iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

stinghardyzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Arkadaşlar silikondan uzakdurun sararınca kasayada zarar verir mazallah

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Sizler gibiler yuzunden asil cihazi degismesi gereknlere binbir zorluk cikarmaya basladi zorlu ve akasya. Teknik servislere evet cihaz degisim yetkisi veriliyor ama bu caninizin istedigi gibi ve hile ile teknik servisi kandirmak ve yeni cihaz alasaniz diye verilmiyor. İhtiyac hasil oldugunda misteri memnuniyeti icin uygulanan durum ve sizin gibiler suistimal ettikce asil cihazlarinda sorun olanlar ciddi magdur oluyor. Appleda bunun farkinda ve artik onarima gidiyor.

Su koylu kurnazligini birakip verilen hizmeti adam gibi kullanabilmeyi ogrenebilsek keske... ama hic umudum yok....

ülkemizdeki teknik servislere bazen hak veriyorum çünkü sahtekarlığı akıllılık zanneden ve bunu iyi birşey yapıyormuş gibi anlatan o kadar çok kişi varki

bunun benzeri bir konuyu mediamarkt bir çalışanla sohbet sırasında duymuştum.Görüştüğüm kişinin sözleri direk aktarıyorum.
"İlk açıldığımız yıllarda müşteri memnuniyeti için beğenilmeyen ürünleri yada bir problemi olan ürünleri hemen geri iade alıyorduk. Ama sonra öyle örneklerle karşılaşıldı ki bu konuda daha titiz davranılmaya başlandı.İnsanlar tatilini yapıp, düğününü yapıp resimlerini çekiyodu 10-15 gün sonrada kamerayı beğenmedik diyerek iade ediyordu.Bazen kurunun yanında yaşta yanabiliyor, haklı olan kişileride üzebiliyoruz ama iyi araştırmak zorundayız "

hlc.emine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
merhaba arkadaşlar yazan oldu mu bilmiyorum ama benim telefonun dili türkçe olmasına rağmen appstore uygulama güncellemesi yapınca bildirim kısmında ingilizce yazıyor. ve bugün farkettim vatsaptan foto gönderiyordum vatsapta ingilizc olmuş. yardım

stinghardyzz

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Foto atarmısın
merhaba arkadaşlar yazan oldu mu bilmiyorum ama benim telefonun dili türkçe olmasına rağmen appstore uygulama güncellemesi yapınca bildirim kısmında ingilizce yazıyor. ve bugün farkettim vatsaptan foto gönderiyordum vatsapta ingilizc olmuş. yardım
bi bakalım foto art

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Kardeşim sana tavsiyem git heryerini kaplat bıde 10 tl ver kılıf tak seffaf tamamdır benim cihazım 6s plus komple kaplamalı kılıf bile kullanmana gerek yok kılıfın içine giren tozlar cihazı cizebiliyır ve rengini solduruyor bence sen komple kaplat ne ciZilme olur nede renk solması he illa kılıf diosan kaplat 10 tl ye seffaf kılıf tak tamamdır böle seylere vermeyin para fikrimce :)

10 tl'lik slikon alacağına direk spigen gibi kaliteli olanı alsa bahsettiğin riskler daha az olmazmı ayrıca kaplatmada belli bir zaman sonra çıkarırsan renk solduruyomuş

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Silikon kılıf aldım ben arada bir ıslak mendil ile siliyorum yetiyor

ıslak mendille sakın silme telefonları bilgisayar ekranı için üretilen sprey ler var onlar ile silin hatta o spreyinde kalitelisinden kullanın philips var başta belki pahalı gelebilir ama zamanında aldığım şişe 5 yıl oldu hala bitmedi çok sık kullanmama rağmen

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
10 tl'lik slikon alacağına direk spigen gibi kaliteli olanı alsa bahsettiğin riskler daha az olmazmı ayrıca kaplatmada belli bir zaman sonra çıkarırsan renk solduruyomuş
Arti, neden yapildigi belli olmayan bir malzemeyi silikon adi altinda satiyorlar. Bizde onu elimize,yuzumuze suruyoruz. Dermotolojik olarak alerji yapanlarini bile duymuslugum var. Ayrica bunlarin koruyuculugu sifir. Sadece masaya koydugunda cizilmeye falan engel olur ama kalitesiz olanlari( ki genelede 5-10₺ye satilanlar) telefonu boyayabiliyor, telefonun renginin solmasina veya acilmasina sebep olabiliyorlar.
Ayrica, 4.000 lira telefona verip de 40 lira kilifa vermemenin kafasini anlayamiyorum,anlayamayacagim.

Ki soyle bir olay anlatayim, 130 liraya aldigim kilif takili olmasaydi ,bunu abartisiz soyluyorum, su anda ekranim kirilmis, kasam ciddi darbe almisti ve bin kusur lirayi bayilmak durumunda kalmistim.

Ha aylik kazanciniz 20.000₺+ dir, o zaman isterseniz tenis topu gibi oynarsiniz cihazla. Benim kasdettigim kitle maddi gucu olmakla beraber, cihazi uzun yillar kullanmak icin alanlardir. Ben ve benim gibiler de onlarintemsil ediyoruz nufusun onemli bir kisminin dahil oldugu gruba dahiliz yani. Dolayisiyla harcamalari ve secimleri dikkatli yapmali ve cihazlarimiza maksimum onemi gostermeliyiz diye düşünüyorum.

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
ıslak mendille sakın silme telefonları bilgisayar ekranı için üretilen sprey ler var onlar ile silin hatta o spreyinde kalitelisinden kullanın philips var başta belki pahalı gelebilir ama zamanında aldığım şişe 5 yıl oldu hala bitmedi çok sık kullanmama rağmen
Neden ki ıslak mendil ile silmeyim

hlc.emine

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Ekli dosyalar

• FullSizeRender.jpg
    FullSizeRender.jpg
    223.7 KB · Görüntüleme: 491

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Sony xb 50 ap kulakici kulaklik aldim.
Baslari muhteşem. Audiofil degilim pek tabi. İphone kulakligindan da memnunum. Otobuste falan is goruyor. Sarki ileri geri, duraklat gibi fonksiyonlari var biliyorsunuz. Ama daha yetenekli bir seyler alayim dedim. Sennheiser streetview 2 kullandim, kulagima uymadi creative ep630 kullandim, o da iyidir ama kulagimda rahat edemedim.

Bu buyuk ama cok hafif. Kulagimi hic rahatsiz etmedi. Ankara eskisehir, aksam Eskisehir-mersin/erdemli arasinda 13 saatlik otobus yolculugunda ve gece erdemli ankara arasinda test ettim. (Amma yol yapmisim :) ) baslarda tatminkar, enstruman seslerini en ince ayrintisina kadar duyuyorsunuz ama ekolayzir ayarlarindan basi kisarsaniz tam tadında oluyor. Standart ayarinda baslsr gereksiz on planda.
Velhasil ipod ve iphone bu kulaklıkla ne kadar iyi ses deneyimi sundugunu gostermis oldu. Muzikleri spotify en iyi ayarda indirilen parcalardan ve apple musicten dinledim.

Dedigim gibi muzik icinden anlamam ama yorumlarda bu kulaklik kullanicilar tarafindan begenilmis. İhtiyaciniz varsa aklinizin bir kosesinde bulunsun

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
eğer almak isteyen arkadaşlar varsa hepsiburada aşağıda bahsettiğim iphone 7 lerde indirim yapmış bu arada belirtiyim bu sefer apple türkiye garantili

iphone 7 32gb rose gold, gold ve silver 3039 tl
7 128 gb gold, jet black, rose gold ve silver 3489 tl
7 plus 32 gb black,gold ve rose gold 3669 tl

dbicer83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
IMG_20161108_201711.png

Cihaz kargoda bu şekilde bir uyarı normal mi
Kargo bugün ulaşmadı zaman geçmiyor yarın gelecek inşallah

Son düzenleme:

malibuke11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sizler gibiler yuzunden asil cihazi degismesi gereknlere binbir zorluk cikarmaya basladi zorlu ve akasya. Teknik servislere evet cihaz degisim yetkisi veriliyor ama bu caninizin istedigi gibi ve hile ile teknik servisi kandirmak ve yeni cihaz alasaniz diye verilmiyor. İhtiyac hasil oldugunda misteri memnuniyeti icin uygulanan durum ve sizin gibiler suistimal ettikce asil cihazlarinda sorun olanlar ciddi magdur oluyor. Appleda bunun farkinda ve artik onarima gidiyor.

Su koylu kurnazligini birakip verilen hizmeti adam gibi kullanabilmeyi ogrenebilsek keske... ama hic umudum yok....
Köylü kurnazlığı filan değil biz doğru arızası ile başvurduğumuzda magdur oluyoruz.Mağdur olmamak için böle bi açıklarını buldum sanırsam sizin apple da bi hisseniz var okadar savunduğunuza göre zorlu ve akasya benim semtim mühitim veya yolumun düştüğü yer değil ben ankaradayım böle bi hakkım varsa ben sonuna kadar sizin deyiminizle köylü kurnazlığına devam ederim sundularsa bana bunu ben hertürlü değiştiririm

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Sorun da orada zaten. Bu hak sadece size sunulmus bir hak degil. Bu hakkin arkasindan dolanip kendi emeline alet edip istedigin gibi kullanmak, baskasinin da hakkini calmaktir. Bunun vebali buyuktur.
Hemen demogojiye baslamissiniz yok hissem varmis da bilmem ne. Bu soyledigimin apple ile alakasinin olmadigini anlayamayacak kadar basiretsiz ve talihsiz bir yorum yapmissiniz.
İsin ozu ben, Etik ve ahlaki degerlerden bahsediyorum ama siz marka fanatikligine dokup kendinizce savunmaya gecmissiniz.
Sozumu kisisel algilamaniz da ne kadar dogru bir noktada oldugumun acik bir kaniti aslinda.
Bunu sadece apple ile ilgili degil, ulkemizdeki yasalari kurnazlikla,cakallikla kendi cikarlari icin kullananlarla ilgili olarak da soyluyorum. Yasayi arkadan dolanip indirim alan( ornegin kendi kullanacagi telefonu sirkete kestiren ve az vergi veren, arabayi engelli yakinin uzerine yapip, ucuza alip kendi kullanan) gibilere de soyluyorum.
Bu gibi davranislar, yasalara uygun olarak yasayan ve verilen hizmetin neden verildigini gayet iyi bilen insanlara da zorluk cikarmaya basladi. Cakallikla istedigini elde edenler, obur dunyada, eger inanca sahiplerse, bunun hesabini vereceklerdir diyorum.
Simdi siz bunu da kisisel algilayip, "vay efendim bana dinsizssin dedin" diye yaygara koparmaya da baslarsiniz...

Turkmenmert

Asistan
Reaksiyon puanı
95
Sorun da orada zaten. Bu hak sadece size sunulmus bir hak degil. Bu hakkin arkasindan dolanip kendi emeline alet edip istedigin gibi kullanmak, baskasinin da hakkini calmaktir. Bunun vebali buyuktur.
Hemen demogojiye baslamissiniz yok hissem varmis da bilmem ne. Bu soyledigimin apple ile alakasinin olmadigini anlayamayacak kadar basiretsiz ve talihsiz bir yorum yapmissiniz.
İsin ozu ben, Etik ve ahlaki degerlerden bahsediyorum ama siz marka fanatikligine dokup kendinizce savunmaya gecmissiniz.
Sozumu kisisel algilamaniz da ne kadar dogru bir noktada oldugumun acik bir kaniti aslinda.
Bunu sadece apple ile ilgili degil, ulkemizdeki yasalari kurnazlikla,cakallikla kendi cikarlari icin kullananlarla ilgili olarak da soyluyorum. Yasayi arkadan dolanip indirim alan( ornegin kendi kullanacagi telefonu sirkete kestiren ve az vergi veren, arabayi engelli yakinin uzerine yapip, ucuza alip kendi kullanan) gibilere de soyluyorum.
Bu gibi davranislar, yasalara uygun olarak yasayan ve verilen hizmetin neden verildigini gayet iyi bilen insanlara da zorluk cikarmaya basladi. Cakallikla istedigini elde edenler, obur dunyada, eger inanca sahiplerse, bunun hesabini vereceklerdir diyorum.
Simdi siz bunu da kisisel algilayip, "vay efendim bana dinsizssin dedin" diye yaygara koparmaya da baslarsiniz...
Tebrik ve Takdir ediyorum ..

Lonesomecowboy

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Onemli olan yasalarin arkasindan dolanmak degil, var olan sorunlara cozum bulabilmektir. Bugun otvnin %135e kadar arac alimlarinda arttirilacagini konusuyorsak, buna ses cikarmaliyiz. Tabiki sokaga dokulelim demiyorum ama bu ulkede tuketici haklarini koruyan kuruluslar ve dernekler var. Onlar araciligi ile birtakim girismlerde bulunmali ve rahatsizligimizi bu sekilde dile getirmeliyiz. Bu isi duzenleyecek olan taraflar, iki tarafin da cikarini gozeterek orta yol bulmalidirlar. Bu isler boyle yurur ve yurumelidir. Ancak bizim gecmisten beri gelen toplumsal gelenek,girenek ve davranis biciminde hakki kendi elde etmek vardir. İste bu anlayisin degismesi gerektigini savunuyorum,savundum.

Neyse,konu cok dagilmadan anlatmak istedigimi anlattigimi dusunuyorum. İyi forumlar dilerim

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
Arkadaşlar home tuşu ile ilgili sıkıntı yaşayan var mı aranızda ?

HalilTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Kardeşim sana tavsiyem git heryerini kaplat bıde 10 tl ver kılıf tak seffaf tamamdır benim cihazım 6s plus komple kaplamalı kılıf bile kullanmana gerek yok kılıfın içine giren tozlar cihazı cizebiliyır ve rengini solduruyor bence sen komple kaplat ne ciZilme olur nede renk solması he illa kılıf diosan kaplat 10 tl ye seffaf kılıf tak tamamdır böle seylere vermeyin para fikrimce :)

7 plus mat siyah var arkasinada kirilmaz cam onune kirilmaz cam kaplatsam problem olurmu soyulma v.s gibi ? arka kısıma yoksa direk seffaf kilifmi alip onunedw kirilmaz cam taktirsam yeterlimi