iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sen tavsiye vermiyorsun.
Sanki Samsung firmasının tapusu senin üstündeymiş gibi savunup millete apple almayın vs vs gibi yazılar yazıyorsun.
Bana göre Apple cihazları hakettikleri fiyattan en az 500 TL fazla satılıyor
Ben enayimiyim s7nin 2500 olduğu yerde 3250ye ip7 s7 edge nin 2800-3300 olduğu yerde 7 plusa 3900 vereyim ? Bu saydığım cihazlar üstün olmayı geç (ki bana göre çok üstünler iphonelardan) eşit olduğunu varsay aradaki fark çok fazla niye parasını çöpe atsın?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Cumartesi günü s7den kötü bir kullanıcının kullandığı 5 aylik note 5 e geçtim 2 haftalığına arkadaşta da yepyeni bir iphone 7 var aldım elime baya bir zorladım arayüzleri aynı işlemlerle
Note 5 antutudan 80 alıyorsa iphone 7 190bin alıyor.
Sizce arayüz hızı nasıl olmuştur.
İki cihazda kafa kafaya gitti haliyle oyunlarda note5 in 2.3 kati gücünde olan ve ıos oyun optimizasyonuna sahip olan iphone 7 haliyle öne geçti. Şimdi soruyorum çok mu önemli a10 fusion oyun da oynadım fps farkı ne kadar hissediliyor tartışılır gözü iyi olan fark eder.
Kamerada note 5 ekranda note 5 önde
Tuturmusunuz a10 fusionda a10 fusion bir olayı yok beyler anlayın

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
Ben enayimiyim s7nin 2500 olduğu yerde 3250ye ip7 s7 edge nin 2800-3300 olduğu yerde 7 plusa 3900 vereyim ? Bu saydığım cihazlar üstün olmayı geç (ki bana göre çok üstünler iphonelardan) eşit olduğunu varsay aradaki fark çok fazla niye parasını çöpe atsın?
2 3 sene sonra cortlayacak telefonu ben ne yapayım ?
İsterse 8K ekran koysun isterse kiriptolu telefon sunsun firma bana garanti servis sunmadığı sürece ben o telefonu neden alayım ?
Reklamlarda denize havuza girip S7 reklamları yapıp ardından su alan telefonları kullanıcı hatası olarak kullanıcılarından ücret isteyen firmayı mı tercih edeyim yok sağol kalsın ama sizin gibi gözü kapalı insanlar tercih eder.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ü
2 3 sene sonra cortlayacak telefonu ben ne yapayım ?
İsterse 8K ekran koysun isterse kiriptolu telefon sunsun firma bana garanti servis sunmadığı sürece ben o telefonu neden alayım ?
Reklamlarda denize havuza girip S7 reklamları yapıp ardından su alan telefonları kullanıcı hatası olarak kullanıcılarından ücret isteyen firmayı mı tercih edeyim yok sağol kalsın ama sizin gibi gözü kapalı insanlar tercih eder.
Hahahahahah
Onu apple yapmıyor mi hatta herkes yapıyor
Kim suya dayanıklı deyip de şu geçirince garanti kapsamına alıyor en başta apple garanti falan vermem diyor.
Ayrıca ben s4 mini gibi o zamanın orta alt telefonunu 2.5 sene sıkıntısız kullandım ve anakartini yakmasam daha devam bile ederdim bana kasmadan bahsetmeyin

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
İp7 alanlara enayi diyemezsin . Üslubuna dikkat et . Alan insanlar zaten bunları bilerek alıyor . İphone 7 kullananlar kulubune gelip bunu demen mantıksız . S7 Edge çok iyi bir telefon . Ben de öneriyorum zaten . Ama buraya gelip hem de İphone 7 kullananlar kulubune İphone'a atıp tutuyorsun . Apple'ın en iyi işlemcisi A10 fusiona da sallayıp duruyorsun . Şuandaki en iyi,en güçlü işlemci denebilir . Senin amacını bu forumdaki herkes biliyor zaten . Ve seni tınlamıyorlar artık . Önerilerini dikkate bile almıyorlar . Lütfen şimdi buraya gelip Apple'ı kötülemeyi bırak. Git Samsung Kulübüne orda kötüle. Buraya gelip İphone 7 alanlara üstü kapalı şekilde enayi diyemezsin .

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Arkadaşlar konu nerelere geldi burda samsungu kötülemiyoruz apple ıda övmüyoruz ben soruma ciddi ciddi bi cevap arıyorum bu konu hakkında gerçekten bilgisi olan varsa ayrıntılı bi şekilde anlatsın tarafsız yorum

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Yorum yapacak arkadaşlar hangi telefondan bu telefona geçtiklerini yazarlarsa daha iyi yardımcı olmuş olurlar

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
E s8 edgede exynos8895le gelicekki a10fusoinun eşiti veya daha güçlü olacak aynı exyonus 8890 vs a9 gibi
Tabi doğru ama ios un daha stabil olması bi adım önde işlemci hızı konusunda falan ios ama donanım konusunda samsung önde tabiki

Tttunahan

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Eğer uzun süreli kullanıcı iseniz Iphone
Eğer 2 3 sene idare etsin derseniz samsung
Ben 6 plus kullandım çıktığı yılın yazında aldım 1 yıl kullandım telefonun hiçbir sıkıntısı yoktu ama sıkıldım hep aynı şeyler ios kısıtlıyo telefonda geliştirme yapamıyosun telefonda ne varsa onu kullanmak zorundasın işte bu yüzden samsunga geçiş yaptım bide edge plusın müthiş bi tasarımı var bu iki neden beni Samsunga yöneltti

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
nasıl mesela. Benim telefon aldığım gnden beri sebeke sorunluydu apple yetkilileri ile gorustum bilgisayarıma baglanıp restore işlemleri vs yapıldı ama spnucsuz kaldı sorun devam ediyordu tam garantiye gonderdiğim gun biri gelip kalabalıkta carptı yere dustu telefon ön kameranın yanında ufak bir catlak olustu ekrana kadar gelmedi. Bu şekilde gönderdim telefonu garantiye sonuç ne olur sence?

eğer telefon apple değilde başka bir marka olsaydı şebeke sorununu telefonun yere düşmesine bağlayıp ücret isteyebilirlerdi ama apple ın sizi üzmeyeceğini düşünüyorum artık apple bile yoldan çıktıysada söylicek bişey yok

Son düzenleme:

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
ip7 plus 32 gb aldım,fakat aldığımdan beri sorunlar bitmedi,en büyük problemim gelen aramaları kafasına göre yani hepsini değil otomatik meşgule atıyor.2 kere telefonu sıfırladım yazılım güncelleme yaptım ama ne fayda,bu arada telefonumda bu durumu doğuracak bir uygulama yok,benim gibi sorun yaşayan varmı veya bana bi çözüm söylermisiniz.

zaman kaybetmeden servise git yada aldığın yere gönder

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Ankarada başarı teknik servisten değişim yaptım ben 3 kere bu konuda biraz cinlik yaptık olmayan hataları söledim cihazım darbeli olmasına rağmen değişim yapıldı mesela iphonelarda siyah ekran asla vermez beyaz ekran verir ben cihazım siyah ekran veriyor demiştim bir uygulama açıp hemen kapatıp başka uygulama açtığımda ilk uygulama tekrar açılıyo son açtığım uyglama açılmıyo demiştim birde şarjı 30da iken kapanıyo demiştim darbeli 4 köşesi ezilmiş cihazımı 1 haftada yenisi geldi oyüzden apple seviyorum.Appleda parça üretimi yok bu yüzden bire bir değişim yapıyolar bunu öğrendiğim zamandan beri birçok arkadaşımada yeni cihaz aldık bu sebeplerden.

İnşallah yenisi gelir çatlağa pek takılcaklarını sanmıyorum apple garantili bi cihazza değişim çıkıcaktır
Sizler gibiler yuzunden asil cihazi degismesi gereknlere binbir zorluk cikarmaya basladi zorlu ve akasya. Teknik servislere evet cihaz degisim yetkisi veriliyor ama bu caninizin istedigi gibi ve hile ile teknik servisi kandirmak ve yeni cihaz alasaniz diye verilmiyor. İhtiyac hasil oldugunda misteri memnuniyeti icin uygulanan durum ve sizin gibiler suistimal ettikce asil cihazlarinda sorun olanlar ciddi magdur oluyor. Appleda bunun farkinda ve artik onarima gidiyor.

Su koylu kurnazligini birakip verilen hizmeti adam gibi kullanabilmeyi ogrenebilsek keske... ama hic umudum yok....

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Eğer uzun süreli kullanıcı iseniz Iphone
Eğer 2 3 sene idare etsin derseniz samsung
Bu genellemeye katilmiyorum. İsin guncelleme boyutunda hakli olabilirsiniz de samsungta eger saglam cihaza denk gelirseniz evladiyelik olur. Evdeki Kapakli e250 kac yasinda hatirlamiyorum bile :) halen canavar gibi calisir, pili bile olmedi.

İhtiyac ve butce meselesi. Bence ekosistemin birbirine uyumu. Ornegin ipod toucha cektigim ses kaydini icloud drive 2 sn atip 6s plusta dinlemeye baslamam, ipadde calisirken acik biraktigim sekmeyi ise geldigimde iphonedan ulasip( arama yaparak da girerim ama direk olarak ipaddeki sekmeler altindan bulmak cok islevsel) islerimi yapabilmek

Bunun disinda sorun oldugunda ilgilenen musteri hizmetleri, marketin kaliteli uygulamalari ve guncelleme omrunun hayli uzun olmasi diger donanim canavari olanlardan farki iphoneun. Umarim bozulmaz ve boyle devam eder.

Ha samsunga sempatim var, neden cunku hastahane yatirimlari var, ankaraya dijital kutuphane acti, bir suru ogrenciye burs veriyor, destek oluyor.

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Cumartesi günü s7den kötü bir kullanıcının kullandığı 5 aylik note 5 e geçtim 2 haftalığına arkadaşta da yepyeni bir iphone 7 var aldım elime baya bir zorladım arayüzleri aynı işlemlerle
Note 5 antutudan 80 alıyorsa iphone 7 190bin alıyor.
Sizce arayüz hızı nasıl olmuştur.
İki cihazda kafa kafaya gitti haliyle oyunlarda note5 in 2.3 kati gücünde olan ve ıos oyun optimizasyonuna sahip olan iphone 7 haliyle öne geçti. Şimdi soruyorum çok mu önemli a10 fusion oyun da oynadım fps farkı ne kadar hissediliyor tartışılır gözü iyi olan fark eder.
Kamerada note 5 ekranda note 5 önde
Tuturmusunuz a10 fusionda a10 fusion bir olayı yok beyler anlayın
Sunu anlamiyorsunuz, apple ekosisteminde donanim degil yazilim on plandadir. O yuzden cihazin ihtiyaci kadarini koyar. Yoksa kasasinda milyar dolar nakit olan bir sirket icin 4gb ram koymak zor mu sanıyorsunuz, mesele bu degil.
Yukarida da yazdim, ekosistemin birbiriyle uyumu( ipod,ipad,mac vs) o kadar mukemmelki ayri ayri cihaz tasimaya ihtiyaciniz yok. Bir isi macte yapip, ayni isi iphoneda bitirebilirsiniz. Ote yandan Samsungta yenilik var ve yapmak zorunda zira android ekosisiteminde rekabet cok berbat durumda. Xiaomi ful ekran telefon cikardi ve ici dopdolu. Meizu desen oyle, huawei porche dizaynla isbirligi yapip muhteşem bir cihaza imza atti. Ki bunlar daha bu hafta olan seyler. Samsungun ayakta kalmasi icin tasarima ve donanima odaklanmali. Yoksa android istesem gider gm veya motorola alirim bin lira mis gibi takilirim. İste ureticiler kamera,kalem vs diyerek fark yaratacaklar ki android dunyasinda one cikabilsin, satislarini arttirsinlar.

Applein buna ihtiyaci yok zira ben tepefon degil ios ( isletim sistemi) satiyorum diyor. O yuzene kameraymis bilemneymis benim icin 2. Planda diyor. Ama android ttarafi o kadar ilerledi ki kamerda vs guncele yetismek ihtiyaci duydu.

Herkesin ihtiyaclari farkli ve istedigini secmekte ozgur. Bu sig tartismanin bir yere varacagini dusunmesem de iki satir yazi yazayim dedim ;)

Keynes Amca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone 7 deki sarı ekran sorunundan neden kimse bahsetmemiş? donanımhaberde şikayetçi olan çok var

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
ip7 plus 32 gb aldım,fakat aldığımdan beri sorunlar bitmedi,en büyük problemim gelen aramaları kafasına göre yani hepsini değil otomatik meşgule atıyor.2 kere telefonu sıfırladım yazılım güncelleme yaptım ama ne fayda,bu arada telefonumda bu durumu doğuracak bir uygulama yok,benim gibi sorun yaşayan varmı veya bana bi çözüm söylermisiniz.
eğer telefon apple değilde başka bir marka olsaydı şebeke sorununu telefonun yere düşmesine bağlayıp ücret isteyebilirlerdi ama apple ın sizi üzmeyeceğini düşünüyorum artık apple bile yoldan çıktıysada söylicek bişey yok
Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI;Telefon kapalı, İç-Dış IMEI Kontrol Edilemedi ŞEBEKE SORUNUVAR İNT SİNYAL KESİLİYOR EKBLER YOK EKRAN ÇATLAK genpa izmir ürün açıklaması olarak bunu yazmış daha telefonu inceliyorlar sanırım. Yanlız ekranında çatlak olduğunu ima eder gibi yazmışlar bu beni korkuttu açıkçası sonuçta ben şebekeden dolayı aldıgım gunden beri mağdurum ekran ile ilgili bir sorunum yok ama ekran ücretini verin demelerinden korkuyorum...

asdf61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
iphone 7 deki sarı ekran sorunundan neden kimse bahsetmemiş? donanımhaberde şikayetçi olan çok var
Önceki sayfalarda bunun çözümü söylenmişti.
Ayarlar/Erişebilirlik/Ekran Kolaylıkları/Renk filtresi aktif edilip çıkan renk ekranından üstteki en sola alttaki en sağa çekildiğinde düzeliyormuş.

asdf61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
İnsanların tercihlerine saygı duyulmalı hakaret edilmemeli.
Telefon alırken kimse başına silah dayayıp aldırmıyor.
S7 edge kötü telefon mu bana göre hayır, iş arkadaşımda var zaman zaman kurcalıyorum büyük telefon eline alınca premium hissi veriyor ama gel gör ki bana android çok karışık geliyor. Birde çekilen resimlerde aldatmaca var, gözün gördüğünden farklı parlaklıkta, bu benim hoşuma gitmiyor. iPhone da ise özellikle ön kamerada acı dar. Resim konusunda beni htc m10 modeli memnun ediyor ancak android olması kötü. İos işlemcili htc telefonu olsa onu tercih ederdim.
Ayrıca iphone telefon alındığında 3-4 yıl boyunca güncelleme alıyor. Android li bir telefon alındığında güncelleme alacak mı ne zaman alacak sorularına bir cevap yok, iphone telefon alındığında 3-4 yıl boyunca eylül aylarında güncelleme alınıcağı biliniyor.

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67

Ben 128 gb 7 plus aldım. 4199 TL Enayi mi oluyoruz kardeş?

Bana göre de piyasası düşen, dandik telefonları almak saçmalık. Marka vermiyorum :) iPhone 'un her zaman piyasası vardır. Aldığın fiyatlara satarsın, kdv ve dolar yükseldiğinde ise yükselir. Biraz piyasayı takip et sonra yorum yap. iPhone 'dan soğuyan Samsung alan herkesin iPhone'dan nefret etmesi gayet doğal. Anlıyorum. Samsung mu deseler iPhone mu? bedavaysa samsung alırım parayla alacaksak iphone net.

Flip Flop Friday

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
IMG_2184.PNG
Alıp kullanan var mı almayı düşünüyorum bu modelini?

thee_descentt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Ekli dosyayı görüntüle 13054 Alıp kullanan var mı almayı düşünüyorum bu modelini?

Kardeşim sana tavsiyem git heryerini kaplat bıde 10 tl ver kılıf tak seffaf tamamdır benim cihazım 6s plus komple kaplamalı kılıf bile kullanmana gerek yok kılıfın içine giren tozlar cihazı cizebiliyır ve rengini solduruyor bence sen komple kaplat ne ciZilme olur nede renk solması he illa kılıf diosan kaplat 10 tl ye seffaf kılıf tak tamamdır böle seylere vermeyin para fikrimce :)

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
İos 10.2 beta 2 yükleyebilen var mı?
10.1.1 den direk 10.2 betaya geçmiştim hala güncelleme yok

Flip Flop Friday

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Kardeşim sana tavsiyem git heryerini kaplat bıde 10 tl ver kılıf tak seffaf tamamdır benim cihazım 6s plus komple kaplamalı kılıf bile kullanmana gerek yok kılıfın içine giren tozlar cihazı cizebiliyır ve rengini solduruyor bence sen komple kaplat ne ciZilme olur nede renk solması he illa kılıf diosan kaplat 10 tl ye seffaf kılıf tak tamamdır böle seylere vermeyin para fikrimce :)
Eyvallah sağol öneri için telefon o kadar hafif ki elinden düşmesi an meselesi kaplatmakk lazım valla