iPhone 7'den S7 Edge'ye Geçtim! İşte Deneyimlerim

Bu konuyu okuyanlar

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Evde halen 5s duruyor 4 yıl sorunsuz ,kasmasız götürdü beni bence en iyi telefonu halen 5s bu kadar eski model halen güncelleme alıyor ve kasmıyorsa gerçekten güzel yapılmış ve sağlam bir telefon kılfısz kullandığım tek iphone 5s di tek kırık veya çatlağı yok.
Birileri elde edemediği yada etmek istemediği için verdiği güveni ve sağlamlığını bilmiyor yoksa banane iphone dan bi gelir elde etmiyoruz kimseden:)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Note 8 kullananlar klubüne baktımda bi arkadaş belgeyle beraber note 8 cihazının ışık sızmasından dolayı 3 kez değiştiğini yazmış s8 almak daha mantıklı heralde:)

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Note 8 kullananlar klubüne baktımda bi arkadaş belgeyle beraber note 8 cihazının ışık sızmasından dolayı 3 kez değiştiğini yazmış s8 almak daha mantıklı heralde:)
ben olsam note 8 yerine ıphone 7 plus alırdım.şuan fiyatı uygun olsa hiçkimseyi dinlemez direk gider alırdım :)

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Sana S7 Edge'den İphone'a geçen abinin numarasını vereyim konuş. Pişman olacağın işe girme.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
G6, alma Nokia 8 belki S8 iyi
Ben olsam ithalatçı HTC U11 , veya Sony TR garantili XZ Premium alırdım.
ithalatcı telefonlara uğraşamam bunu söylemiştim.xz premıum tasarımı beğenmıyorum
s8 tasarım ve kamera beğeniyorum.ama samsunga güvenemiyorum
lg 6 nın samsung hariç diğer telefonlara oranla tasarımını beğendim.yalnız bunda da ıps ekran sevmiyorum.lg servis olayı onu da bılmıyorum..nokıa 8 yarın yada salı günü mağazadan inceleyip son kararımı vereceğim

M

Murat Burç

SDN Okuru
ithalatcı telefonlara uğraşamam bunu söylemiştim.xz premıum tasarımı beğenmıyorum
s8 tasarım ve kamera beğeniyorum.ama samsunga güvenemiyorum
lg 6 nın samsung hariç diğer telefonlara oranla tasarımını beğendim.yalnız bunda da ıps ekran sevmiyorum.lg servis olayı onu da bılmıyorum..nokıa 8 yarın yada salı günü mağazadan inceleyip son kararımı vereceğim
G6'yı alma Nokia 8 iyidir.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Klasik LG her telefonunda sorun çıkan LG , G6'da kamera ve işlemci olarak parlak değil hayır iyi ama Nokia 8, 835 kullanıyor mesela Nokia 8'lik paran varsa onu al

Sidar Aldemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
ıphone 6 plus alayım mı?32 gb olanı varmıdır?
6 plus alınmaz asla 6s zaten 2015 cihazı fiyatı halen 2500 6s plus desen hiç düşmedi çok pahalı o da
--- Gönderi Güncellendi ---
Lg bulaşmayın bence de kullanıp memmun olan çok az kişi var.

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaşlar ben de son 5 yıldır iOS cihaz kullanıcısıydım 4S,5S,6,7 Plus olarak. Yaklaşık 6 aydır S7 edge silver kullanıyorum. Aldığımdan beri kılıf ve jelatin kullanmadım.

Yüzlerce kez havuz altında çekimler yaptım. (Kanıt isteyene gönderilir)

S7 edge aldığımdan beri hiç bir zaman şikayet etmedim ve iPhone'u aramadım. Samsung'ta tek ana ekran iOS modu var ve uygulama menüsünü kaldırıp iPhone gibi yapınca cihaza hemen alıştım.

Hız olarak iPhone 7 Plus'tan daha hızlı kesinlikle.
Kamera performansı 7 Plus'tan 2 kat daha iyi çekim yapıyor.
Ses kalitesi hoparlör olarak 7 Plus daha iyi.
Kulaklık olarak EarPods kesinlikle daha iyi. S7 nin kutu içeriğinden çıkan kulaklık performansını beğenmedim.
Elle tutarken sağlamlık hissiyat olarak 7 Plus daha iyi. Bu demektir ki S7 edge kötü. Geçen cumartesi telefonu çok felaket bi şekilde düşürdüm ofisten rahat takla ata ata 4 metreden fazla yuvarlandı parkede. Ekranda ve kasada gram çizik yoktu. 6 aydan fazla kullanıyorum ekranda hala çizik yok.
7 Plus satmamın sebebi sosyal uygulamaların dışına çıkamamam ve şirket odaklı pdf/xls gibi önemli dökümanları cihaza depolama yerine Apple'ın bulut depolamaya zorlaması değiştirmem için etken kararlarımdan biri oldu.
Çok dizi/film izleyen biri olarak cihaza film dizi aktarmak tam bir işkence. Her şekilde iTunes ile muhattap olmak can sıkıcı.
Filmi attın koskoca Apple markette adam gibi video oynatıcısı yok. Android'de MX Player Pro diye muazzam video oynatıcısı var insan gerçekten onu arıyor.
Samsung'un 4k odaklı üst düzey 256 GB SD kartı satın aldım kullanıyorum.
15 tane 1080p DUAL Bluray film attım MKV sürekli izliyorum.
Telefonumda şirket ile ilgili yüzlerce döküman pdf excel gibi önemli dosyalarım mevcut.
MicroDuo flask bellek takabiliyorum. 64 GB USB 3.0 çift taraflı USB belleğim var. Filmleri bilgisayardan doldurup belleği telefona takıyorum ve filmi mi izliyorum.
Özel Mod ve Güvenli Klasör diye muazzam bir özellik var. Bunun için iPhone'a dönmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Galeride özel fotoğraflarım,videolarım, şirket belgelerim müzikler gibi bütün dökümanları özel moda taşıyabiliyorsunuz. Özel modu açmak için parmağınızla okutarak izin vermeniz yeterli :)
Always On Display gece uykumda çok yararlı olan bir özellik. Gece çok uyanan biri olduğum için telefonumu elime almadan uzaktan saatin kaç olduğunu görebiliyorum.
Gelişmiş paylaşma seçenekleri. Bir dökümanı paylaş dediğimizde yüzlerce uygulama karşına çıkıyor. Apple'da bu olay çok kısıtlı.
Whatsapp medyalarını iPhone'da sadece Google Drive'a yedekleme şartı koşuyor. Başka şekilde Whatsapp medyalarınızı yedekleme şansınız bulunmuyor.
Samsung Browser'da parmak iziyle gizli modu açabiliyorsunuz ve özel websitelerde iz bırakmadan sörf yapabiliyorum.

Bunları neden anlatıyorum, bu yazdıklarımın hemen hemen hepsini iki kat fiyatıyla satılan 7 Plus'ta yapamıyorsunuz. Artık iOS stabil Android şişiyor devri bitti. Hatta Android'in şuan iOS'tan daha stabil olduğunu iddia ediyorum. Google bu konuda çok iyi ilerleme kaydetti. Aynı şekilde Samsung Note 5 ve S7 ile inanılmaz ilerleme kaydettiğini düşünüyorum. Samsung bu çizgide giderse benim gibi yılların iOS kullanıcısını kaybetmez. Şu an çok memnunum Allah'a şükürler olsun cihazım beni hiç yarıda bırakmadı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar ben de son 5 yıldır iOS cihaz kullanıcısıydım 4S,5S,6,7 Plus olarak. Yaklaşık 6 aydır S7 edge silver kullanıyorum. Aldığımdan beri kılıf ve jelatin kullanmadım.

S7 edge aldığımdan beri hiç bir zaman şikayet etmedim ve iPhone'u aramadım. Samsung'ta tek ana ekran iOS modu var ve uygulama menüsünü kaldırıp iPhone gibi yapınca cihaza hemen alıştım.

Kulaklık olarak EarPods kesinlikle daha iyi. S7 nin kutu içeriğinden çıkan kulaklık performansını beğenmedim.
Elle tutarken sağlamlık hissiyat olarak 7 Plus daha iyi. Bu demektir ki S7 edge kötü. Geçen cumartesi telefonu çok felaket bi şekilde düşürdüm ofisten rahat takla ata ata 4 metreden fazla yuvarlandı parkede. Ekranda ve kasada gram çizik yoktu. 6 aydan fazla kullanıyorum ekranda hala çizik yok.
7 Plus satmamın sebebi sosyal uygulamaların dışına çıkamamam ve şirket odaklı pdf/xls gibi önemli dökümanları cihaza depolama yerine Apple'ın bulut depolamaya zorlaması değiştirmem için etken kararlarımdan biri oldu.
Çok dizi/film izleyen biri olarak cihaza film dizi aktarmak tam bir işkence. Her şekilde iTunes ile muhattap olmak can sıkıcı.
Filmi attın koskoca Apple markette adam gibi video oynatıcısı yok. Android'de MX Player Pro diye muazzam video oynatıcısı var insan gerçekten onu arıyor.
Telefonumda şirket ile ilgili yüzlerce döküman pdf excel gibi önemli dosyalarım mevcut.
MicroDuo flask bellek takabiliyorum. 64 GB USB 3.0 çift taraflı USB belleğim var. Filmleri bilgisayardan doldurup belleği telefona takıyorum ve filmi mi izliyorum.
Özel Mod ve Güvenli Klasör diye muazzam bir özellik var. Bunun için iPhone'a dönmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Galeride özel fotoğraflarım,videolarım, şirket belgelerim müzikler gibi bütün dökümanları özel moda taşıyabiliyorsunuz. Özel modu açmak için parmağınızla okutarak izin vermeniz yeterli :)
Always On Display gece uykumda çok yararlı olan bir özellik. Gece çok uyanan biri olduğum için telefonumu elime almadan uzaktan saatin kaç olduğunu görebiliyorum.
Gelişmiş paylaşma seçenekleri. Bir dökümanı paylaş dediğimizde yüzlerce uygulama karşına çıkıyor. Apple'da bu olay çok kısıtlı.
Whatsapp medyalarını iPhone'da sadece Google Drive'a yedekleme şartı koşuyor. Başka şekilde Whatsapp medyalarınızı yedekleme şansınız bulunmuyor.
Samsung Browser'da parmak iziyle gizli modu açabiliyorsunuz ve özel websitelerde iz bırakmadan sörf yapabiliyorum.

Bunları neden anlatıyorum, bu yazdıklarımın hemen hemen hepsini iki kat fiyatıyla satılan 7 Plus'ta yapamıyorsunuz. Artık iOS stabil Android şişiyor devri bitti. Hatta Android'in şuan iOS'tan daha stabil olduğunu iddia ediyorum. Google bu konuda çok iyi ilerleme kaydetti. Aynı şekilde Samsung Note 5 ve S7 ile inanılmaz ilerleme kaydettiğini düşünüyorum. Samsung bu çizgide giderse benim gibi yılların iOS kullanıcısını kaybetmez. Şu an çok memnunum Allah'a şükürler olsun cihazım beni hiç yarıda bırakmadı.
Size bir Note yakışır imza falan atarsınız kalemle haberiniz olsun :D

OwerLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

Samsung'ta tek ana ekran iOS modu var ve uygulama menüsünü kaldırıp iPhone gibi yapınca demişsin bunun bir resmini paylaşmanı rica etsem merak ettım de bende ikilemdeyim o yüzden yardımcı olur belki bana

M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsung'ta tek ana ekran iOS modu var ve uygulama menüsünü kaldırıp iPhone gibi yapınca demişsin bunun bir resmini paylaşmanı rica etsem merak ettım de bende ikilemdeyim o yüzden yardımcı olur belki bana
6.0.1'de vardı S7'ler de 7.0'da gitti ama S8 ve Note 8'de bu özellik vardı sanırım

M

Murat Burç

SDN Okuru
kısa da olsa inceleme vaktim oldu ekranı asagı yukarı hareket ile menü acılıyor direkt menü gelse acılınca oyle birşey varmı
iOS tarzı menusuz tarz var basılı tutup oradaki sseçenkelerden birinin içinden yapılıyor olması lazım ayarların içinde de olabilir.

OwerLord

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
madem android de iyisin gerçi konu ile alakası yok ama huawei mate 10 pro muydu o cıkacak olan oda hosuma gitti o nasıl

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Android 6 da bu özellik vardı 7.0 da Samsung kaldırdı fakat apkmirror da son sürüm S8 TouchWiz Home kurarak sorunu çözdüm. Android 8.0 Oreo güncellemesinde zaten Note 8 de kullanılan Samsung Experience arayüzü gelecek. Onda da iOS modu var.
YOD1aa.png

Size bir Note yakışır imza falan atarsınız kalemle haberiniz olsun :D
Hocam gerçekten çok aklımı çeliyor ama Samsung cihazıma 2100 TL teklif etti üstüne para verip Note 8 verebiliyor. Yapsam mı diye düşünüyorum sonra diyorum Note 8 de yapıp S7 edge de neler yapmıcam sanki diyorum. Tüketim çılgınlığı oluyor işte. O yüzden bu telefonla gittiği yere kadar gitmeyi düşünüyorum. Teknolojinin sonu yok yetişemiyoruz :))

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Androidde Samsung'un ekosistemi cok iyi ama Huawei de yabana atılacak cihaz degil. İlk defa Android kullanacaksanız Samsung öneririm.