iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
şebeke sırunu düzelemeyen bir sorunsa sıfırı verilcek kırık olunca ekran garanti bakmıyor sorunlara önce ekranı yapacaz mecbur diyor.

para almadan yaparlar o zaman ekranı ama vallaha bana pek samimi gelmediler ekranı yapıp başka sorun yok biz bulamadık diyip geri gönderecekler gibime geliyo

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
yine şanslısın hakan kardeş çokta kötü bir yerde değilmiş ya özel olarak bakmak lazım görmek için normal kullanımda telefona üstten bakmayacağın için.Bu arada slikon kılıfın markası nedir
Eyvallah kardeşm , slikon bi telefoncu abim emaneten verdi 1-2 haftadır kullanıyorum fiyatınıda konuşmadık, cellurline diye bir marka turkcellin sanırsam. Ama tavsiye etmem çok toz içine alıyor ,ince bir tasarımı var,telefonu boğmuyor oluşu güzel.

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
1.86 boyum var cebimden telefonu çıkartırken cebimden düştü cep hizasından yüz üstü ALLAH'a şükür kılcal çizik dahi yok ilk düşüşüydü inş'ALLAH son düşüşü olur vallahi insanın içi gidiyor @FOM neredeyse ağıt yakacaktım senin yerine ben düşeydim diye :D :D

SmokeXD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,877
Yeniden başlatırken (ses kısma+power) çok yavaş yahu. Ama kaptığ açarken 30 sn bile sürmüyor anlamadım bu işi. Ses kısma power ikilisinde gri ekran vererek kapandı.

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
Yeniden başlatırken (ses kısma+power) çok yavaş yahu. Ama kaptığ açarken 30 sn bile sürmüyor anlamadım bu işi. Ses kısma power ikilisinde gri ekran vererek kapandı.
bende İLK seferde bir şey yok ikinci sefer yaptığımda böyle oluyor ?

o0zrAo.jpg

FOM

Profesör
Reaksiyon puanı
1,264
1.86 boyum var cebimden telefonu çıkartırken cebimden düştü cep hizasından yüz üstü ALLAH'a şükür kılcal çizik dahi yok ilk düşüşüydü inş'ALLAH son düşüşü olur vallahi insanın içi gidiyor @FOM neredeyse ağıt yakacaktım senin yerine ben düşeydim diye :D :D
Muhahaha :D benimde 2 gün önce düştü ekran jelatini kırıldı ekranda çizik yok şimdi yeni taktırdım ama jelatinsiz kullanmakda çok güzelmiş

Yok zaten arkadaşımız hepimiz biliyoruz samimiyetini o yüzden sorun yok :)

bende İLK seferde bir şey yok ikinci sefer yaptığımda böyle oluyor ?

o0zrAo.jpg

Bu ios10dan sonra bende de oluyor güncelleme ile alaklı

Son düzenleyen moderatör:

mortality

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Bende ilk aldığımda tam şarjla bunu gördüm ama tabi aynı zamanda 5s vardı çoğu şeyi onda hallediyordum.

Ekli dosyalar

• 662E93CC-B70D-420D-9B7E-8A2FBB54C473.PNG
    662E93CC-B70D-420D-9B7E-8A2FBB54C473.PNG
    370.8 KB · Görüntüleme: 354

pisst0n

Doçent
Reaksiyon puanı
180
Telefondan yana yüzüm hiç gülmeyecek sanırım ne alsak sorunlu çıkıyor

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
spigen gibi kaliteli slikon kılıflar içine toz alıyormu arkadaşlar bir arkadaş cellular line markasının toz geçirdiğini söylemiş acaba hepsimi öyle

Joxalm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
iPhone 7 Plus genel anlamıyla çok güzel bir telefon ancak benim telefonumda şöyle sorunlar var:
1)Ekran sarı
2)Wi-Fi iPhone 6 ve 5'e göre daha az çekiyor
3)Video modunda arka işlemciden gırt gırt gibi sesler geliyor
4)Telefonun çapraz 2 köşesine ufak bi ters baskı uygulayınca çıt çıt sesleri geliyor diğer köşeleride çapraz yapınca aynı ses
İlk 2 sorunu Apple'a bildirdim ve bana ayın 26'sına randevu verdiler son 2 sorunu da bugün keşfettim cihazın değişimini isteyeceğim...

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Getirisi vardır illaki koruma bakımından daha dayanıklıdır vs o kadar para veriliyor sonuçta. 10 liralık kılıfla 100 liralık kılıf bir olmaz yani :D

bazen sırf marka olduğu için pahalı olup kendinden çok daha ucuz bişeyden kötü olabiliyor sadece kılıf olarak değil her üründe

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
iPhone 7 Plus genel anlamıyla çok güzel bir telefon ancak benim telefonumda şöyle sorunlar var:
1)Ekran sarı
2)Wi-Fi iPhone 6 ve 5'e göre daha az çekiyor
3)Video modunda arka işlemciden gırt gırt gibi sesler geliyor
4)Telefonun çapraz 2 köşesine ufak bi ters baskı uygulayınca çıt çıt sesleri geliyor diğer köşeleride çapraz yapınca aynı ses
İlk 2 sorunu Apple'a bildirdim ve bana ayın 26'sına randevu verdiler son 2 sorunu da bugün keşfettim cihazın değişimini isteyeceğim...
Sarı ekran sorunu yok bir sorun değil bu forumda 10 defa yazıldı, çözümü var. Wifi sorunu sizin cihazla alakalı olabilir bende öyle bir sorun yok (7 plus).
Ağır çalışmada çok azıcık bir ses geliyor günlük hayatı etkileyecek bir şey değil. Ciddi bir sorun olsa apple açıklama yapardı note 7 gibi bir sıkıntı olmaz takılmayın ama tabi haklısınız olmasa iyi olurdu :)yine çapraz bastırmada da günlük hayatı etkilemeyecektir ha telefonu çapraz bastırarak kullanıyorsanız orası başka:D:) güle güle kullanın cihazınızı.

Joxalm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Şöyle izah edeyim o zaman ben bu telefona 4 bin lira para verdim kimi cihazda ekran sarı kimi cihaz da ise beyaz bu zamana kadar ki iPhone larda ekran beyaz dır ayarlardan ayarlanıyor demişsiniz tam net beyaz ekranı vermiyor yani bu bir sorundur..
Wi-fi benim telefona özel olabilir kontrolü yapılacak dendi bana
Yine dediğim gibi cihaz almışsınız arkasından gırt gırt sesler geliyor ve takılmama mı söylüyorsun biraz mantıklı ol lütfen
Telefonu capraz bastırarak mı kullanıyorsun demişsin şöyle açıklayayım bi yerden öyle bir sesin gelmesi için bir durumun olması gerekli ki şu anda bir problem olmaması ileride olmayacağı anlamına gelmez ki ben buna önlem alıyorum eğer bu sorunlar sizde de varsa hiç beklemeden Apple dan randevu alıp cihaz değişimini isteyin ki ileride bi problem olduğunda başınız ağrımasın.

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Şöyle izah edeyim o zaman ben bu telefona 4 bin lira para verdim kimi cihazda ekran sarı kimi cihaz da ise beyaz bu zamana kadar ki iPhone larda ekran beyaz dır ayarlardan ayarlanıyor demişsiniz tam net beyaz ekranı vermiyor yani bu bir sorundur..
Wi-fi benim telefona özel olabilir kontrolü yapılacak dendi bana
Yine dediğim gibi cihaz almışsınız arkasından gırt gırt sesler geliyor ve takılmama mı söylüyorsun biraz mantıklı ol lütfen
Telefonu capraz bastırarak mı kullanıyorsun demişsin şöyle açıklayayım bi yerden öyle bir sesin gelmesi için bir durumun olması gerekli ki şu anda bir problem olmaması ileride olmayacağı anlamına gelmez ki ben buna önlem alıyorum eğer bu sorunlar sizde de varsa hiç beklemeden Apple dan randevu alıp cihaz değişimini isteyin ki ileride bi problem olduğunda başınız ağrımasın.
Sarı ekran konusunda apple bir standart koymuş hocam, gözün yorulmaması için ancak bu bize sarımsı bir ekran olarak geri dönüyor , bu durumu sorun olarak görebilirsiniz o zman çözüm yok gidip iadenizi isteyin yapacak bişey yok,gırt gırt sesleri yani namı değer tıslama olarak bütün 7 ve pluslarda işlemci yoğun çalıştığında bu ses geliyor yine çözümü yok gidip iade isteyebilrsin ,çapraz bastırma olayı da bütün cihazlarda var ,demekki apple sorunlu cihaz üretmiş bu telefonun hataları var diyip iadenizi isteyebilirsiniz , başka telefonlara yönelebilirsiniz. Bende 4.200 lira bayıldım, bu durumu kabbulleniyorum ve kullanıyorum hayatıma engel olacak hiç bir sorunla karşılaşmadım ancak işlmci kaynaklı ya da başka bir sorunla karşılaşırsam(ki olabilir çünkü bunlar insan yapımı sonuçta kusursuz değiller)garanti kapsamında değişimimi isterim zaten apple da bu konuda en anlayışlı şirketlerden birisi sizi geri çevirmez umarım. Ha kafaya takmayın dedim yani ben takmıyorum sizin bileceğiniz iş tabiki. applea gidin konuşun bakalım ne diyecekler bu sorunlarla ilgili merakla bekliyorum bende saygılarımla..ha yanlış anlamayın bu arada konuşup sorunlarımızı anlatıyoruz forumun da amacı bu :)