio bididi bididi.. Herkes bişiler der şimdi.. Evet özllikler 3 aşağı 5 yukarı tamam aynı da n95 temi yazı yazmak rahat iPhone demi ? Yani bu telefonun sınırlarını zorlamayacaksam neden alayım ki zaten böle bi cihazı?..

Pil sorunu demiş arkadaş yazısında.. Evet interneti aktif kullananlar için geçerli süre 5-7 saat telefonlarını kullanabiliyorlar.. sonrası yok.. E sen sürekli nette n95 ile ne kadar kalabiliyorsun? yanıtı bende bilmiyorum.. Neden mi bilmiyorum? "Aaaaaa o nokia kesin iyidir o kesin" denildiği için..

Telefonu övmek istediğimden değil de sanki nokia veya diğer markalar babalarının da Yenilgiyi kabul etmiyorlar.. Adamların başarılı cihazı var ama asıl başarı cihazda değil pazarlama stretejisi.. Adamlar kötü bile olsa dünyada moda olarak nitelendirilebilecek telefon yaptı mı?? Yaptı.. E o zaman alkışlayacaksın.. Olmayan bişeyi adam aldı baş tacı yaptı helal olsun diceksin..

Param olsa alırmıyım alırım ama trden değil..

Bu arada dediğin sorunların geneli sanırım, yükleyebileceğin programlarla düzeltiliyor.. Alacak kişiler için bu yazı ön yargı oluşturmasın.. Al eline bak diğer modeller içinde böle.. Sonra dilediğini al.. :) İçiniz rahat bi şekilde kullanın..

Ha birde telefonu sık kullananlar için geçerli yine.. Ekranın dokunmatik özelliği 6-7 ay sonralarda hassaslığını yitiriyormuş (bilmiyorum).. Garantisi var buna takılmayın bence.. Zaten bu telefonu alan kişi 1 seneye kalmadan başka bir model alacaktır eminim :)

nervousking

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.500 bu telefon için az bile alalı 2 hafta oldu 2 milyar olsaydı yine birşey deişmezdi

_megavisor_

Profesör
Reaksiyon puanı
4
bence 400 ytl bile etmez onun yerine samsung olivia alırım daha iyi..

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar iPhone ölü doğdu...Bir ölüyle ne işiniz olabilir , Size HTC ürünlerini incelemenizi öneririm... Alternatifi ise : Samsung Innov8 ya da Omnia dır...

UgurCanS.

Exemplary Сasual Dating Verified Ladies
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
bırakın bunları bunlar yok ama bir iPhone unuz
var muhaah

yokur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Depolama kapasitesi yeterli değil,gayette yeterli.
FM Radyo yok,-var wifii üzerinden
3G yok, var
Pil sorunu var, 2 sene sonra orjinal pilini taktırmak 100 ytl.diğer firmalarda orjinal piller bu rakamlarda
Zoom, flaş yok, evt yok
Video kaydı yok, var-applicationlarla çekim yapılabilyor
MMS özelliği yok, var
Stereo Bluetooth kulaklığı çalışmıyor, gayette güzel çalışıyor
Tarayıcı ve görüntüleme problemi var, hiçbir problemle karşılaşmadım.javada nisan ayında gelecek adobe tarafından
Oyun yok, dolu var
64 bit problemi-bu ne oluyor anlamadım.64 bit vistam var hiç sorunsuz çalışıyor​

bilip bilmeden konuşun anca.bu arada bende iphone yok ipod touch var.tarafsızlığım burda​

teknobaycan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Depolama kapasitesi yeterli değil,gayette yeterli.

FM Radyo yok,-var wifii üzerinden
3G yok, var
Pil sorunu var, 2 sene sonra orjinal pilini taktırmak 100 ytl.diğer firmalarda orjinal piller bu rakamlarda
Zoom, flaş yok, evt yok
Video kaydı yok, var-applicationlarla çekim yapılabilyor
MMS özelliği yok, var
Stereo Bluetooth kulaklığı çalışmıyor, gayette güzel çalışıyor
Tarayıcı ve görüntüleme problemi var, hiçbir problemle karşılaşmadım.javada nisan ayında gelecek adobe tarafından
Oyun yok, dolu var
64 bit problemi-bu ne oluyor anlamadım.64 bit vistam var hiç sorunsuz çalışıyor​

bilip bilmeden konuşun anca.bu arada bende iphone yok ipod touch var.tarafsızlığım burda​

senin söylediğin eklentiler dostum. biz telefonun kendisinden bahsediyoruz yani orijinal hali. daha sonra ekleyebildiğin kadar ekle, orjinal mı oldu..:D

yokur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ne düşünürseniz düşünün.kabul ettirecek halim yok.kullanan kullanıyor.sonradan eklesende para vermiyosun çoğu free uygulama..jailbreak bile yapmana gerek yok.iphone ve ipod touch bildiğin el bilgisyarı zaten yanında telefon özelliği var iphoneun.sanki diğer telefonlara bişey yüklenmiyor symbian işletim sistemi için millet uygulama arıyor.bu özellik bana yetmiyor diye ikisde aynı.neden bahsediyosunuz siz.
hiç denemeyen insanlar bi de yorum yapıyolarya anlamıyorum valla.en az 1 ay kullanacan ondan sonra artısını eksisini tartışacan.eline alıyor aa bu yok şu yok diyo hemen kötülemeye başlıyor yüzyılın oyuncağı işte.çokta büyük zevk veriyor kullanması.sanki çok mms atıyozda sanki eskiden herkes 3g sayesinde nete giriyoduda.daha 3 g bile yok.3g gelsin bak nasıl alet kendine gelecek.ne uygulamalar var biliyomusunuz.amerikada bizzat şahit oldum.burda yavan ekmek gibi iphone.adamların hayatı iphone üzerine kurulu.gideceği pat diye söylüyor en kısa yolu veriyor,trafiğin yoğun olduğu bölgeleri söylüyor.en yakın benzin istasyonu olduğunu hatta radarın bile olduğunu gösteriyor.en yakın resturantı.acaba ne yesem diyosunuz.atıyorum köfte yiyeceksiniz amerikada hahaha.en yakın köfteciyi buluyor.çevredeki tüm köftecileri gösteriyor.neler var neler.adam yolda giderken nete giriyor heryerde wiifii var ücretrsiz dileyen 3g ile giriyor.say say bitmez.

birde başlık atılmış iphone gerçekleri diye.teknik öelliklerinde herşey yazıyor.okumadan mı ürün alıyosunuz.adamlar satarken gizlemiyor ki bu özellikleri açık açık söylüyolar.isteyen alır isteyen almaz.

maho80

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Önünde kamerası yok karşındaki kişiyi görmek istersen o seni göremeyecek ne salak telefon dandik N70in bile önünde kamerası var :D

sefas

Asistan
Reaksiyon puanı
4

FM Radyo yok,
3G yok, (son hariç)
Pil sorunu var,
Zoom, flaş yok,
Video kaydı yok,
MMS özelliği yok,
Oyun yok,
64 bit problemi​

Kaynak
arkadaşım o yaptığın alıntılardaki bilgilerin bazısı yanlış Stereo Bluetooth kulaklığı çalışmıyor yazmışsın iphone nun olmadığı için bilmezsin iphone da bluetooth var sadece bluetooth kulaklık için Oyun yok,
64 bit problemi demişsin allah akıl fikir versin

ruzgar123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bnm arkadaşım BEDAVAYA kamera özellii yükledi bn de inanamadım inanmıosanız yikleyin CYCORDER veya CYRECORDER gbi bi şey bilgisayara da yükleyebiliyosun gyt ii bi özellik ve oyun var iphoneu olan herkes bunu bilir Kİ bnm iphoneum bile yok okulda arkadaşlarımda görüyorum

bi kere kamera var CYCORDER veya CYRECORDER gbi bi şey oyun da var 64 bit problemi mi puhahhahha :D güldürme beniiii

bi de ii özelliklerini sayın bakalımmmm kötülerden en az 15 kat daa fazla çıkar

teknobaycan adını deiştirmeye ne dersin??? :/

joker10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
amerikastan da bunu 1.500 liraya satmıyorlar :) devletimiz sağolsun bir tane bile telefon üretemediğimizden aha da böyle telefonları bize bu fiyata kakalıyorlar

hll1996

Asistan
Reaksiyon puanı
0
senin söylediğin eklentiler dostum. biz telefonun kendisinden bahsediyoruz yani orijinal hali. daha sonra ekleyebildiğin kadar ekle, orjinal mı oldu..:D

Orjinaliden ne farkı var ki...

Zaten çoğu ücretsiz uygulamalar ve de Apple'ın onayından geçmişler ve arkadaşın
dediği gibi görünüşte fm radyo yok gibi ama sonradan yükleyebileceğin bir uygulamayla ister yerel radyolar isterde Last fm gibi internet radyolarını dinleyebilirsin.

MMS desteği için ise zaten çeşitli uygulamalar var ama illa ki orjinal istiyorsan 3.0
da kendi üzerinde gelecek.

Hemencecik bir alıntıyla İphone gibi satış rekorları kıran bir ürünü karalayamazsın.;)

KaRaSaHiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir cihazda en önemli şey servistir, Şuan vodafone iphone'lara teleservice bakıyor , Cihazda herhangi bir sorun olduğu zaman önce yazılım atıyorlar eğer sorun çözülmezse cihazı hiç açmadan direk yenisiyle değiştiriyorlar ,hemde sadece iki gün içersinde, Bu olay başka hangi cihaz ve markada var soruyom sizlere ?
Hangi cihaz için milyonlarca uygulama ve oyun var ?
Hangi cihazın içinde app store benzeri bir uygulama ve oyun yükleme programı var ?
Hangi cihaz iphone gibi kaliteli müzik keyfi veriyor ?
Hangi cihazın dokunmatiği iphone kadar hassas ve eğlenceli ?
Hangi cihazda izlediğiniz videolar iPhone'daki kadar net?
Hangi cihazda resimleriniz iPhone'daki kadar hızlı ve net açılıyor ?

MMS göndermiyormuş ,soruyorum sizlere ayda kaç tane mms gönderiyorsunuz ?
Video kayıt yapmıyormuş ,Soruyom size hangi cihaz video kamera kadar net kayıt yapıyor ?
Bluetooth'dan dosya gönderilmiyor , Doğru bu büyük bir eksik , Ama üst düxey telefon kullanıcılarının hepsinde pc var , Bu yüzden bu çok sorun olmamalı diye düşünüyorum.

Kısaca iphone şuan için benim gözümde telefonların en iyisi.iPhonedaki görüntü kalitesi ve netliği hiçbir cihazda yok.Bu bile sadece bu cihazı almanız için yeterli.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
Bu kadar pahalı olmasa diğerleri sorun değil.

mertbba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yazın çıkacak olan 3.0 firmware ile

bluetooth
video
mms problemleri ortadan kalkıyor

onun dışında nokianın yavaşlığına alışkınsanız orada devam edin ama ben hızı severim.