iPhone fotoğraf formatı nasıl olmalı

Bu konuyu okuyanlar

Onur1955

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Canlar merhaba. Gerek 11 gerek 12 gerek 13 olsun belki daha farklı modellerde de vardır bilmiyorum şu an ama 2 farklı fotoğraf formatı var. Bunlardan biri yüksek verimlilik ile çekilen heif, diğer en uyumlu modda çekilen jpeg. Ben yıllardar jpeg formatı kullanan biriyim, çünkü şöyle bir mantık da yürütüyorum, dosya boyutu arttıkça kalite, ayrıntı, vs gibi şeyler de bu oranda artar diye. Ama bugün deneme çekimlerimde jpeg formatı hayal kırıklığı yarattı, yüzüm doğal değildi sonra eğip büzme bile yaptı fotoğraflarda, kafam ezilmiş gibiydi. =)
Sizler hangi modda ve formatta çekim yapıyorsunuz?
Telefonum iPhone 13.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Canlar merhaba. Gerek 11 gerek 12 gerek 13 olsun belki daha farklı modellerde de vardır bilmiyorum şu an ama 2 farklı fotoğraf formatı var. Bunlardan biri yüksek verimlilik ile çekilen heif, diğer en uyumlu modda çekilen jpeg. Ben yıllardar jpeg formatı kullanan biriyim, çünkü şöyle bir mantık da yürütüyorum, dosya boyutu arttıkça kalite, ayrıntı, vs gibi şeyler de bu oranda artar diye. Ama bugün deneme çekimlerimde jpeg formatı hayal kırıklığı yarattı, yüzüm doğal değildi sonra eğip büzme bile yaptı fotoğraflarda, kafam ezilmiş gibiydi. =)
Sizler hangi modda ve formatta çekim yapıyorsunuz?
Telefonum iPhone 13.
Se 2020 kullanıyorum.Ben fotoğraflar ve videolar için yüksek verimliliği kullanıyorum.Kendi cihazımda tek kamera olmasına rağmen doğal çekiyor.Sende kullandığın 13 de yüksek verimlilik kullanmanı tavsiye ederim.

Onur1955

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Se 2020 kullanıyorum.Ben fotoğraflar ve videolar için yüksek verimliliği kullanıyorum.Kendi cihazımda tek kamera olmasına rağmen doğal çekiyor.Sende kullandığın 13 de yüksek verimlilik kullanmanı tavsiye ederim.
Uzaktan fotoğraf çektiğimde çok kötü çekiyor. Yakından yaklaşık yarım metreden fazla problem yok ama özellikle 2 metre civarına çıktığında çok bozulmalar oluyor yüzde jpeg formatında. Ve yüzümü inceltiyor. Fotoğrafı büzüştürüyor gibi bir his yaratıyor.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
Uzaktan fotoğraf çektiğimde çok kötü çekiyor. Yakından yaklaşık yarım metreden fazla problem yok ama özellikle 2 metre civarına çıktığında çok bozulmalar oluyor yüzde jpeg formatında. Ve yüzümü inceltiyor. Fotoğrafı büzüştürüyor gibi bir his yaratıyor.
Uzak çekimlerde 12mp den dolayı zoom yaptığında bozulma olması gayet normal.13 le bende fotoğraf çektim.Ben kamerasında bir sorun görmedim.

Onur1955

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Fotoğraflar gayet iyi.Ben bir anormallik görmüyorum.Elindeki bir fotoğraf makinası değil,bir akıllı telefon kamerası.Bunun bilincinde olman lazım.
İphone 13'ten bahsediyoruz. Bunun farkındasınız değil mi ? Hani Apple şirketinin son telefonu olan.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
İphone 13'ten bahsediyoruz. Bunun farkındasınız değil mi ? Hani Apple şirketinin son telefonu olan.
Hocam farkındayım.Çekilen fotoğraflar kalite olarak gayet iyi.Daha iyisini istiyorsan 13 Pro alman lazım.

Applemania

Profesör
Reaksiyon puanı
3,460
13 ile 13 pronun normal kamerada, kamera farkı var mı da ? Ben yok diye biliyorum.
13 ile 13 Pro da normal kamerada fark var.13 Pro da daha büyük sensör ve daha kaliteli bir lens var.13 serisinde üst düzey kamera performansı bekliyorsan 13 Pro yada 13 Pro max alman lazım.