iPhone 7'den S7 Edge'ye Geçtim! İşte Deneyimlerim

Bu konuyu okuyanlar

Sidar Aldemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Murat Burç'un isteği üzerine bu konuyu açıyorum kendisine selamlar

Birkaç hafta önce iphone 7 den samsungun s7 edge modeline geçiş yaptım .Öncelikle yoğun kullanan biri olarak iphone 7 nin sarjı götürmüyor 1 günü ve sarj süresi uzun yaklaşık 3 saate yakın bir sürede %100 oluyordu cihazım şimdi s7 edge de 1 saat 45 dakka gibi bir sürede telefonu sarj edebiliyorum. S7 edge kullanımı kolay sarjı 1 günlük yoğun kullanımı gayet rahat çıkaran bir telefon ama biraz fazla narin o yüzden iyi bir koruyucu ve kılıf istiyor(merak eden varsa spigen marka kullanıyorum tavsiye ederim).
-Sarj konusunda 3600 mah batarya sizi gayet iyi idare eder yoğun kullanımda 1 günü çıkarır
-Kameraya gelirsek Gece çekimi ve kamerası çok güzel hayran kaldım.
-Ekranı super Amoled ekran görüntüler canlı ve güzel kılıyor.
-İşlemcisi samsungun ürettiği araştırdığım kadarıyla türkiyede Snapdragon 820 olanı yok Exynos 8890 var ikisi arasında ne kadar fark var bilemem ama bu işlemciden memmunum bir sorun yok o yönden.
-microSD desteği var gidip 16 gb 32 gb alıp hafızanız dolunca fotoğraf video silmeye gerek kalmıyor en azından.
-Suya dayanaklı olduğunu biliyorum ama halan denedim nasip olursa size aktarırım sonuçları.
-Isınma falan yok sarjda biraz ısınıyor o da hızlı sarj hakkında diye düşünüyorum.

Eksileri
-Narin bir telefon iyi korunması gerekiyor
-Haparlörlerden biraz sesi kısık geliyor
Başka karşılaştığım kötü yönü yok

S7 ile pek farkı yok tanıdığım biriyle karşılaştırdım sadece ekran tasarımı ve batarya(3000mah)bakımından fark var.Bence s7 ile s7 edge arasında kaldıysanız s7 alabilirsiniz hem bir miktar paranınızda cepte kalmış olur.

Artık Samsung kullanıcağım satıp s8 almayı düşünüyorum Hızlı sarjı ve kulaklık yeri olmayan telefona neden o kadar para verdiğimi hala anlamış değilim.İlla iphone7 alcak varsa 6s alsın hiçbir fark yok su geçirmezlik var diye 700 tl daha para veremem İphone burdan kaybediyor.

Sorularınız varsa memmuniyetle cevaplarım. İyi günler İyi forumlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aleyküm selam ve teşekkürler.
Hayran kalınmayacak gibi değil ki millet birde iPhone 7 ile kamerada o kadar fark yok der. :D
s7 edge de 1 saat 45 dakka gibi bir sürede telefonu sarj edebiliyorum.
Şunu tavsiye ediyorum. Normal şarjı da çok hızlı hızlı şarj ile arasında 0'dan 100'e şarjda 10-15 dakika oynuyor en fazla telefonu genel olarak normal şarjla şarj etmeni tavsiye ediyorum. Hızlıca şarj edip çıkman gerektiği durumlarda ayarlardan hızlı şarjı açar şarj edersin. Cihaz eğer Nougat yüklü geldiyse ekranı şuan FHD çözünürlüktedir. 2K çözünürlüğe çıkar eğer beğenirsen kalsın çok fark yok FHD zaten çok güzeldi dersen FHD takıl derim.

Sidar Aldemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Teşekkürler bunları göz önünde bulunduracağım.

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Hızlı şarj çok çok önemli abi ben bunu bilir bunu söylerim. Acil durumlar oluyor az bir sürede çok şarj olması önemli iPhone’un benim için en büyük eksisi bu. Telefon alırken ilk sıraya koyacağım özelliklerden biri hızlı şarj. Apple’in hızlı şarj için adaptör aldırması falan hiç hoşuma gitmiyor.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,349
Telefon açıkken mi 1 saat 45 dakika şarj oluyordu
Pembe çizgi sorunuyla karşılaşmamışsın bu çok güzel telefonun kendisi ayrı bir muazzam

Yalnız İphone 6 ile 7 arasında işlemci farkı var yinede farklar var ama sonuçta aşırı pahalı

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38

Birkaç hafta önce iphone 7 den samsungun s7 edge modeline geçiş yaptım .Öncelikle yoğun kullanan biri olarak iphone 7 nin sarjı götürmüyor 1 günü ve sarj süresi uzun yaklaşık 3 saate yakın bir sürede %100 oluyordu cihazım şimdi s7 edge de 1 saat 45 dakka gibi bir sürede telefonu sarj edebiliyorum. S7 edge kullanımı kolay sarjı 1 günlük yoğun kullanımı gayet rahat çıkaran bir telefon ama biraz fazla narin o yüzden iyi bir koruyucu ve kılıf istiyor(merak eden varsa spigen marka kullanıyorum tavsiye ederim).
-Sarj konusunda 3600 mah batarya sizi gayet iyi idare eder yoğun kullanımda 1 günü çıkarır
-İşlemcisi samsungun ürettiği araştırdığım kadarıyla türkiyede Snapdragon 820 olanı yok Exynos 8890 var ikisi arasında ne kadar fark var bilemem ama bu işlemciden memmunum bir sorun yok o yönden.
-microSD desteği var gidip 16 gb 32 gb alıp hafızanız dolunca fotoğraf video silmeye gerek kalmıyor en azından.
-Suya dayanaklı olduğunu biliyorum ama halan denedim nasip olursa size aktarırım sonuçları.
-Isınma falan yok sarjda biraz ısınıyor o da hızlı sarj hakkında diye düşünüyorum.

Eksileri

S7 ile pek farkı yok tanıdığım biriyle karşılaştırdım sadece ekran tasarımı ve batarya(3000mah)bakımından fark var.Bence s7 ile s7 edge arasında kaldıysanız s7 alabilirsiniz hem bir miktar paranınızda cepte kalmış olur.

Artık Samsung kullanıcağım satıp s8 almayı düşünüyorum Hızlı sarjı ve kulaklık yeri olmayan telefona neden o kadar para verdiğimi hala anlamış değilim.İlla iphone7 alcak varsa 6s alsın hiçbir fark yok su geçirmezlik var diye 700 tl daha para veremem İphone burdan kaybediyor.

Isınmasının nedeni dediğin gibi hızlı şarj, zaten ben genelde acil durumlar hariç hızlı şarj pek kullanmıyorum çünkü normal şarjı bile yeterince hızlı ama hızlı şarj bir nebze daha hızlı. Ve bence de hızlı şarj ve Micro Sd kart olmazsa olmaz özellikler.
Su geçirmezlik özelliğini de ben çok denedim her hangi bir sorun yaşatmıyor.

Sidar Aldemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefon açıkken mi 1 saat 45 dakika şarj oluyordu
Pembe çizgi sorunuyla karşılaşmamışsın bu çok güzel telefonun kendisi ayrı bir muazzam

Yalnız İphone 6 ile 7 arasında işlemci farkı var yinede farklar var ama sonuçta aşırı pahalı
pembe çizgi yok ve 0 dan 100 e 1saat 4 dakika - 1saat 50 dakika civarı oluyor
6s ile bence öyle pek önemli fark yok 600 700 tl hele hiç verilmez su geçirmezliğe bence a9 da hızlı a10 da kayda değer fark yok 1 2 saniyelik şeyler sonuçta
Isınmasının nedeni dediğin gibi hızlı şarj, zaten ben genelde acil durumlar hariç hızlı şarj pek kullanmıyorum çünkü normal şarjı bile yeterince hızlı ama hızlı şarj bir nebze daha hızlı. Ve bence de hızlı şarj ve Micro Sd kart olmazsa olmaz özellikler.
Su geçirmezlik özelliğini de ben çok denedim her hangi bir sorun yaşatmıyor.
Bende sonunda bir gün deneyeceğim ama su alırsa falan garanti dışı kalır mı yoksa garanti yapar mı?

gorkemmalp

Asistan
Reaksiyon puanı
38

pembe çizgi yok ve 0 dan 100 e 1saat 4 dakika - 1saat 50 dakika civarı oluyor
6s ile bence öyle pek önemli fark yok 600 700 tl hele hiç verilmez su geçirmezliğe bence a9 da hızlı a10 da kayda değer fark yok 1 2 saniyelik şeyler sonuçta

Bende sonunda bir gün deneyeceğim ama su alırsa falan garanti dışı kalır mı yoksa garanti yapar mı?
Su geçirirse gatanti ücret alıyo diye biliyorum ama çok emin değilim. İlk başta bir kaç ay ben de korkup sokmadım suya ama sonra denemek için yıkadım herhangi bir şey olmadı.

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
S7 Edge değil de, S8 ve S8+'a geçsen farkı hissedersin. Yalnız hızlı şarj vs. hariç...

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014

Eksileri

Eksilerine ses kısık geliyo demişsin s8 e geçince pek bi fark hissetmeyeceksin bende s7 edge kullanıyorum telefon muazzam ama bana kalırsa tek kusuru ses çıkışı ve kulaklığı bende sese çok önem verdiğim için yarın öbür gün htc u11 e geçiyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
S7 Edge değil de, S8 ve S8+'a geçsen farkı hissedersin. Yalnız hızlı şarj vs. hariç...
Arada süper fark yok emin ol. Hatta fark sadece tasarım bile denilebilir. S7'ler çok hızlı çalışan kameraları S8'e çok yakın cihazlar. Arada ne fark olmasını bekliyorsun mesela?
Eksilerine ses kısık geliyo demişsin s8 e geçince pek bi fark hissetmeyeceksin bende s7 edge kullanıyorum telefon muazzam ama bana kalırsa tek kusuru ses çıkışı ve kulaklığı bende sese çok önem verdiğim için yarın öbür gün htc u11 e geçiyorum
S8'in sesi daha yüksekmiş. Bu seferki dahili dac iyi diyorlar. Sen yine de yanılıp U11'i bırakma çünkü S8 kutu kulaklığı ile U11'in kıyaslanamayacağını söylüyor çoğu kişi

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
ıphone 7 nin s7 edge den hiç mi daha iyi olduğu özelliği yok?tarafsız yorum olmamış gibi

M

Murat Burç

SDN Okuru
ıphone 7 nin s7 edge den hiç mi daha iyi olduğu özelliği yok?tarafsız yorum olmamış gibi
Evet kulaklık çıkışı dışında iPhone 7'nin S7 Edge'den fark edilir derecede daha iyi olduğu bir alan yok. İyi olan herşey S7 Edge tarafında. Ancak işlemcinin 4K video işleme konusundaki hızı fark edilebilir.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Arada süper fark yok emin ol. Hatta fark sadece tasarım bile denilebilir. S7'ler çok hızlı çalışan kameraları S8'e çok yakın cihazlar. Arada ne fark olmasını bekliyorsun mesela?

S8'in sesi daha yüksekmiş. Bu seferki dahili dac iyi diyorlar. Sen yine de yanılıp U11'i bırakma çünkü S8 kutu kulaklığı ile U11'in kıyaslanamayacağını söylüyor çoğu kişi
Sesi daha yüksek evet ama bassları tam veremiyo sadece tizlerde biraz daha iyi ses konusunda htc piyasanın kralı hocam Samsung'un s9 da bu işe bi el atması lazım herşeyin en iyisini yapan firma ses konusunda bazı firmalardan hatta çoğu firmadan geride kalıyo çok sinir bozucu

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Evet kulaklık çıkışı dışında iPhone 7'nin S7 Edge'den fark edilir derecede daha iyi olduğu bir alan yok. İyi olan herşey S7 Edge tarafında. Ancak işlemcinin 4K video işleme konusundaki hızı fark edilebilir.
ıphone nin kulaklıkları iyi mi?yani samsung kulaklıklarını hiç kullanamadım.kualğımda durmuyor
.s7 edge nin sesi de haporlerden az çıkıyor.ıphone nin sesini hiç deneyemedim
fiyatı uygun olsa bende s7 edge den ıphone 7 plus 'a geçeceğim :D
1phone 8 çıktı. 6s plus(32gb) hala 3700 civarlarında.gerçi bu modeller biraz takoz gibi

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
ıphone nin kulaklıkları iyi mi?yani samsung kulaklıklarını hiç kullanamadım.kualğımda durmuyor
.s7 edge nin sesi de haporlerden az çıkıyor.ıphone nin sesini hiç deneyemedim
fiyatı uygun olsa bende s7 edge den ıphone 7 plus 'a geçeceğim :D
1phone 8 çıktı. 6s plus(32gb) hala 3700 civarlarında.gerçi bu modeller biraz takoz gibi
Ses istiyosan htc u11 alacaksın 7 plus ses konusunda htc nin yanında fos kalır genel olarak düşünüyosan o fiyata s8 yada s8 plus alır mis gibi kullanırsın

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Ses istiyosan htc u11 alacaksın 7 plus ses konusunda htc nin yanında fos kalır genel olarak düşünüyosan o fiyata s8 yada s8 plus alır mis gibi kullanırsın
tabiki sadece ses istemiyorum.yalnız ben ses olarak s7 edge,s8, i7 plus bu üçü arasında karşılaştırmasını sordum

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,349
Apple İn A serisi işlemcileri genellikle Exynos serisinden üstün oluyor tabi esas fark yük altında gösterdiği performansıyle bir tık daha görünüyor hız açısından birbirlerine eşittir
Htc u11 ses konusunda en mükemmel stock kulaklığı bulanan bir cihazdır İphone 7 serilerindeki kulaklıklar her yıl ki demode dandik kulaklığı üretip satıyor Huawei de aynı şey söz konusu dış hoparlör de ise bariz bir şekilde Apple aynı İnadını her cihazında sürdürmeye devam etmektedir

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414

Yalnız iPhone 7'den S7 Edgeye geçmeye değmeyeceğini belirttim. Bence uğraşmak fuzuli masraf olur diye düşünüyorum.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
İphone çok sağlam evvela.arkadaş artısı eksisi falan anlatmış ben taraflı veya yeni cihaza geçişin verdiği farklılık vs gibi konuların etkili olduğunu düşünüyorum.arkadaşım eşine ve kendisine yeni çıktığında note 5 almıştı 6-7 ay sonra iki telefonda servise gitti biri değişime gitti resmi tatiller araya girdi falan 40 günde yeni cihazı ancak alabildi daha sonra geri tuşu ve ön kamerası arızalandı geleninde.Ağabeyim s6 edge kullanıyordu telefonu bi kez yere düşürdü ekranı kırıldı telefonun ekranı telefon kadar nerdeyse fiyat olarak gitti s7 edge aldı 2 ayda hoparlörü patladı.ben iphone cihazlarımda 5s ve şuan 7 hiç bir sıkıntı yaşamadım 5s i yüzlerce kez yere düşürdüm bir kez aksaklık yapmadı keza 7 de öyle.Ben iphone manyağı da değilim ki v30 a geçeceğim bende sakın fancı sanmayın ama sağlamlık uzun kullanım garanti cihaz değişimi ve değer konusunda iphone nun üstüne şuan yok bu bi gerçek

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Ses konusunda HTC yanında fos kalmayan bir firma söyle kulaklıkta. :D
Gönül isterdiki bu sorunun cevabı samsung olsun ama maalesef :rolleyes:
tabiki sadece ses istemiyorum.yalnız ben ses olarak s7 edge,s8, i7 plus bu üçü arasında karşılaştırmasını sordum
S8 kutusundan çıkan akg kulaklığı earpodstan iyi diyolar bassları ve tizleri çok dengeliymiş ben 4 5 aydır earpods kullanıyorum s7 nin kolaylığından bariz daha üstün ama yinede çok iyi değil hoparlörde 7 plusın stereo hapörler üstünlüğü var ama s8 deki mono hapörlerdeki seste çok kuvvetli çıkıyo yani küçümsememek lazım

Sidar Aldemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
İphone çok sağlam evvela.arkadaş artısı eksisi falan anlatmış ben taraflı veya yeni cihaza geçişin verdiği farklılık vs gibi konuların etkili olduğunu düşünüyorum.arkadaşım eşine ve kendisine yeni çıktığında note 5 almıştı 6-7 ay sonra iki telefonda servise gitti biri değişime gitti resmi tatiller araya girdi falan 40 günde yeni cihazı ancak alabildi daha sonra geri tuşu ve ön kamerası arızalandı geleninde.Ağabeyim s6 edge kullanıyordu telefonu bi kez yere düşürdü ekranı kırıldı telefonun ekranı telefon kadar nerdeyse fiyat olarak gitti s7 edge aldı 2 ayda hoparlörü patladı.ben iphone cihazlarımda 5s ve şuan 7 hiç bir sıkıntı yaşamadım 5s i yüzlerce kez yere düşürdüm bir kez aksaklık yapmadı keza 7 de öyle.Ben iphone manyağı da değilim ki v30 a geçeceğim bende sakın fancı sanmayın ama sağlamlık uzun kullanım garanti cihaz değişimi ve değer konusunda iphone nun üstüne şuan yok bu bi gerçek
Evde halen 5s duruyor 4 yıl sorunsuz ,kasmasız götürdü beni bence en iyi telefonu halen 5s bu kadar eski model halen güncelleme alıyor ve kasmıyorsa gerçekten güzel yapılmış ve sağlam bir telefon kılfısz kullandığım tek iphone 5s di tek kırık veya çatlağı yok.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,349
Evde halen 5s duruyor 4 yıl sorunsuz ,kasmasız götürdü beni bence en iyi telefonu halen 5s bu kadar eski model halen güncelleme alıyor ve kasmıyorsa gerçekten güzel yapılmış ve sağlam bir telefon kılfısz kullandığım tek iphone 5s di tek kırık veya çatlağı yok.

İos 11 i yüklediniz yani

Sidar Aldemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
İos 11 i yüklediniz yani
Evet evde tutuyorum yedek olarak bi sorun çıkar bişey olur telefonsuz kalmamak için yedekde duruyor.İos 11 yükledim 1-2 saniyelik yavaşlamalar var ama halen stabilliğini koruyor telefon yinede çok hızlı arada wifi falan kendisi açılıyor bi tek o sorunu var.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,349
Hayretler içersinde kaldım Bu apple ne planlıyor acaba 6 lar 6sler kasarken 5s bu durumdan çok etkilenmemiş gibi görünüyor

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Bende de 5S var aldığımda iOS 7 vardı ve şu an iOS 11. Gerçekten Apple'ın bu olayını seviyorum. 4 senedir büyük güncellemelerle birlikte alıyor. iOS 10'dan daha iyi bir etki sağladı telefonuma.

Son mesajlar