iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
e2bbf88accad558e5d7603bef837f18e.png

En sonki şarj sürem 7 Plus

%26 idi bu ss alındığında

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Beyler telefonu evde düşürdüm :( ekran sağlam sıkıntı yokta cep mesafesinden düştü elimden,sol üst köşesi beyazladı(matblack) ne öneririsiniz kapatmak için oje falan azcık süttürsem mi beyaz yere, 3mm sağa gelse ekran çatlardı kesin,çöküntü de yok ama bildiğiniz mermere düştü tak diye ses geldi aha dedim telefon gitti kötü düştü yani yine de Allahtan büyük hasarı yok, tavsiyesi olan :(Allah belamı verdi ya içim yanıyor:(

MR.Anonymous

Dekan
Reaksiyon puanı
498
Beyler telefonu evde düşürdüm :( ekran sağlam sıkıntı yokta cep mesafesinden düştü elimden,sol üst köşesi beyazladı(matblack) ne öneririsiniz kapatmak için oje falan azcık süttürsem mi beyaz yere, 3mm sağa gelse ekran çatlardı kesin,çöküntü de yok ama bildiğiniz mermere düştü tak diye ses geldi aha dedim telefon gitti kötü düştü yani yine de Allahtan büyük hasarı yok, tavsiyesi olan :(Allah belamı verdi ya içim yanıyor:(

Oje sürmeni tavsiye etmem. Ben ne zaman öyle birşey yapmaya kalkışsam daha beter oldu. Hem öyle daha güzel duruyor.

krdnzburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
arkadaşlar iphone 7 plusım var whatsapp sohbet bölümündeki kamera da sorun var hem ilk önce siyah olarak açılıyo sonra düzeliyo kamera hemde böyle bi yeri çekicem diyelim çok güzel gösteriyo ancak çektikten sonra o çekmeden önceki halini bozuyor mesela a4 kağıtta yazıyı çekiyodum arkadaşa yollamak için bi çektim böyle ekran hafif aşağı kayıyo ve yazılar üstü hafif buğulaşıyor çözünürlük düşüyor sizde var mı öyle bir problem rica etsem birisi whatsapp sohbetten herhangi bi yazı olan bi yeri çekip paylaşabilir mi ?

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198

Mediamarkttan kasko ile falan aldıysan ilk 6 ay içi olacağı için 3500₺ iade ederler. İphonelarda kasa onarımı yapan bir yer bilmiyorum maalesef.

Apocalypse_

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,272
Bence ellemeyin nazarlık olarak kalsın sıkıntı etmeyin o kadar.

arkadaşlar iphone 7 plusım var whatsapp sohbet bölümündeki kamera da sorun var hem ilk önce siyah olarak açılıyo sonra düzeliyo kamera hemde böyle bi yeri çekicem diyelim çok güzel gösteriyo ancak çektikten sonra o çekmeden önceki halini bozuyor mesela a4 kağıtta yazıyı çekiyodum arkadaşa yollamak için bi çektim böyle ekran hafif aşağı kayıyo ve yazılar üstü hafif buğulaşıyor çözünürlük düşüyor sizde var mı öyle bir problem rica etsem birisi whatsapp sohbetten herhangi bi yazı olan bi yeri çekip paylaşabilir mi ?
Böyle bir sıkıntı yaşamadım, telefonunuzu sıfırlayın tekrar deneyin bakalım.

Son düzenleme:

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Mediamarkttan kasko ile falan aldıysan ilk 6 ay içi olacağı için 3500₺ iade ederler. İphonelarda kasa onarımı yapan bir yer bilmiyorum maalesef.
Yok kasko yaptırmadım küçük bir hasardan 700 lira zararla iade etmezdim zaten yaptırsamda.Nazarlık olsun bakalım napalım hayırlısı yinede çizik için deneyip çözüm alan varsa yardımcı olsunlar..

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Mat black kasası sağlam duruyor kanaatimce. İlk başlar kılıfsız kullanmazdım lakin kılıfsız kullanınca sağlam hissini verdi

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
geçmiş olsun şansa bak ya denizlide ikinci 7 plus vakası olabilirdi Allahtan pek birşey olmamış.

Ahmet ERKAN

Asistan
Reaksiyon puanı
32
Bozuk çıkan ve ekranını kırdığım 7 Plusta son dakika...
Bugün servise gideli 17. gününde apple dan bir yetkili ile görüştüm ve ekranımdaki çatlağın ufak olduğu için garanti kapsamında yapılabilme ihtimalinin yüksek olduğunu söylemesi üzerine çok mutlu oldum pazartesiye kadar haber beklicem inşallah yapılır bilginize.:)

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
e87c17930a37bd45e37846393affad8e.jpg
520886388b211854c23de38e4dfe0c6b.jpg

Toz geçirmezlik sertifikalı telefonun ibretlik sonu.
Lambayı çektiğim fotoda solda 2 adet ışık yansıması, sokağı çektiğim fotoda yukarıda patlayan 1 ışık ve yıldız değil.
Lense yakın olan toz sebep oluyor.
Ne yapmalıyım?

SmokeXD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,877
e87c17930a37bd45e37846393affad8e.jpg
520886388b211854c23de38e4dfe0c6b.jpg

Toz geçirmezlik sertifikalı telefonun ibretlik sonu.
Lambayı çektiğim fotoda solda 2 adet ışık yansıması, sokağı çektiğim fotoda yukarıda patlayan 1 ışık ve yıldız değil.
Lense yakın olan toz sebep oluyor.
Ne yapmalıyım?

Bence bi zorluya imkan yoksa apple yetkili servise başvurmanız gerek.

SmokeXD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,877
Telefoncuya götürsem lensteki tozları temizleyebilir mi? Servis diye yollasam kaç gün bekleyeceğim muamma

Onlar telefonu batırıp geri veriyor hiç bulaşmamak gerek. Yakınlarınızda varsa siz direk gidin. (Pupa, lydia, kvk gibi teknik servisler)

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
a045087a071e96db161ab1f8a5c1dae9.jpg

Benim telefonda da bu şekilde noktalar var normal mi bu ?

Kamera lensinize toz kaçmış. Aynısı bende de var birkaç mesaj yukarıda iki tane foto attım.
Gündüz çekimlerinde sıkıntı görmedim ama gece ve karşıdan ışık vuruyorsa kameraya bu şekilde ışık yansımaları oluşuyor

Hakan__

Asistan
Reaksiyon puanı
104
geçmiş olsun şansa bak ya denizlide ikinci 7 plus vakası olabilirdi Allahtan pek birşey olmamış.
Sağol ,olay çok komik aslında üstümde yelek gibi bir şey vardı telefonu cebime koydum zannettim halbuki telefon cebe girmemiş düştü yere, boyası aşındı işte ,baktım üzüldüm falan sonra aynı yere koymaya çalışırken tekrar telefon cebime girdi zannettim yine girmemiş 2. Sefer gene düştü bişey olmadı ama,30 saniyeyle kendi elimle resmen telefonu yere attım :D:D biraz kötü gözüküyor ama vardır bişey bunda da birisinin gözü falan vardı herhalde nazarlık olsun:oops:

Son düzenleme:

onuryurduseven

Asistan
Reaksiyon puanı
48
939a881c38de8ae53254f2b76cb712aa.jpg

Arkadaşlar Buff aldım içinden çıkan kodla doğruladım orjinal diyor sitede ama resimde dikkat ederseniz telefonun ekran siyahığı daha koyu siyah ama koruma sanki mavimsi gibi,başka bu markadan kullanan varmı,ben beğenmedim bu durumu
Bu arada 32 mat ı arkadaşa vermiştim,256 gb ı jet black aldım,öyle elle falan çizilme yok ama masaya falan sürtülürse çizilir gibi duruyor ama hissiyatı çok güzel bence

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314

resmini atabilirmisin bahsettiğin bölgenin

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Bozuk çıkan ve ekranını kırdığım 7 Plusta son dakika...
Bugün servise gideli 17. gününde apple dan bir yetkili ile görüştüm ve ekranımdaki çatlağın ufak olduğu için garanti kapsamında yapılabilme ihtimalinin yüksek olduğunu söylemesi üzerine çok mutlu oldum pazartesiye kadar haber beklicem inşallah yapılır bilginize.:)

asıl önemli olan sorunun ne olacak peki

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
Sağol ,olay çok komik aslında üstümde yelek gibi bir şey vardı telefonu cebime koydum zannettim halbuki telefon cebe girmemiş düştü yere, boyası aşındı işte ,baktım üzüldüm falan sonra aynı yere koymaya çalışırken tekrar telefon cebime girdi zannettim yine girmemiş 2. Sefer gene düştü bişey olmadı ama,30 saniyeyle kendi elimle resmen telefonu yere attım :D:D biraz kötü gözüküyor ama vardır bişey bunda da birisinin gözü falan vardı herhalde nazarlık olsun:oops:

apple ile görüş belki 300-400 tl'ye yapılma ihtimali vardır

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314
öncelikle çok geçmiş olsun sağlıktan önemli değil

benim düşünceme göre kasaya zarar gelmesi ekranın çatlamasından daha önemli bir sorun çünkü ekran çatlasa para ile yaptırma şansın oluyo kasada para versende tamir edilme şansı olmuyor diye biliyorum öncedende dediğim gibi yinede apple a sormakta fayda var belki 300-400 tl'ye kasada yapılıyodur ama sanmıyorum

canberk sagnak

Profesör
Reaksiyon puanı
314

oje sürmek riskli bir iş yanlışlıkla orayı düzeltiyim derken başka yere bulaştırabilirsin